Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 20 юни 2007, 22:12 ч.

странични реакции след ваксинация

  • 537
  • 2
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 1 232
Здравейте доктор Нивеа бейби,вчера ваксинирахме дъщеря ми с втора доза пентаксим,вечерта вдигна температура 38,5 дадохме панадол,след това още два пъти и темепературата се нормализира.Тази вечер обаче детето започна да кашля,температура няма какви са опасностите за усложнение след ваксинация.Знам ,че трябва да я види лекар,утре сутрин ще отидем при джи-пи-то,но бих искала да знам по-скоро теоретично какви са опасностите за ваксинацията ако детето не е било напълно здраво или по-скоро се е разболяло в последствие,защото в деня на ваксинацията педиатърката я прегледа обстойно беше ок.Стана малко объркано дано ме разбрахте,благодаря предварително

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 03:45 от bimba

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте1 За съжаление явно не е била абсолютно здрава. Добре е ако можете да минете без антибиотик- само сироп за кашлица, противотемпературни- за предпочетане Нурофен, защото има и противовъзпалително действие и вит. С.
Рискът, ако дадете антибиотик е да не изгради достатъчно добър имунитет, но предстои следващ прием. Ако се налага антибиотик по-добре да го пие.
При всички случаи трябва да я прегледа лекар и то в продължение на 3-5 дни ако не всеки ден то през ден.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 1 232
 HugБлагодаря ви доктор Слънчева.Днес педиатърката ни изписа сироп за кашлица на доктор Тайс,за сега антибиотик не се налага,имаме леко зачервено гърло,но дробчетата са чисти

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт