Вече правиме покупки за наште септемврийски бубки

  • 16 742
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 425
Здравейте на всички. Laughing
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АДИ САН.ВСИЧКО НАЙ-ХУБАВО.........  bouquet  bouquet  bouquet
Момичета да ви се оплача моето момченце от тази сутрин е с Варицела и горкото е цялото опъпчено.Ще се моля да мине по-бързо, че в тези жеги ............... ooooh! ooooh! ooooh! Praynig

# 61
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Синът ми е кръстен на свекър ми дословно - Стоил. Името ни хареса, а и човекът заслужава! Ако ги нямаше тези две причини, и то заедно, щеше да е кръстен на себе си Wink Поради същите причини и второто ни детенце, да е живо и здраво, ще носи името на татко!
Но, още и при Стоил бяхме решили така, роди ли се на някой празник, явно си идва с името! Само дето не се сещам през септември да има много празници... Особено около 11...

Берина, дано бързо да се оправи детенцето!

# 62
  • Мнения: 502
Inna, мерси за инфото    bouquet

иначе аз през цялото време си знаех, че не трябва особено да се пъна, за да измислям име - имам пред вид, че вярвам, (не само за избора на име, а и въобще за нещата в живота, когато трябва да направиш важен избор) -  че в подходящия момент ще се случи нещо, което да ти подскаже кое е правилното, как да постъпиш, какво да кажеш  - в случая как да бъде името на човечето - просто трябва човек да има очи и сърце да усеща нещата около себе си  Blush
много смахнато звучи, ама така мисля  Blush

# 63
  • Мнения: 2 825
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, АДИ САН !!! МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ И ЛЕКО И БЕЗПРОБЛЕМНО РАЖДАНЕ   bouquet  bouquet  bouquet

Инче, и аз понятие си нямам от проблема, но стискам палци да не е нещо сериозно. Отиди, наистина, и при друг доктор и дано се окаже фалшива тревога  Hug
Пебс, и мен понякога ме наболява корема, особенно като походя повечко. Като седна и си почина и минава, питах док и ми каза, че най-вероятно били контракции, но ако не било често да не се притеснявам и естествено да не се преуморявам.
За имената и аз постоянно ги сменям  Mr. Green мъжо лудна вече. Преди месец бяхме се спряли на име, уж беше решено, ама преди няколко дена татко и мъжо го прецакаха - измислиха едно умалително от името дето хич не ми харесва  #Cussing out и като си представя, че и след години някой може да и каже така и се отказах от името. Сега съм си харесала друго, ама мъжа ми нещо се дърпа, защото почвало с неговата буква  Tired Има време, ще го мислим...

# 64
  • Мнения: 498
Здравейте момичета!

Много ми харесаха всички имена, които сте споделили за Вашите бебета. Аз имам едно любимо момичешко име - Александра, но за съжаление няма да използвам него. В главата ми се въртят разни други имена с "А" - Анна, Андреа, Андреана (искам да се подмажа на свекървата, щото е много мила жената). Вкъщи обаче не съм споделила, защото освен мен никой друг не иска да чуе, че бебето ни е момиченце. И други суеверни причини си имаме, да не измисляме име и да не го обсъждаме все още, но с тях няма да Ви занимавам. Въпреки всичко обаче не спират да ми се въртят такива мисли и вярвам, че така се зареждам с положителна емоция. Радвам се, че повдигнахте темата та да мога да се изкажа поне тук по въпроса.

Ох, как ще го избутам тоя горещ ден идея нямам........

# 65
  • Мнения: 2 825
Inna, мерси за инфото    bouquet

иначе аз през цялото време си знаех, че не трябва особено да се пъна, за да измислям име - имам пред вид, че вярвам, (не само за избора на име, а и въобще за нещата в живота, когато трябва да направиш важен избор) -  че в подходящия момент ще се случи нещо, което да ти подскаже кое е правилното, как да постъпиш, какво да кажеш  - в случая как да бъде името на човечето - просто трябва човек да има очи и сърце да усеща нещата около себе си  Blush
много смахнато звучи, ама така мисля  Blush

И моя мъж така ми каза - като се роди, името ще се появи само ... аз съответно не се съгласих, защото обичам всичко да ми е планувано и уредено предварително  Blush но като се замислих, има право - има имена, които не подхождат на определен човек, а това се усеща.

Инче, ето какви именни дни (съответно празници) има през септември - най-големия е 17 септ - Вяра, Надежда, Любов и Света София

# 66
  • Севлиево
  • Мнения: 491
кокошчица  newsm10 изобщо не е смахнато и аз така мисля

# 67
  • Мнения: 498
Момичета в една от темите коментирахме ПИН - кода за получаване на персонална  информация за болничните. Наистина намирам за важно всеки да разбере своя ПИН код и да проверява в НОИ от време навреме как му вървят нещата с осигуровките.
Традиционното извинение на НОИ, когато постъпи запитване за непреведен болничен е - не са внесени осигуровки, но това в много малко случаи е така. Не искам да навлизам в подробности, но една проверка с този ПИН код би спестила доста нерви на всички по веригата. Тъй като в много случаи съм от страната на работодателите искам да кажа, че системата не дава достатъчно възможности на работодателя да провери своевременно и да коригира грешката си, ако е допуснал такава, а това се отразява на всички нас, когато очакваме да ни бъде изплатена определена сума за болничен. Другото фраппиращо нещо, с което се сблъсквам напоследък са грешки, допуснати от лекарите. Заради тях болничният се мотае и връща по 100 пъти, а понякога е възможно да откажат въобще плащане по него, тъй като е пропуснат срок за коригиране на допуснатата грешка.

Наистина има нещо много сбъркано в цялата работа. Не сме готови да го правим по този начин и да страдаме от грешките на всички! Опитвам се на "лични" да давам информация за това което знам по въпросите с болничните, но това последното с лекарските грешки в диагнозите, направо ме разби!

# 68
  • Мнения: 319
Синът ми е кръстен на свекър ми дословно - Стоил. Името ни хареса, а и човекът заслужава! Ако ги нямаше тези две причини, и то заедно, щеше да е кръстен на себе си Wink Поради същите причини и второто ни детенце, да е живо и здраво, ще носи името на татко!
Но, още и при Стоил бяхме решили така, роди ли се на някой празник, явно си идва с името! Само дето не се сещам през септември да има много празници... Особено около 11...

Берина, дано бързо да се оправи детенцето!
На 14.09 - Кръстовден. На 17.09 (мисля) Вяра, Надежда, Любов и майка им София... Така че имаш избор Wink

Адиnbirthday

Мацки, мен по цяла нощ не ме свърта. Като тръгна да се въртя от едната на другата страна са гадни болки в ставите и в опашката Close А за жегата няма кво да говорим, постоянно съм вир вода...

# 69
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Снежана това ПИН код,да не би да е ПИК,защото от сайта на НОИ искат да се въведе ПИК,което е съкращение от Персонален идентификационен код.Аз и не само аз трябва да сме получили този ПИК по пощата с годишната справка на НОИ за осигуровките.Тази справка трябва да се получава мисля че всяка година,но аз от 4 год. вече стаж само веднъж са ми я пратили.И добре че съм си я запазила,защото сега с ПИК си проверявам болничните,колко са и дали са преведени.Друг е въпроса какво имаш в банковата сметка.Незная дали правилно съм го копирала ама ето един линк. https://benefits.nssi.bg/

# 70
  • Мнения: 498
Да бе грешка моя ПИК - Персонален Идентификационен Код. На мен нещо за Номер ми се въртеше та за това обърках. За едно и също говорим. Благодаря за корекцията.

По въпроса с изпращането на инфо - не изпращат вече по пощата. Сам търсиш и проверяваш по този Код.

# 71
  • Мнения: 434
Привет от мен пак..
Да.. гледам коментарите за имената.. при нас проблема е, че таткото харесва по-стандартни имена така да се изразя.. и в никой случай не трибуквените, защото разбирате ли как сме щели да я наричаме на галено.. неможело да се казва Ева и да я наричаме Ева..  Rolling Eyes И досега какви ли не имена ми минават и все никое не ме грабва.. почнах да се сдухвам вече.. като почнеш: Адриана, Вероника, Габриела, Дарина, Емилия, Зорница, Ивелина, Кристина, Маргарита, Виржиния, Радина.. и какви ли още не.. това в случай, че не го кръщаваме на никой.. а мъжлето иска да го кръстим Таня (на майка ми /Татяна/ и сестра му/Таня/.. двете носят това име) или Людмила (на баща ми и баща му - Людмил и Милчо) На мен от двете имена Таня повече ми харесва.. но пак нещо не ме грабва.. Кой знае какво ще ми хрумне докрая..

Имам друг проблем... Гъбички.. обаче още не ми е излязла микробиологията и ако трябва да чакам до понеделник ще полудея.. някой да знае нещо което да ме облекчи малко.. че имам такива сърбежи.. и адски некомфортно... Помагайте! Hug

# 72
  • Мнения: 194
Здравейте,момичета!  Heart Eyes Ч*Р*Д*,ади-сан!!!да си жива,здрава,много обичана и усмихната особенно от септември нататък  LaughingЧпожелавам ти едно здраво и красиво бебче!   bouquetотносно имената...нали и аз се чудя за Димитър,преди наколко дни бях на гости в леля ми и тя...ма защо трябва да е на баща ти,дай ще ходиме на номеролог и да каже как да го кръстиш,вие какво мислите за това,вярвате ли...в тези номерологии???  Thinkingнз...аз си го чувствам,че искам да е Димитър..щял да вземе част от кармата на баща ми..така казват,че когато кръстиш бебето на някого...едва ли не имало същата съдба... Thinking и аз за сега обаче съм си за Митко Simple Smile хубав ден на всички,въпреки,че е...ужасна жега!  Hug

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
Инче и аз не съм веща по въпроса ти ама силно се надявам и вярвам да е незначителен и временен проблем!  Hug
Как ли ще ме сюрпризират и мен днес на ФМ ?!
За името ако не държиш да започва с "И" предлагам Ванина ... нали ги Ваньосват Ивановците в някои краища, та така. Grinning

Ади ЧРД!  Hug  bouquet

Трекси незная дали ще облекчи, но можеш да пробваш Тантум роза... позволено е за бременни, на предната лекция ни го презентираха.

Относно имената и аз съм "всяко чудо за три дни"  Rolling Eyes....., но мисля да имам 2-3 варианта за болницата и като се зърнем, на който от тях ми заприлича той ще да е Crossing Arms Laughing

Аз след малко в най-голямата жега Tired ooooh! ще излизам с децата, че сме при ортодонта.... хубавото е, че ще махаме брекетите на синковеца newsm44.

# 74
  • Мнения: 434
Морена,  С Тантум роза мога ли да се намажа по срамните устни Embarassed Доколкото разбрах е някакво прахче, което се впръсква, а на мен сърбежите са ми отвън..

Общи условия

Активация на акаунт