Вредните съставки в продуктите: дезодоранти

  • 13 131
  • 91
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Вчера ми изпратиха е-майл отнасящ се за ALUMINIUM CHLORHYDRAAT , който се намира в Nivea Deodorant sensitive без алкохол и също в Dove Deodorant Silk dry (златна капачка). Съставката, която се добавя в ANTI-TRANSPIRANT дезодоранти може да доведе до рак под мишниците ( доста често заболяване в Холандия напоследък ) и рак на гърдата.

Честно казано не знам как да реагирам, когато науча подобни неща, но може би , някой от вас ги взима под внимание и прекратява ползването на подобни продукти. Аз съм все още чудеща се дали напълно да вярвам на подобни е-майли.

# 1
  • Мнения: 7 091
Вчера ми изпратиха е-майл отнасящ се за ALUMINIUM CHLORHYDRAAT , който се намира в Nivea Deodorant sensitive без алкохол и също в Dove Deodorant Silk dry (златна капачка). Съставката, която се добавя в ANTI-TRANSPIRANT дезодоранти може да доведе до рак под мишниците ( доста често заболяване в Холандия напоследък ) и рак на гърдата.

Честно казано не знам как да реагирам, когато науча подобни неща, но може би , някой от вас ги взима под внимание и прекратява ползването на подобни продукти. Аз съм все още чудеща се дали напълно да вярвам на подобни е-майли.

Аз преди 5 години бях чела за това, от тогава не употребявам дезодоранти против изпотяване.  Peace Ясно ми е, че от всичко не можем да се предпазим, но начина по който беше обяснено ми звучеше логичен защо се получава така, а и аз съм предразположена и не ми се искаше да рискувам.

# 2
  • Мнения: 2 051
Едно предложение, Калинке,
ако искаш си промени малко заглавието и да пишем изобщо за най-различни вредни съставки тук и там.

# 3
  • Мнения: 7 837
Преди време обвиниха Ести Лаудер и още един козметичен гигант (не помня кой), че козметичните им продукти спомагат също за рак на гърдата. Една от причините беше, че заделяли доста средства за подпомагане на борбата с това заболяване  Rolling Eyes

Аз не се вманиачавам. Ползвам си.

# 4
  • Мнения: 1 199
И аз не се вманиачавам, но гледам да ограничавам неща за които съм чула че са вредни. Това с нищо не ми намалява качеството на живот. От известно време започнах вечер да си мажа лицето вместо с крем със зехтин (върху мокра кожа) и това ми се отрази чудесно на кожата Peace

# 5
  • Мнения: 3 098
В днешно време по4ти няма безопасни неща.Дори и храната ни бъка от химия.
Така е.За да живеем здравословно,сигурно трябва да намерим самотен остров и да го ударим на отшелни4ество. Confused
heureuse ,защо върху мокра кожа?

# 6
  • Мнения: 2 381
И аз не се вманиачавам, но гледам да ограничавам неща за които От известно време започнах вечер да си мажа лицето вместо с крем със зехтин (върху мокра кожа) и това ми се отрази чудесно на кожата Peace

аз с чисто бадемово масло. На подсушена кожа, добре измита. Край на проблемната кожа. Но сега трябва да добавям и нещо със защита ако не искам да плаша хората по улиците с изгоряло лице. Така, че искам - не искам пак и до химиии опираме.
Не съм привърженик на крайностите.

# 7
  • Мнения: 1 072
По принцип не използвам дезедоранти, и подобен мейл е една от причините. Ако погледнеш логично: потенето е нормално функция на тялото, спреш ли го, правиш нещо ненормално. Не знам дали е доказано, но не бих се учудила ако наистина предизвиква рак.
Може би имам късмет и че не се потя много (сега с хормоните понякога не е така де). Но като отида сутринта в работата ако съм се изпотила по пътя просто влизам в тоалетната, мия се и се пръскам с малко парфюмче. И през деня така.
Марица, помня учителката ни по химия в 8 клас ни обясни, че кремовете попиват много по-добре във влажна кожа, отколкото в суха.

# 8
  • Мнения: 7 914
аз съм на ролкови против изпотяването... а иначе само с парфуми...казала съм отдавна "не" на дезодорантите Peace

# 9
  • Мнения: 6 167
и аз като звездичка.

# 10
  • Мнения: 3 388
Аз дезодоранти от години не ползвам.

Само парфюми, а за под мишниците специална ролка/стик или мини-спрей без алкохол.

# 11
  • Мнения: 7 837
А защо си мисля, че Калинка не говори за аерозолните опаковки, а именно за стиковете и ролковите, които също се водят анти-транспирант.

# 12
  • Мнения: 1 199


аз с чисто бадемово масло. На подсушена кожа, добре измита. Край на проблемната кожа. Но сега трябва да добавям и нещо със защита ако не искам да плаша хората по улиците с изгоряло лице. Така, че искам - не искам пак и до химиии опираме.
Не съм привърженик на крайностите.


Е, и до химии опирам, ама само през деня. И аз не си падам по крайностите, но все пак съм доволна че съкратих половината от химиите които използвам.
Марица, с мокра или влажна кожа, защото водата под крема се задържа и кожата е хидратирана. Чувала съм го от дерматолози, а и от реклама на козметичен продукт за кожа. Проблемът е че така по-бавно попива. На мен за вечерното ми мазане със зехтин няма проблем, а сутрин като се мажа с крем преценявам според времето, с което разполагам преди да изляза. Ако нямам време се подсушавам преди крема. 

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
аз съм на ролкови против изпотяването... а иначе само с парфуми...казала съм отдавна "не" на дезодорантите Peace
И аз, но я погледни състава на ролковия. Моят е Nivea pearl, ingredients: ... Aluminium Chlorohydrate ...  ooooh!
И аз и мъж ми ползваме такива продукти.

ПП Сега погледнха дезодоранта на мъж ми, Gillette, там същата съставка се мъдри.
Не мога да си представя, да не ползваме въобще такива продукти  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 21:40 от м_е_р_и

# 14
  • Мнения: 6 167
тази тема сигурно ще е полезна и в Красива мама - може още хора да се включат с информация.

# 15
  • NL
  • Мнения: 520
Цитат
Само парфюми, а за под мишниците специална ролка/стик или мини-спрей без алкохол
Sonita,тези точно ctикчета са май най-опасни.
За био(козметичните) продукти също бях чела някъде,че няма възможност да са съвсем био.Най-малкото за да се пакетират по бурканчетата за по-дълъг период са нужни някакви консерванти.
Сравнително малко на брой козmетични продукти ползвам(като изключим парфюмите,там съм с двата крака Blush) именно поради тази причина-колкото се може по-малко химия по тялото.Засега ползвам продукти от т. нар."медицинска козметика"но и там до голяма доза си е рекламен трик.Все пак да не задълбаваме толкова,че то около нас всичко почти е анти-натурално.
Поздравления за авторката на темата Peace.Хубаво е и такива теми да има ,освен само за наакани бебешки дупета.

# 16
  • Мнения: 3 388
В интерес на истината ние сме най-активно на един спрей, който се казва Инфазил. Много сме доволни! После ще видя какво пише в съдържанието  Peace
Иначе стикчета държа в чантата, за всеки случай.

# 17
  • Мнения: 2 907
Тук няма значение дали дезодорантът е спрей или рол-он. Става дума за съдържанието на алуминий.

Алуминий се съдържа в 95% от дезодорантите, преди няколко години замениха простия алкохол с алуминий като ни изтъкнаха преимуществата на въпросния артикул - липса на щипене след бръснене, както и поне 24 часа сухота. Повечето от обещанията на рекламните кампании са глупости, но уви наистина не щипе. По това се познава алуминиевият дезодорант.

Алуминият води не само до евентуални тъканни изменения, но се и доказа, че има тънка зависимост между натрупванията на АЛ в организма и болестта на Алцхаймер. А именно, че болните от Алцхаймер имат огромни отложения на алуминий в тялото.

Аз от години ползвам део без АЛ, но и вече пия сокове само от бутилка, не купувам храни в алу-опаковка, млякото също само в пластмасова бутилка...
Който иска да ми се смее - пия, пуша, но ям био и внимавам за алуминия.
Да видим коя болест ще спечели каунтдауна  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 388
Сега четох какво пише на въпросния Инфазил, ALUMINIUM CHLORHYDRAAT не видях  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 650
има ли източник който да е достоверен-защото аз все намирам че е мит че ще доведе до рак на гърдата newsm78Прочетох, изхвърлих после потърсих и реших че е мит и че не е хубаво да мириша на работа използвайки другите които нищо не правят и айде пак си купих Crazy

# 20
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Не е само ALUMINIUM CHLORHYDRAAT  ами и  Aluminium zirconium trichlorohydrex gly , Aluminium Tristearate и много др... , всичко започващо с алуминий... Tired

# 21
  • Мнения: 3 388
Нищо алуминиево не виждам, даже ми е странно като казвате, че навсякъде го има ...

Сега намерих в един форум, обсъждат точно въпросния Инфазил като казват, че е единствения спрей без алуминий ... засега.
Ето линка, но е на италиански http://www.ciao.it/Infasil_Infasil_deodorante_stick__Opinione_682275

# 22
  • Мнения: 2 907
Сонитке, ми ти си уличила 6-ца от тотото с този Инфазил  Laughing

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Промених заглавието, ама последният път, като променях и не стана. Дали сега става?

Не....не стана. Моля, модератор да махне " дезодоранти "от името на темата. Мерси!

Кейси, да права си, говоря за сухите дезодоранти.
Не знам как е при вас, но тук страшно много жени заболяват от рак под мишницата.. Дори и не бях чувала, че е възможно. Лошото е, че веднага удря и гърдите.

# 24
  • Мнения: 2 093
аз ползвам Fa dry, което е ролката и за сьжеление садьржа тази сьставка. Ползвала сьм и други ролки, но те изобщо не работят и найстина е много неудобно да се ходи на работа и да меришеш. Ако някой знае нещо което работи добре да ми кажа.

Проблема е че не става вьпрос само за дезодоранти, но и за всеки вид козметика. Аз по тази причина не ползвам лак за нокти, защото казват че има химикали, които могат да предзвикат дефекти при плода и други проблеми. Най-лошото е че тук в Канада до скоро нямаше закон, който да задьлжава производителя, да пише сьставките на козметиката на опаковката. Тази година или миналата излезе закон, но ще минат поне 2-3 год., докато всички компании го правят.

Ако някой го интересува, може да погледне този сайт http://www.cosmeticsdatabase.com/. Дава информация за доста козметични продукти, като ги класират по степен на риск, в зависимост от сьставките и има подробно описание на химикалите които даден продукт сьдьржа и какви увреждания дава. Не знам колко е обективен сайта, но аз го използвам за справка, когато искам да си купя нещо. Например изполкзвам сапун от серията Kiss my face. Не мерише толкова добре като другите сапуни, но поне е правен от маслини.
Идеалната ситуация е да не се ползва никаква козметика, но за сьжеление сьм жена и не мога да си позволя този лукс. Проблема е че дьржавата не регулира достатьчно производителите и много често дори няма данни за химичните сьставки.

# 25
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
аз съм на ролкови против изпотяването... а иначе само с парфуми...казала съм отдавна "не" на дезодорантите Peace
И аз, но я погледни състава на ролковия. Моят е Nivea pearl, ingredients: ... Aluminium Chlorohydrate ...  ooooh!
И аз и мъж ми ползваме такива продукти.

ПП Сега погледнха дезодоранта на мъж ми, Gillette, там същата съставка се мъдри.
Не мога да си представя, да не ползваме въобще такива продукти  Rolling Eyes

Мери миналата година, го обсъждаха този проблем  с дезодорантите доста по новините в Кралството, както и колко са вредни всъщност витамините, който се произвеждат  ooooh!
От марките, който гледах само  Vaseline Intensive Care нямаше тези гадости. Поне преди една година сега нямам идея Thinking
Поздрави Ели

# 26
  • Мнения: 3 388
Сонитке, ми ти си уличила 6-ца от тотото с този Инфазил  Laughing

Направо  Laughing

А иначе ефекта му е наистина страхотен! Мирише хубаво, не остава следи, не се потиш, икономичен е. За 4.60 еуро и без алуминий, какво повече да искам  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 051
Не е само ALUMINIUM CHLORHYDRAAT  ами и  Aluminium zirconium trichlorohydrex gly , Aluminium Tristearate и много др... , всичко започващо с алуминий... Tired
Два алуминия имам в ролковия ми дезодорант, два #Cussing out
Щерката - един.  Rolling Eyes

Алуминий също има в някои готварски съдове под тефлоновото покритие.

# 28
  • Мнения: 3 098
Разбирате ли сега защо едно време са живели до 100 годишна възраст без по4ивните дни,а сега е толкова скъсен живота? Rolling Eyes
Или пък ако живееш,то несъмнено ще си с някакво заболяване,което ще те ограни4ава много?
А казват,4е прогреса бил в наша полза.

# 29
  • Мнения: 7 837
Сега, покрай бременността, се зачетох повечко за съставките в козметиката. Оказва се напр., че е добре да се избягва retinyl palmitate (вариант на вит. А), защото може да предизвика дефекти, но  пък същевременно той масово се използва в лосионите за бременни за стрии...

# 30
  • Мнения: 7 914
и аз съм към алуминиевия отбор  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 3 491
Не е само ALUMINIUM CHLORHYDRAAT  ами и  Aluminium zirconium trichlorohydrex gly , Aluminium Tristearate и много др... , всичко започващо с алуминий... Tired
Ей това е в моя сух дезодорант. Май ще се разделяме с него.

# 32
  • Мнения: 636
Повече от година се опитвам да ползвам дезодоранти, рол-они, стикове и т.н. без съдържание на алуминий по гореизброените причини. За съжаление от скоро пак употребявам старото изпитано средство против изпотяване (с алуминий). Пробвах де що има на нашия пазар без алуминий, но поне при мен няма противоизпотителен ефект  #Cussing out Сега е лято... Но ще търся и този Инфазил, дано е решение на проблема  Praynig

# 33
  • Мнения: 3 521
Вие се побъркахте с този алуминий ooooh!.
Добра алтернатива на всички продукти от този тип е едно обикновенно пакетче мокри бебешки кърпички. Най-добре с лосион, пробвайте Wink
Ами червилата с високо съдържание на олово?
А в същност най-силен реагент са боите за коса. Колко от вас не се боядисват? Колко от вас са спряли да се боядисват по време на бременностите си? А колко си правят кичури? Това пък е още по-лошо. Twisted Evil

# 34
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз не се боядисвам, но знам за боите за коса. Ама след време ,което няма да е лечно, и започна да побелявам? newsm78

И в моят дезодорант има алуминии, но май ще свърша опаковките, които си донесох от Америка ( видове, които не се продават тук ), че ми е жал да ги изхвърля. И при мен помага само такъв дезодорант. Нищо друго. Confused Какъв е този Инфазил?

# 35
  • Мнения: 11 313
Аз съм силно алергична. Особено към алуминиевите продукти в дезодорантите.
Затова ползвам един стик с минерална сол. Не мирише на нищо, но и аз не мириша като се изпотя.
Препоръча ми го преди време Вяра, пак тук в една по-стара тема.

# 36
  • Мнения: 2 051
Ами червилата с високо съдържание на олово?
А в същност най-силен реагент са боите за коса. Колко от вас не се боядисват? Колко от вас са спряли да се боядисват по време на бременностите си? А колко си правят кичури? Това пък е още по-лошо. Twisted Evil

Боядисвам се само с  къна, на опаковката и пише, че е 100% натурална, от био магазин.
Подхранвам само с другата безцветната къна, с жълтък и натурални масла.
През бременността се подстригах - оставих 1 см.
Само щото питаш. Съгласна съм за боите.

Вечернице, кажи името на солта.

# 37
  • Мнения: 1 199
Мда, и аз от известно време открих къната и замених с нея боята, добре че стана преди да забременея. Радвам се когато намеря добра алтернатива на поредната отрова. А косата ми направо живна откакто минах на къна, да не говорих че се получи един много приятен меден оттенък.

# 38
  • Мнения: 650
никои ли не дава сериозен линк да се ползват или не newsm78Аиде че мирише Laughing
Засега е Крисимами само, но аз искам нещо .gov .org И ако ползвате нещо супер чисто и казвайте марката:)

# 39
  • Мнения: 7 837
Не е само ALUMINIUM CHLORHYDRAAT  ами и  Aluminium zirconium trichlorohydrex gly , Aluminium Tristearate и много др... , всичко започващо с алуминий... Tired
Ей това е в моя сух дезодорант. Май ще се разделяме с него.

Сега погледнах моя стик - Degree - има също съставки започващи с Aluminium.
Всички са така май.
Тц, не мога да спра ползването, особено в тия жеги.

# 40
  • Мнения: 2 563
никои ли не дава сериозен линк да се ползват или не newsm78Аиде че мирише Laughing
Засега е Крисимами само, но аз искам нещо .gov .org И ако ползвате нещо супер чисто и казвайте марката:)

Аз скоро си купих книга с колекция статии по такива наболели въпроси, издадена от New York Times. Организирана е около въпроси, които читателите са пращали до вестника, а авторът обяснява какви научни данни съществуват по въпроса. Та има и въпрос дали анти-перспирантите причиняват рак. Някои изследвания показват корелация между ползването на такъв дезодорант в комбинация с бръснене и рак на гърдата, но това само по себе си не значи, че връзката е причинно следствена. Освен това тези открития не са били репликирани. Тоест, друга група учени е повторила изследането и не е получила тия резултати. Извод: има нужда от още изследвания.

Аз съм намалила ползването до минимум, общо взето когато няма да имам възможност да си забърша подмишницата с кърпичка. Дезодорантите ми изсушават кожата и ми цапат дрехите.

# 41
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами червилата с високо съдържание на олово?
А в същност най-силен реагент са боите за коса. Колко от вас не се боядисват? Колко от вас са спряли да се боядисват по време на бременностите си? А колко си правят кичури? Това пък е още по-лошо. Twisted Evil

Боядисвам се само с  къна, на опаковката и пише, че е 100% натурална, от био магазин.
Подхранвам само с другата безцветната къна, с жълтък и натурални масла.
През бременността се подстригах - оставих 1 см.
Само щото питаш. Съгласна съм за боите.

Вечернице, кажи името на солта.

а къната покрива ли белите коси?

# 42
  • Мнения: 7 091
Само да ви кажа, че в къните също се слагат оцветители и това хич не е отскоро. Цветът на истинската къна е зеленикаво кафяв и когато се сложи на нормално кестенява коса става русоляво- червеникаво, по-скоро към оранжево, отколкото към червено. Всичко останало е с оцветители. Знам, защото съм ходила в завод в Индия, в който ги преработват и съм виждала от къде вземат истинската глина за индийската къна( бях си взела даже малко и да ви кажа на светлинни години е от това, което се продава по магазините под името къна).

# 43
  • Мнения: 11 313
Ведра, фирмата е Murnauers , а съставката е Ammonium Alum.
Аз го имам под формата на кристал, но го има и в различни разфасовки
http://gmp-trading.de/images/img_big/0031207.png (моя е зелен, просто това намерих)

Фейам, къната покрива белите коси, но не особено успешно. Трябва да седиш просто цяла нощ омазана.
Аз съм ползвала истинска къна, навремето внасяха от Турция и Египет. Точно както Тандури описва. А каква бях морковена в главата hahaha

# 44
  • Мнения: 3 098
Само да ви кажа, че в къните също се слагат оцветители и това хич не е отскоро. Цветът на истинската къна е зеленикаво кафяв и когато се сложи на нормално кестенява коса става русоляво- червеникаво, по-скоро към оранжево, отколкото към червено. Всичко останало е с оцветители. Знам, защото съм ходила в завод в Индия, в който ги преработват и съм виждала от къде вземат истинската глина за индийската къна( бях си взела даже малко и да ви кажа на светлинни години е от това, което се продава по магазините под името къна).

Като студентка имах няколко колежки туркини,те са ми давали от тяхната къна.Наистина разликата с тази по магазините е огромна.

Ведра, фирмата е Murnauers , а съставката е Ammonium Alum.
Аз го имам под формата на кристал, но го има и в различни разфасовки
http://gmp-trading.de/images/img_big/0031207.png (моя е зелен, просто това намерих)

Моля те,кажи в кои магазини при вас може да се намери този безвреден "обезмирисител". Laughing Wink

# 45
  • Мнения: 11 313
Марица, в почти всички дрогерии се намира. Аз лично последно съм го купувала от Ihr Platz.

# 46
  • Мнения: 3 098
Марица, в почти всички дрогерии се намира. Аз лично последно съм го купувала от Ihr Platz.
A в по_големите ви магазини не се ли среща? Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 11 313
Марица, в почти всички дрогерии се намира. Аз лично последно съм го купувала от Ihr Platz.
A в по_големите ви магазини не се ли среща? Rolling Eyes
Със сигурност.

# 48
  • Мнения: 3 098
Ще го потърсим тогава,благодаря ти!

# 49
  • Мнения: 2 051
а къната покрива ли белите коси?
Покрива ми ги много добре, а не са никак малко. Щерката е спец вече по мазането, държа я 3 часа, поработвам си през това време.
Индийска е къната, от био-магазини я купувам.
Radhe Shyam е марката, но днес не ми излизат свестни снимки, за да ти я покажа.
Ще ме баннат вече за рекламата Mr. Green

Вечернице, мерси за инфото.

# 50
  • Мнения: 3 521
Добавям, че в сухия стик на Босс(мъжки) няма нищо започващо или съдържащо алуминий

# 51
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Сонитке, ми ти си уличила 6-ца от тотото с този Инфазил  Laughing

Направо  Laughing

А иначе ефекта му е наистина страхотен! Мирише хубаво, не остава следи, не се потиш, икономичен е. За 4.60 еуро и без алуминий, какво повече да искам  Mr. Green

доколкото видях, 4е имам 3 инфазил_а в къЩи, само в един "класик" няма алуминий... в другите версии си го има  Confused
кофти, Щото на мен пък не ми харесва  Rolling Eyes

а къната покрива ли белите коси?
Покрива ми ги много добре, а не са никак малко. Щерката е спец вече по мазането, държа я 3 часа, поработвам си през това време.
Индийска е къната, от био-магазини я купувам.
Radhe Shyam е марката, но днес не ми излизат свестни снимки, за да ти я покажа.
Ще ме баннат вече за рекламата Mr. Green

Вечернице, мерси за инфото.



ти мани опаковката, Ще я намеря, дай една снимка на косата да видя цвета  Laughing

# 52
  • Мнения: 2 051
ти мани опаковката, Ще я намеря, дай една снимка на косата да видя цвета  Laughing

Цветовете са от тъмно русо, през натурална и тъмночервена мед, до тъмно кестеняво. Зависи от базисния ти цвят, както с боите...
Има безцветна, само за подхранване.
Има и черна, не знам какво и как излиза с нея, тийновете я ползват за татуировки Mr. Green
Снимки някой друг път Wink

# 53
  • Мнения: 7 091
Покрива ми ги много добре, а не са никак малко. Щерката е спец вече по мазането, държа я 3 часа, поработвам си през това време.
Индийска е къната, от био-магазини я купувам.
Radhe Shyam е марката, но днес не ми излизат свестни снимки, за да ти я покажа.
Ще ме баннат вече за рекламата Mr. Green

Вечернице, мерси за инфото.

Не искам да те разочаровам, но тази къна не е истинска къна само от глина и има оцветители( погледнах какво продава фирмата). Това, че е произведена от индийска фирма не я прави оригинална. Самият факт, че има различни нюанси ( в Индия слагат "естествени " добавки и в черната такава, от които може да ти опада косата направо) е много показателен, че не е естествена. Както споменах истинската къна е глина, която се продава САМО в един нюанс. Всичко останало е набухано вътре с билки и оцветители, затова го водят също естествено на опаковката.
Тази фирма дори и в къната за рисуване по ръцете слага допълнителни съставки, погледни ако искаш:
http://216.239.51.104/search?q=cache:7h2x7avwX0AJ:www.biomananti … ;client=firefox-a

Много индийски фирми се възползват от репутацията на индийската къна и само защото са в Индия претендират за натуралност за съжаление.

# 54
  • Мнения: 2 051
Не искам да те разочаровам, но тази къна не е истинска къна само от глина и има оцветители( погледнах какво продава фирмата).

Тази фирма дори и в къната за рисуване по ръцете слага допълнителни съставки, погледни ако искаш:
http://216.239.51.104/search?q=cache:7h2x7avwX0AJ:www.biomananti … ;client=firefox-a

Много индийски фирми се възползват от репутацията на индийската къна и само защото са в Индия претендират за натуралност за съжаление.

Тандури, каква глина, бе човек Laughing Любопитно ми е да ми разкажеш нещо за глината наречена къна. Laughing
И какви са тези страшни оцветители и съставки, които си видяла на сайта и от които може да окапе косата Laughing

Къната е растение. Изсушените му смлени листа се използват за оцветяване и подсилване на косата.
Самият факт, че се продава в различни нюанси, не прави растението по-малко или повече естествено Laughing
Къната от векове се комбинира с други съставки за постигане на различни нюанси, това са разни "страшни" билки като лайка, куркума, цвеклова шума, орех, коприва, кафе, и други още по-страшни - вино, индиго. Това е което в момента се сещам, има много други естествени оцветители, които подсилват или намаляват ефекта на естественото багрило в къната и се продават като готови комбинации. Но човек може да си ги приготвя и сам.
Ето тук има много повече:
http://www.hennapage.com/

Вярно е, че има фирми, които пълнят къната (особено т.нар. черна къна) с разни оцветители, но не става дума за натурални оцветители а за синтетична черна боя, съдържаща токсичното вещество para-phenylendiamine, не знам как е на български....
Сравнително лесно е с просто око да се провери за съдържанието на разни отрови в къната - има много методи...

За фирмата конкретно - много бих се учудила да видя подробно описание на съставките на нейната къна, точно онлайн. Тези неща се пишат в по-специализирани издания, в Испания такива са списанията за екология Natural и Integral, които са ми доста полезни в търсенето и на други натурални продукти и проекти.

Аз съм много доволна, откакто минах на къна преди около 3 години. Косата ми расте по-бързо, не се изтощава, капе съвсем нормално...Единственият недостатък на къната е, че не е трайна. Цветът избледнява по-бързо отколкото след синтетична боя.

# 55
  • Мнения: 1 199
Аз ползвам някаква иранска боя, пише че е натурална Rolling Eyes Косата ми определено живна откакто оставих боята и минах на къна, така че и да има оцветители, предполагам пак е много по-малко вредно от боята. Хедра, ти на колко време си слагаш къна? Аз засега се ориентирам на месец и половина, ама по-добре би било на месец.
Момичета, говорите за дезедорантите, ама аз ползвам само парфюми или тоалетни води. Предимно на Диор. Да сте чували дали в тях има алуминиум или нещо от което да се притеснявам?

# 56
  • Мнения: 2 427
И аз тъкмо се почесвах над глината Wink...
Естествено че е растителна къната!Стрита на прах.

# 57
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ей, много ме запалихте с тази къна, зна4и  Rolling Eyes
само за резултата ме е страх малко, ама Щом бързо се отмива, може да рискувам и един месец с морковена коса (зелена не, оба4е  Rolling Eyes Mr. Green)

# 58
  • Мнения: 2 427
Аз от кога разправям че и скъпата козметика в крайна сметка е само лайна Confused,но от"красива мама"ме взеха за луда.Ето защо и богатите мрат от рак и левкемия.И не става въпрос единствено до парфюмерия,но и козметиката е на същото дередже.Било в допустимите граници-ама не казват дали при ежедневно ползване на 5 такива токсични продукта не се достига максимума на допустимото.Изобщо,живот ли е това!Дори тампоните и дамските превръзки съдържат вредни избелители.Или трябва да не се замисляме,или да хванем горите.
http://www.profumo.it/perfume/aromatherapy/toxic_perfumes.htm

# 59
ей, много ме запалихте с тази къна, зна4и  Rolling Eyes
само за резултата ме е страх малко, ама Щом бързо се отмива, може да рискувам и един месец с морковена коса (зелена не, оба4е  Rolling Eyes Mr. Green)

ако Ще се мажеШ с къна, след това предупреди фризиора, който Ще ти оправя пораженията, 4е с някои видове бои се полъ4ава то4но зеления ефект   Mr. Green

# 60
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ей, много ме запалихте с тази къна, зна4и  Rolling Eyes
само за резултата ме е страх малко, ама Щом бързо се отмива, може да рискувам и един месец с морковена коса (зелена не, оба4е  Rolling Eyes Mr. Green)

ако Ще се мажеШ с къна, след това предупреди фризиора, който Ще ти оправя пораженията, 4е с някои видове бои се полъ4ава то4но зеления ефект   Mr. Green

ясно, Ще си остана на хими4ни продукти. все от неЩо Ще се мре Mr. Green

Аз от кога разправям че и скъпата козметика в крайна сметка е само лайна Confused,но от"красива мама"ме взеха за луда.Ето защо и богатите мрат от рак и левкемия.И не става въпрос единствено до парфюмерия,но и козметиката е на същото дередже.Било в допустимите граници-ама не казват дали при ежедневно ползване на 5 такива токсични продукта не се достига максимума на допустимото.Изобщо,живот ли е това!Дори тампоните и дамските превръзки съдържат вредни избелители.Или трябва да не се замисляме,или да хванем горите.
http://www.profumo.it/perfume/aromatherapy/toxic_perfumes.htm

както винаги, може би някакво средно положение, умерено противодействие и лек фатализъм  Wink. инак се превръЩаме в параноици.

# 61
  • САЩ
  • Мнения: 323
Ако някой го интересува, може да погледне този сайт http://www.cosmeticsdatabase.com/. Дава информация за доста козметични продукти, като ги класират по степен на риск, в зависимост от сьставките и има подробно описание на химикалите които даден продукт сьдьржа и какви увреждания дава.

Като искам да си купя някакъв козметичен продукт поглеждам в този сайт кои са класирани най-безопасни, а ако искам да купя нещо което не е класирано, проверявам съставките една по една за да видя в каква степен са вредни. Напоследък, поне в САЩ, става все по-лесно да се намерят по-безвредни алтернативи на всякакъв вид козметика, включително дезодоранти, слънцезащитни лосиони, цветна козметика и т.н.

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 17:49 от summer

# 62
  • Мнения: 2 427


ясно, Ще си остана на хими4ни продукти. все от неЩо Ще се мре Mr. Green


Ма разбира се!И аз това казвам,така или иначе ще се мре,нали няма вечни хора,то поне да е в името на красотата.Мъртви,но в приличен вид.И парфумирани Mr. Green

# 63
  • Мнения: 7 091
Тандури, каква глина, бе човек Laughing Любопитно ми е да ми разкажеш нещо за глината наречена къна. Laughing
И какви са тези страшни оцветители и съставки, които си видяла на сайта и от които може да окапе косата Laughing

Къната е растение. Изсушените му смлени листа се използват за оцветяване и подсилване на косата.
Самият факт, че се продава в различни нюанси, не прави растението по-малко или повече естествено Laughing
Къната от векове се комбинира с други съставки за постигане на различни нюанси, това са разни "страшни" билки като лайка, куркума, цвеклова шума, орех, коприва, кафе, и други още по-страшни - вино, индиго. Това е което в момента се сещам, има много други естествени оцветители, които подсилват или намаляват ефекта на естественото багрило в къната и се продават като готови комбинации. Но човек може да си ги приготвя и сам.
Ето тук има много повече:
http://www.hennapage.com/

Вярно е, че има фирми, които пълнят къната (особено т.нар. черна къна) с разни оцветители, но не става дума за натурални оцветители а за синтетична черна боя, съдържаща токсичното вещество para-phenylendiamine, не знам как е на български....
Сравнително лесно е с просто око да се провери за съдържанието на разни отрови в къната - има много методи...

За фирмата конкретно - много бих се учудила да видя подробно описание на съставките на нейната къна, точно онлайн. Тези неща се пишат в по-специализирани издания, в Испания такива са списанията за екология Natural и Integral, които са ми доста полезни в търсенето и на други натурални продукти и проекти.

Аз съм много доволна, откакто минах на къна преди около 3 години. Косата ми расте по-бързо, не се изтощава, капе съвсем нормално...Единственият недостатък на къната е, че не е трайна. Цветът избледнява по-бързо отколкото след синтетична боя.

Нещо не си ме разбрала  Laughing Аз не видях отровни съставки на сайта, от които ще ти окапе косата Simple Smile Казах, че в черната къна в Индия слагат точно въпросния парафенилендиамин, не съм казала, че в твоята къна го има, по простата причина, че на сайта в съдържание на голяма част от къните ( с изключение на тази за ръце, която съм споменала) въобще не пише съставки, а пише, че са натурални.
Тука трябва да вметна, че съм се объркала обаче за глината и си абсолютно права! Отиде ми на акъла за ХУМА, което пак е с Х, ама нали знаеш, старост нерадост  Laughing  Като бяхме в Индия ходихме и в двата вида заводи( като казвам заводи, не си представяйте бели престилки и ръкавици, а мръсни и порутени сгради, ако на някой му е интересно мога да разкажа каквото съм видяла, съжалявам, че снимките са ми на хартия в БГ имам снимано как се приготвят и хума и къна)  и съм се объркала просто.
Това, за различните "цветови стимуланти" ми е известно, но дълбоко се съмнявам в използването им в цветната къна, която се продава. Ти си купуваш безцветна и сама ли си я правиш или си купуваш готовата? Купи си безцветна, смеси я с билки, кафе и т. н. и ми кажи дали ще постигнеш резултата, който постигаш с готовата оцветена къна.  Не си приказвам от пръстите си, а от опит, 11 години съм си боядисвала косата с къна, с обикновена безцветна, индийска къна, смесена с въпросните билки и чудеса може да се постигне лек нюанс, разликата с готовите оцветени къни е от земята до небето, да не говорим, че бели коси ще покрие в общи линии когато цъфнат налъмите ако няма оцветители.
Не ме разбирай погрешно, аз не казвам, че тази къна е по-лоша от синтетичните бои, напротив, по-хубава е именно заради всички екстри, които описа вътре, но въпроса е, че и тя има оцветители, това исках да кажа. Защото пак ще кажа- истинската къна не може да докара това ниво на наситеност освен ако няма синтетичен оцветител. А пък да направи някой с кестенява коса рус ( както се продава руса къна) е абсурд. Виж, морковено оранжев- да, но рус не.

# 64
  • Мнения: 1 199
Правилно ли съм разбрала че в сайта cosmeticsdatabase.com колкото по-нисък е скор-а, толкова по-безопасен е продукта? Ако е така, тези които са най-безопасни изобщо не ги знам и не знам откъде да си ги купя newsm78
Иначе сайтът е много полезен, благодаря  bouquet

# 65
  • САЩ
  • Мнения: 323
Правилно ли съм разбрала че в сайта cosmeticsdatabase.com колкото по-нисък е скор-а, толкова по-безопасен е продукта? Ако е така, тези които са най-безопасни изобщо не ги знам и не знам откъде да си ги купя

Правилно си разбрала. От известните марки много малко (ако изобщо) са натурална козметика, затова не ги знаеш вероятно. Монтреал е страхотен град и със сигурност има натурална козметика да се продава. В тоя линк отгоре са ресторанти, но надолу като отидеш има и адреси на магазини за натурални продукти, има и козметика в някои от тях (health food stores) в Монтреал
http://www.happycow.net/north_america/canada/quebec/montreal/index.html

Ето още адреси:

http://www.marchespublics-mtl.com/en-CA/ListingMarchands.aspx?Ca … ;TypeCommerceID=3

http://www.naturopathecoach.com/liens.htm

http://www.gan.ca/old/en/lifestyle/shopping/shopping.html

Освен това може по Интернет да се поръча.

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 19:56 от summer

# 66
  • Мнения: 2 051
Ти си купуваш безцветна и сама ли си я правиш или си купуваш готовата? Купи си безцветна, смеси я с билки, кафе и т. н. и ми кажи дали ще постигнеш резултата, който постигаш с готовата оцветена къна........
да не говорим, че бели коси ще покрие в общи линии когато цъфнат налъмите ако няма оцветители.
 А пък да направи някой с кестенява коса рус ( както се продава руса къна) е абсурд. ...
И по двата начин - с готова и с домашни експерименти. Никога не става еднакво - дори и една опаковка като разделя на две части, единия път става по-интензивно, другият - по-бледо. Зависи много от температурата, пък това винаги варира. Освено това понякога не издържам да седя точно 3 часа, някой път става по-гъста или по-рядка - винаги е различно...Не ми е проблем това.
Белите коси къната ми ги покрива идеално, понякога дъщерята блее и не ми ги покрива, но то е от възрастта и Mr. Green Косата ми е тънка и доста светла, ако не побеляваше на петна, а равномерно, бих я оставила спокойно, защото седи добре - един пепеляв става общия цвят, всякакво багрило хваща много лесно, дори само гъста лайка или лукова шума успяват да я оцветяват.
Да, от кестенява на руса с къна не може да стане - в листовките са описани възможните и невъзможни трансформации и нежелани ефекти.

# 67
  • Мнения: 1 465
Вчера си купих ролон Rogé Cavaillès от аптеката. Няма алуминиум, нито алкохол, нито парабен, нито оцветители и е без парфюм. Всъщност аптекарят ми показа сумати ролони и стикове, които не съдържаха никакви вредни съставки. Бяха повечето в ъгълът отреден за биопродуктите и били на билкова основа. И цената им беше все около 14?. 
Иначе алуминиум видях в стиковете на Виши, Рок, също в стик на Роже Кавайес - има ги навсякъде почти. Но пък ако се разглежда по-внимателно или ви насочи аптекар или друго компетентно лице, може да намерите съвсем безвредни продукти. Grinning

# 68
  • Мнения: 7 091
И по двата начин - с готова и с домашни експерименти. Никога не става еднакво - дори и една опаковка като разделя на две части, единия път става по-интензивно, другият - по-бледо. Зависи много от температурата, пък това винаги варира. Освено това понякога не издържам да седя точно 3 часа, някой път става по-гъста или по-рядка - винаги е различно...Не ми е проблем това.
Белите коси къната ми ги покрива идеално, понякога дъщерята блее и не ми ги покрива, но то е от възрастта и Mr. Green Косата ми е тънка и доста светла, ако не побеляваше на петна, а равномерно, бих я оставила спокойно, защото седи добре - един пепеляв става общия цвят, всякакво багрило хваща много лесно, дори само гъста лайка или лукова шума успяват да я оцветяват.
Да, от кестенява на руса с къна не може да стане - в листовките са описани възможните и невъзможни трансформации и нежелани ефекти.


Ааа, ама не е честно Simple Smile ти си имаш домашна фризьорка  Laughing Аз като се плескам сама пред огледалото хич не ми ги покрива  Joy И моето е от възрастта  hahaha А иначе русата къна в БГ прави руса коса от кестенява  Laughing, ама то е по гореспоменатите причини де Peace

# 69
# 70
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз си задавам от няколко дена един наивен въпрос: защо самите хора трябва да докарват на себеподобните си болести и смърт, произвеждайки неща, които биха довели до тях? Та нали утре и те могат да имат рак????

Относно дезодорантите: на мен 14 евро ми се вижда много за един дезодорант. Ако всички почнем да купуваме такъв, то цената още повече ще нарастне. За мен е чиста спекулация, че използват продукти за направата, които не са толкова скъпи и след това само, защото е биологичен  продукт петорна цена. 

# 71
  • Мнения: 558
ами roll-on на CD  с водната лилия няма алуминий....,докато другия вариант с алое вера има....и двата са на една цена от 1.25?...

# 72
  • Мнения: 2 907
Аз ползвам този точно с водната лилия на ЦД, но не рол-он, а церщройбер. БЕЗ Алуминий. Струва 3,75е.

# 73
  • Мнения: 2 093
Аз си задавам от няколко дена един наивен въпрос: защо самите хора трябва да докарват на себеподобните си болести и смърт, произвеждайки неща, които биха довели до тях? Та нали утре и те могат да имат рак????



права си, но за сьжеление всичко в този свят е мотивирано от печалбата. Хората правят добри пари и няма дирекнат заплаха за човешкия живот,в смисьл че ефекта взима години да се прояви, така че дьржавата не прави проблеми на пройзводителите.

Днес си купих тази  део-ролка на Alba.

Пише че няма алуминии и  парабен. ще ви кажа дали работи. Само че за да не се мина си купх една малка опаковка от 15гр. за $1.99. Аз ще бьда опитнтото зайче и ако е добра  тези от вас  които сте в Щатите/Канада може сьщо да пробвате.

# 74
  • Мнения: 1 378
Откакто прочетох темата, започнах да ходя по козметичните магазини и аптеките и да търся стик против изпотяване без алуминий. Засега открих само себамед. Всичко останало което видях или някакво алуминиево съедининие.

# 75
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
ами roll-on на CD  с водната лилия няма алуминий....,докато другия вариант с алое вера има....и двата са на една цена от 1.25?...

Кой е този вид дезодорант CD?

# 76
  • Мнения: 1 072
Аз си задавам от няколко дена един наивен въпрос: защо самите хора трябва да докарват на себеподобните си болести и смърт, произвеждайки неща, които биха довели до тях? Та нали утре и те могат да имат рак????
Толкова сладко наивно по детски ми прозвуча този въпрос, изцяло в положителен смисъл, направо се усмихнах.
Парите, парите са движещата сила, нали знаеш. За някои хора де. То по тая логика, защо се произвеждат и цигари? И оръжие? И защо се продават и хранителни стоки с вредни съставки? Какво им пука на някои хора за другите, все пак, ако те са по-добре от това?

# 77
  • Мнения: 7 914
Аз си задавам от няколко дена един наивен въпрос: защо самите хора трябва да докарват на себеподобните си болести и смърт, произвеждайки неща, които биха довели до тях? Та нали утре и те могат да имат рак????
Толкова сладко наивно по детски ми прозвуча този въпрос, изцяло в положителен смисъл, направо се усмихнах.
Парите, парите са движещата сила, нали знаеш. За някои хора де. То по тая логика, защо се произвеждат и цигари? И оръжие? И защо се продават и хранителни стоки с вредни съставки? Какво им пука на някои хора за другите, все пак, ако те са по-добре от това?

ми нали и лекарите и фармацевтите са хора и те работа трябва да имат  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 78
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
SaraJK,
 Иначе звучи човешки, нали? Знам, че е наивно  Confused и си е просто риторичен въпрос, но все пак не мога да спра да си го задавам. Парите, парите....Да, парите, но с тях здраве не се купува. Затова ми е интересна човешката логика: да имам много пари  е най-важното.....И тези хора имат деца, родители, любими. И въпреки това нищо не ги спира.

Може би, ако има повече борещи се идеалисти, би се променило нещо....мъничко.... ( пак наивно по детски звучащ въпрос, знам.... Confused

# 79
  • Мнения: 558
ами roll-on на CD  с водната лилия няма алуминий....,докато другия вариант с алое вера има....и двата са на една цена от 1.25?...

Кой е този вид дезодорант CD?

# 80
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мерси за картинката, но тук не съм го виждала. Немска марка ли е?

# 81
  • Мнения: 558
ами не знам къде е "там където се събуждам щастлива" Simple Smile, обаче CD се произвежда от Lornamead  и тя е английска...на опаковката на моя е дадена фабрика в германия и една в белгия..ако си някъде из европа би трябвало да го има при теб, на мен марката ми е позната още от БГ..имат всякаква козметика за тяло..

# 82
  • Мнения: 1 072
ами не знам къде е "там където се събуждам щастлива" Simple Smile, обаче CD се произвежда от Lornamead  и тя е английска...на опаковката на моя е дадена фабрика в германия и една в белгия..ако си някъде из европа би трябвало да го има при теб, на мен марката ми е позната още от БГ..имат всякаква козметика за тяло..
Ех, ако знаеш колко други неща, дето ги има в Европа, а тук не...

# 83
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
ами не знам къде е "там където се събуждам щастлива" Simple Smile, обаче CD се произвежда от Lornamead  и тя е английска...на опаковката на моя е дадена фабрика в германия и една в белгия..ако си някъде из европа би трябвало да го има при теб, на мен марката ми е позната още от БГ..имат всякаква козметика за тяло..

Холандия....( ако го напиша пак и взема да се изкажа по някоя бг тема и ме почват  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes)
Не съм го виждала тук.

# 84
  • Мнения: 1 854
Калинка, няма ли го в някой от по-големите Kruidvat?Мисля 4е там сьм го мяркала, с бяла капа4ка.Сьс сигурност сьм ги виждала в Холандия.Оба4е мисля,4е беше не ролков деодорант за подмишници, а като те4ен парфюм в по удьлжено и плоско шише.
Аз си купих наскоро ролков деодорант за подмишници на Буржоа и в него сьщо има алуминий.Явно тази сьставка присьства по4ти навсякьде.Ще си доизползвам каквото имам и ще минавам на други алтернативи.За4етох се в сайтовете които сте дали и ми настрьхнаха косите за страни4мите ефекти на продуктите на Johnson&Jonhson и Mustela за бебета

# 85
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Оранжево небето,
Не знам, не съм го виждала. Трябва да погледна, но при нас няма, а по магазини в Leeuwarden не съм ходила от доста време. Вчера гледах в един друг магазин: нямаше нито един вид дезодорант без алуминий.

# 86
  • Мнения: 11 313
ами roll-on на CD  с водната лилия няма алуминий....,докато другия вариант с алое вера има....и двата са на една цена от 1.25?...

Кой е този вид дезодорант CD?

Тоз не го знам какво съдържа, обаче се изривам и от него Sick

# 87
  • Мнения: 558
има ли някоя от вас списък с вредните съставки изобщо: в гримовете,червилата(или самите оцветители са вредни и с това всяко червило,грим,спирала,боя за коса...),за део-то разбрах,ама в линка на грийнпийс имаше и изброени двайсетина парфюма,там пък коя е съставката newsm78

# 88
  • Мнения: 720
 кремовете за лице и тоалетните млека с които мажа децата купувам от специален еко магазин,и плажните масла за лятото пак от там.състава им е по '' лек'' , без основните и най опасни и вредни съставки ,които масово се използват. в такива магазини има вси4ко от боя за коса до ролки против изпотяване ,шампоани и т.н.
за чужбина  не е проблем да се намерят такива магазини,незнам в бг оба4е как е,аз поне не съм виждала.

# 89
  • САЩ
  • Мнения: 323
има ли някоя от вас списък с вредните съставки изобщо: в гримовете,червилата(или самите оцветители са вредни и с това всяко червило,грим,спирала,боя за коса...),за део-то разбрах,ама в линка на грийнпийс имаше и изброени двайсетина парфюма,там пък коя е съставката newsm78

Да, оцветителите са вредни. Токсичните съставки в линка на грийнпийс са phthalates and synthetic musks.

http://www.cosmeticdatabase.com/special/whatnottobuy/

http://www.cosmeticdatabase.com/tips.php

Това са две статии, в първата са изброени вредни съставки, а във втората са дадени насоки за избор на по-безопасни козметични продукти.

# 90
  • Мнения: 2 093
Писах преди време че си купих тази ролка Alba ( бях приложила и снимка). Сега да споделя, че сьм разочерована. Изобщо не работи и е сьщото като да не използвам никакьв дезодорант. Някой беше писал че не му се дават много пари за козметични продукти, само защото са натурални, в тази насока искам да кажа че аз бих дала, но да знам че ще са ефикасни. Все пак един дезодорант го използвам за месеци и не ми се вижда толкова скьпо.

# 91
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Онзи ден се рових в дезодорантите в един магазин, за да видя кои нямат алуминии. Оказа се, че някои видове на Fa нямат, както и Sanex. Също така и марки на магазина (но не всички ): за Холандия повечето продукти на Treikpleister нямат алуминии.

Общи условия

Активация на акаунт