Моля помогнете спешно е

  • 8 117
  • 40
  •   1
Отговори
Цитат
zdraveite mami4ki . imam dva vaprosa koito mnogo me trevojat .

1viq----> v4era spah s priqtelq mi i nali toi se izhvyrli edin pat  i posle po4inahme i toi pojela pak oba4e be6e bez prezervativ a i ne se izmi ot minaliq pat ... ii go pravihme pak ...vazmojno li e da sam bremenna vazmojno  li e dae popadnal nqkoi jiv spermatozoid koito da oplodi qicekletkata ???

2ria-----> ne6to mi zakasnqva s 2 meseca ne znam ot kakvo ... predi mesec i ne6to mi se naloji da piq postinor i pih ... sled tova ne mi e idvalo ... napravih si mnogo testa za bremennost oba4e se sa otricatelni ... ne znam kakvo da pravq...

 izvinqvaite 4e tazi tema ne e za tuk no sam mnogo upla6ena i mi trqbvaha saveti a vie ste opitni ...  mnogo vi blagodarq predvaritelno  Praynig

здравейте мамички . имам два въпроса които много ме тревоят .

1вия----> вчера спах с приятеля ми и нали той се изхвърли един път  и после починахме и той пожела пак обаче беше без презерватив а и не се изми от миналия пат ... ии го правихме пак ...възможно ли е да съм бременна възможно  ли е да е попаднал някои жив сперматозоид които да оплоди яйцеклетката ???

2риа-----> нещо ми закъснява с 2 месеца не знам от какво ... преди месец и нещо ми се наложи да пия постинор и пих ... след това не ми е идвало ... направих си много теста за бременност обаче се са отрицателни ... не знам какво да правя...

 извинявайте че тази тема не е за тук но сам много уплашена и ми трябваха съвети а вие сте опитни ...  много ви благодаря предварително

-----
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 12:17 от Доня Туфиня

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Пиши на кирилица!
Аз лично нищо не разбрах Crazy
Два месеца изобщо не ти е идвало ли newsm78 Досега на лекар не си ли отишла ooooh! На колко си години?

# 2
  • Мнения: 7 716
Пиши на кирилица.
Разкажи на майка си.
Възможно е да има бременност.
Пиши ТУК.

# 3
  • Мнения: 1 335
Миличка, айде по-спокойно първо. На въпросите
1. Ми може - сперматозоидите могат да живеят до 3 дни в подходяща влагалищна среда
2. Два месеца нямаш мензис?  newsm78 Иди на лекар. Гаджето да го плати, 30-тина лева.
На бас, че си непълнолетна ... мила, говори с лекар и колкото и да е трудно с родителите си. Скоро
Ха дано ти се размине.... и този път. Стискам пакци

# 4
  • Мнения: 1 792
на първия ти въпрос отговарям така-моята приятелка е бременна в 6-я месец точно по същия начин забременя.
а на 2-я Shockedнямаш цикъл от 2месеца и имаш полови контакти-отивай на лекар.значи нещо не е както трябва дори и да не е бременност имаш проблем момиче.

# 5
  • Мнения: 884
Всичко е възможно, но най-важно е здравето ти. Отиди на лекар, но да ти кажа, ако имам щерка, бих желала и бих се гордяла , ако първа науча за проблема и, и колкото и да съм и бясна за невежеството, ще направя всичко, за да и помогна . Кажи на майка си, едва ли има по-малко опит от нас !

# 6
  • Мнения: 3 500
Може би постинора е повлиял на цикъла ти и затова го няма два месеца, отиди на лекар и се консултирай с него. Относно първия въпрос - може и още как. Дори да се е измил, вътре в каналчето пак могат да останат сперматозоиди.

# 7
  • Мнения: 588
Според мен е важно да отидеш на лекар, все пак имаш отрицателни тестове, но в същото време не ти идва. Задължително на лекар.

# 8
  • Мнения: 481
Да ви кажа, понякога с родителите най-трудно се споделя, и повечето пъти това е заради отношението на самия родител - било още от дете, било сега...... Иначе наистина е най-добре родителят да знае, ама не знаем точно какви са им взаимоотношенията, може да има всякакви проблеми, но ако нямаш такива - кажи на майка си!
Моят съвет също е да идеш на гинеколог. Обясни му че от два месеца нямаш менструация.
Другият ми съвет е - не прави секс просто когато му кефне на приятеля ти. Всяка грешка може да е фатална. Да се прави секс без предпазни мерки, особено ако си малка, си е безобразие - което си има последствия, разбираш ли? Дори сега нищо да не е станало (особено ако не си била в овулационен период), то поне внимавай за в бъдеще - сексът не е едно забавление когато и колкото си искаш - ако не си омъжена и хал хабер си нямаш да раждаш сега дете!
Готова ли си да бъдеш майка, а момчето да ти бъде мъж и баща на детето ти? Може би отговорът е категорично НЕ, затова и аз категорично заявявам - проявявайте предпазливост винаги. Сериозна съм, защото въпросът ти е достатъчно сериозен и отговорен.

# 9
  • Мнения: 304
Извинявай че 6те ти го кажа но поведението и на двама ви с приятеля ти е абсолютно безотговорно  ShockedСлед като преди време ти се е наложило да пие6 постинор зна4и е станало не6то от което си се съмнявала 4е може да забременее6 Не ви обвинявам в този случай (на всеки може да се слу4и да сгафи ) но пи6е6 4е сега пак си имала рискови контакти Shocked Ми моми4е има много средства предпазване от нежелана бременност А и това да седи6 два месеца без цикъл не е 6ега работа  ooooh! Върви на доктор и му обясни вси4ко подробно и за напред да внимавате с приятеля ти  Peace

# 10
  • Мнения: 206
  Момичетата са ти дали всички възможни съвети!
Нямам какво да допълня. Само един пример на една позната - по същия начин забременя на 18 години и направи аборт и си развали цялата психика.
Опичай си нещата да не страдаш после!

# 11
Цитат
ami az sam na 16 minalata godina mi doide za pyrvi pyt menzis ... poprincip ne si e redoven ... mm predi 1 mesec prieh  postinor.... moje li da e i ot smqnata na sezonite i ot jegata ? oh nz mn sam pritesnena


a do kolkoto zabremenqvaneto kazaha mi 4e 6tom spermatozoida e popadnal vav kislorodna sreda toi umira ... i mi kazaha 4e mn trudno se zabremenqva
 

iskam da se izvinq 4e pi6a sas latinski bukvi no komputara mi nqma funkciq da smenq ezicite

o6te vednuj blagodarq

ами аз съм на 16 миналата година ми дойде за първи път мензис ... по принцип не си е редовен ... мм преди 1 месец приех  постинор.... може ли да е и от смяната на сезоните и от жегата ? ох нз мн сам притеснена


а до колкото забременяването казаха ми че щом сперматозоида е попаднал във кислородна среда той умира ... и ми казаха че мн трудно се забременява
 

искам да се извиня че пиша със латински букви но компютъра ми няма функция да сменя езиците

още веднъж благодаря

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 13:02 от Ellypr

# 12
  • Мнения: 56
Понякога от Постинора регулацията на цикъла се нарушава. А щом за първи път ти е дошло преди една година нормално е да си е нередовен. На мен за първи път ми дойде преди две години (аз също съм на 16) и все още ми се е регулирал както трябва. Но, както казаха по-горе ВЕДНАГА НА ЛЕКАР!  Peace

# 13
  • по света
  • Мнения: 1 587
 След Постинора е трябвало да ти дойде,иди на лекар.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 866
i mi kazaha 4e mn trudno se zabremenqva
 

Излъгали са те.

Общи условия

Активация на акаунт