Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 276 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тук и сега

Купихме си ново жилище. Едната стая ще е със скосена стена от пода до тавана. На тази стена ще е и прозореца. Виждали ли сте на такъв прозорец монтирани отвън някакви щори или нещо друго, което да пази стъклата от дъжд или град например. Ако имате и снимки ще съм ви благодарна.[/b][/b]
Цитирай

София

Ние сме с два такива прозореца и до сега нямаме проблеми с дъжда или града - нашите прозорци са Велукс и си купихме щори срещу слънце, които са вътрешни - по принцип Велукс не изработват прозорци по размери, така че щорите са готови и не се чака за изработката им - ето и сайта на велукс - http://www.velux.bg/products/Decoration+and+sunscreening/
Цитирай

София

Нашето жилище е със скосявания във всички стаи, общо 4 такива прозореца Велукс. Ако тепърва ще се строи тази стена, вземи си каталог на Велукс и виж какви решения за остъкляване предлагат. За отвън знам, че имат само сенници (черни, мрежести, пазят от слънцето много добре, имаме един такъв). Срещу град не би помогнал, но нас вече 4-5 пъти ни вали град, а забележки нямам, прозорците им са много качествени.
Цитирай

Тук и сега

Благодаря. Нашите прозорци също ще са Велукс.Това го знам от строителя.
Цитирай

Преди пет дни монтирахме това http://www.velux.bg/products/roofwindowsystem/H0015.htm?pid=H0015     4 броя.Точно час след монтажа се изсипа страхотен порой прозорците имат страхотна изолация.Стоят много ефектно както отвън така и от вътре
Цитирай

Нашето жилище е с покривни прозорци FAKRO. Ще ги сменяме с VELUX с по-голям размер. На някого да са му разширявали отвора в покрива за да си слага по-големи прозорци? Нещо офертата за разширяване на отвора и монтажа ми се струва соленичка - излиза за 2 прозореца към 750лв. Това е отгоре в/у цената на прозорците. Не, че бих избрала друго освен VELUX. Те определено са си най-добрите.
Цитирай

София

Доколкото си спомням, тези прозорци /за скосени стени/ са със специални стъкла - закалени и не знам си какво, именно за да бъдат надеждни. За съжаление нашият единствен скосен прозорец /то си беше още дупка/ не пасна по размер на нито един от размерите, предлагани на пазара и се наложи да го затапим. Прекрояването не беше много препоръчително.
Цитирай

И ние имаме велукс прозорец в бебешката стая и аз се чудя какво да сложим за затъмняване...
Цитирай

Банкя

Една от стаите ни е зимна градина с изцяло стъклен таван, който всъщност е и покрив, защото сме на последен етаж и над нас е небето  Laughing Стъклата разбира се са си специални (не знам каква марка са, но имаме и един скосен прозорец, който със сигурност е на Велукс), а за затъмняване лятото имаме монтирани щори тип "плисе" http://www.gershmanbg.com/pplise.html - дърпат се с една дълга кука.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.