30 юни, събота, ЛЛЛ среща, П-в

  • 1 473
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
30 юни, събота, имаме ЛЛЛ среща.   Grinning

У дома с бебе!

Два варианта за тема по ваш избор (анкета!):

(1)Носене на бебето - модно шоу  Mr. Green Как носим бебето (на ръце, кенгуру, слинг), как това помага за кърменето (или не помага), кое харесвате във вашия метод на носене, кърмене навън и т.н.

или

(2) Как правите... Grinning Споделяне на различни аспекти от ежедневния живот - обмяна на ноу-хау  Grinning

Заповядайте!


Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  последна събота на месеца в ДКЦ-1 (на Понеделник пазар), залата на 4 ет. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!


Темите на срещите включват:



Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.

(Янтра каза): Аз обаче предлагам вместо да се тикаме на жега в залата да се съберем някъде в парка например, или там където измислите.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 10:33 от Мис Бу

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Янтрич, превари ме с тема, та ти редактирах поста, да пестим място Mr. Green

Заповядайте всички - и моля, който смята да идва не само да се запише, но и да гласува с 3 опции от общо 6-те дадени. Гласуваме за:
- тема на срещата
- място на срещата
- час на срещата



Предвид невероятните жеги, аз мисля, че ще е удачно часът да е по-ранен, но т.к. вие сте с бебета и по-трудно планиране/придвижване, гласувайте по свое усмотрение и накрая ще се види Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 242
Ние сме на морето   Rolling Eyes
Като се върнем ще разказвам за кърмене на плажа с бясно бебе  Mr. Green - ноу-хау и пози  Joy

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
В колкото кажете - идвам, че ми се говори за гърди bowuu Темата няма значение Grinning Аз ако може искам като захладнее към септември да си направим пак среща с ядене  chef Сега не става, че е топло и ще ми се развали манджата Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 691
В парк, по-раничко заради жегите и да говорим за каквото и да е Simple Smile
Само дето на 30-ти съм на изпит сутринта Sad Уж има някакъв шанс да ми признаят една стара оценка и да не се явявам, ама знам ли... Все пак ще гледаме да дойдем с малкия господар.

# 5
  • Мнения: 257
Ние ще дойдем. И аз гласувах за парк и за по-рано, и за носене (макар че за това нямам въпроси, обратното - да ме научи някой как да накарам малкия да се вози с количката  Laughing ) Мисля, че темата няма значение, ще говорим за всичко  Heart Eyes

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
О, My Moonka, ти ще дойдеш със слинг, нали? ДАко се предпочете тази тема - да показваш кое как на желаещите Grinning

# 7
  • Мнения: 257
О, My Moonka, ти ще дойдеш със слинг, нали?
Нямам избор  Laughing Горан се повози в количката 2 седмици и тъкмо се зарадвах, че е свикнал - и той пак я отказа тотално. Тези дни искам да си направя и слинг-шал, че с този с халки вече ми тежи да го нося на едно рамо. Ако стане - ще демонстрирам и двата вида.

# 8
  • Мнения: 1 691
Аз ако дойда, ще съм с количката, но ще си донеса и слинга (шал) да обменяме опит в носенето Simple Smile

# 9
  • Мнения: 481
И аз съм за парк, че е много жега, освен това Стела вече не иска да я нося, така че навън е по-добре за да има къде да щъка и обикаля

# 10
  • Мнения: 700
 И аз ще дойда,тъкмо да се запознаем.Ще взема и кърмачето.Ние горе-долу посвикнахме с количката,макар,че понякога се налага бебето в едната ръка,а количката се бута с другата.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, в парка гъмжи от комари, помислее добре дали искате да е навън. Иначе на мен парка ми е много по-удобен, предвид щъкащото ми кърмаче. Но каквото и да се реши ще дойдем  Wink

# 12
  • Мнения: 1 503
И аз жъ додА.С  2то слинга ако требва hahaha

За по-ранен час съм(примерно 10 е добре)
мястото няма значение  bouquet

# 13
  • Мнения: 700
Момичета, в парка гъмжи от комари, помислее добре дали искате да е навън. Иначе на мен парка ми е много по-удобен, предвид щъкащото ми кърмаче. Но каквото и да се реши ще дойдем  Wink
Чух,че ще пръскат за комари по парковете тази събота и неделя,но незнам дали е вярно,ама то ще се разбере

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Побутвам темата, освен всичко да напомня на гласуващите да дадат вот и за темата на срещата - който не го е сторил, а е гласувал, може да ползва опцията "Изтрий глас" и да гласува наново с няколко опции в анкетата (тема, място, час).
И аз чух, че ще пръскат против комари... дават и леко захлаждане към края на седмицата.
Гласувайте живичко, че утре-вдругиден да сложа по-конкретни опции за място и час Simple Smile

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
М все пак освен залата в ДКЦ къде можем да идем, конкретни места?

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
М все пак освен залата в ДКЦ къде можем да идем, конкретни места?
В парка - Градската градина? Ако е по-раничко (не знам как ви е 9:30 примерно), няма да има народ - повечето хора изпълзяват навън след 10-10:30.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Да заголим цици пред старчоците Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Значи - аз съм за Градската градина, или друго (климатизирано) място, ако не се реши друго, и в ДКЦ-то ще дойдем.
Мога най-рано в 10-10.30 да дойда, че имам задачки преди това.
За темата - каквото решите, пак ще говорим за всичко  Peace

# 19
  • Мнения: 1 691
И аз съм за Градината. Най-удобно ще ми е около 10:00, но ако се реши друго, ще гледам да се съобразя.

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, направо благородно ви завиждам за възможността да се срещате и обменяте опит.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Промених втората част на анкетата за гласуване за час. Темата е все още силно неясна, т.к. имаме равен вот за двете Laughing
Утре ще решим финално коя тема ще бъде.
Гласувайте за час, моля Simple Smile
Още: предвид необичайните жеги (даже захлаждането, което прогнозират, не ни спасява особено) предлагам, да ограничим срещата максимум до един час, защото иначе ще се опържим...

# 22
  • Мнения: 700
Още: предвид необичайните жеги (даже захлаждането, което прогнозират, не ни спасява особено) предлагам, да ограничим срещата максимум до един час, защото иначе ще се опържим...
Аз преди малко бях навън(между 1 и 2 часа)и определено не е чак такава жега като предните дни и подухва вятър,а за събота дават да е по-хладно даже.Май ще се отървем от опържване Grinning

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Хайде решавайте, че минавам през срещата и отлитам на море.

# 24
  • Мнения: 488
Другарки кърмачки,
според анкетата повечето от вас желаят срещата да е от 10,00ч. Така че остава така, мястото е Градската градина, там където е най-широката част, т.нар. велосипедна алея.
Ако някой не знае къде е, пишете своевременно да обяснявам по-подробно.
Макар че не вярвам да не се намерим  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 328
Хайде малко повече обяснения за една мама от София Simple Smile
тази ли е градската градина, с фонтани... и същата улица отива до жп гарата?
И като се влиза от София как се стига до там с кола?Simple Smile)

# 26
  • Мнения: 488
Точно така, това е Градската градина.
Идвайки от София, най-вероятно ще влезеш по "Васил Априлов", продължаваш по нея докато стигнеш до Гарата, там завиваш на кръговото наляво по въпросната улица, казва се "Иван Вазов". Стигаш до единствения светофар по нея и завиваш наляво покрай Библиотеката, караш 50м и отдясно ти се пада Градската градина. Трябва да намериш там някъде място да паркираш и се гмурваш в зеленината. Вървиш покрай големия фонтан в посока Пощата като гледаш да си в лявата част на градината и ще стигнеш до едно широко място. Там ще сме ние  Grinning
Ще ти пиша на ЛС телефона ми, пиши и твоя, ако се объркаш да звъннеш.

# 27
  • Мнения: 1 328
Мяу, кутията за лс ми дава че ти е пълна.  newsm78
Мерси за обясненията, ще се ориентираме със сигурност. Пък и да се запозная с пловдивски мами.. Peace Hug

# 28
  • Мнения: X
А,вече знае ли се часът за срещата?......и в ДКЦ-то ли ще е?..........



Опс,сега видях,че има пусната отделна тема/ама който чете по диагонала Embarassed/

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 17:41 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 302
Здравейте приятели,

И ние ще дойдем...  Grinning
Живо ни интересуват теми от рода: "Как се кърми кърмаче въоръжено с остри зъбки? " , "Как се носи кърмаче в жегите?" и т.н.  newsm78

Поздрави!  Sunglasses

 

# 30
  • Мнения: 276
Уф, аз не се сещам къде е тази велосипедна алея......... В коя част на градината е?

# 31
  • Мнения: 257
Уф, аз не се сещам къде е тази велосипедна алея......... В коя част на градината е?
И аз не съм сигурна, къде точно е това. А ние най-вероятно ще дойдем по-рано и трябва да се паркираме на някоя пейка за-благовременно, защото към часа на срещата Горан вече ще иска да спи, днеска много рано стана, а той спи на ръце.

# 32
  • Мнения: X
Ето малко снимки от днешната среща-http://www.snimka.bg/album.php?album_id=64921&photo=95
За качеството и количеството на снимките се извинявам предварително,но с очите на 16 и опита ми да следя всички теми и разговори-толкоз........ Embarassed

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ето и от мен малко снимков материал.
И аз се извинявам за качество и количество, но малкият не ме остави на мира и аз почти пропуснах разгворите  Sad

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=72950&view=1&photo=9

# 34
  • Мнения: 257
Срещата беше супер  Hug Дайте и следващия път да сме в градинката.
Оказа се, че и аз нямам нормални снимки  Sad Мъжа ми уж снимаше-снимаше, но сега се учи и все експериментира с различни настройки, и в резултат на това за съжаление останаха само две нормални снимки:
http://www.hofarts.com/arhiv/LLL1.jpg
http://www.hofarts.com/arhiv/LLL2.jpg

Малко оффтоп: А той след това вчера се хвалеше пред познати, че е ходил на срещата на Ла Лече Лига ooooh!
Много ми е забавен в това отношение, трябва да го запишете в лигата, щото мно-о-оого пропагандира кърменето. Аз обикновено, ако не ме разпитват, не изпадам в подробностите, а той сам я повдига тази тема и вече на всичките си познати (предимно млади ергени Laughing ) обясни надълго и нашироко за всички ползи от кърменето Joy

Общи условия

Активация на акаунт