1 ден у дома

  • 1 877
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Мили майки,
С напредването на бремеността започват да ме терзаят 100 000 въпроса свързани с първия ден.
Отиват всички на работа, оставам аз сама с бебето и.....то реве и аз рева  newsm78
Може ли нещо като "график"?
 

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Янита го е написала по-вече от точно Peace

# 3
  • Мнения: 983
С толкова малко бебче няма да може да си направиш график за деня в никакав случай. Хубавото е, че бебчо само спи, събужда се като огладнее, яде и пак заспива...Поне при мен беше така. Ако нещо те притеснява, званиш на педиатъра и питаш..В началото е малко шашкащо - не диша ли твърде учестено, защо хрипти, защо повърна, дали се наяде..Аз за такива неща съм викала лекаря вкъщи  Tired Но като се консултирах се чувствах и много спокойна  Peace

# 4
  • Мнения: 1 701
Моя "график", когато останах за първи път сама с бебето, беше:

в 6 часа - памперс, мляко, рев, сън
в 9 часа - същото
в 12, 15, 18 - същото
в 21 часа става интересно защото освен всичко включваме и банята!

Последно хранене посред нощите и си лягах с надеждата ако може да се буди на малко по-големи интервали.

Иначе основното ми занимание беше гледане на сериали по FOX! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 215
График не ти трябва, защото в стремежа си да го следваш ще си под напрежение и ще ти е неконфортно. И все нещо няма да се получи... Води се по нуждите на бебето и по собствените си, а графика сам ще се появи - от само себе си!   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 183
И при мен беше едно и също -само преобличане,кърмене,дохранване и спане,но с разликата,че Стефи е много спокойна и не е плакала изобщо и не е имало голямо напрежение(и да уточня,че никой не ми е помагал от самото начало).

# 7
  • София
  • Мнения: 5 744
Първият ден мина много по-леко, отколкото очаквах след безкрайния рев в Шейново. График не може да си правиш - или поне при нас беше така - нито спеше, нито се хранеше под часовник, нито дори акаше след хранене. Бебето ще си покаже само. Леко!  Peace

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Първите дни кърмих през 3 часа, детето спеше в останалото време.
Ние с татко му си готвихме, къпехме се, спяхме когато малкия спеше.
После почнахме и на разходка да излизаме - от 6-я ден.

На 1 месец кърмех в 6ч сутрин, малкия заспиваше, аз се къпех и оправях в къщи. В 9ч пак го кърмех, сменях, преобличах и дим да ни няма - на разходка. Предбирахме се чаааак в 18ч.

# 9
  • до канала
  • Мнения: 518
не ти трябва график кото се роди бебето то ще те води по своя си график

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
съгласна съм с Янита!!!

# 11
  • Мнения: 3 634
Благодаря ви! Посмях се от сърце и се успокоих   bouquet

# 12
  • Мнения: 27 524
Не знам график. То ревеше, и аз ревях.  Cry Хем не оставах сама. Не знаех какво да го правя, не знаех за какво ми е, пречеше ми, грях не грях, даже на моменти не го исках. Обърка ми целия живот досега. С времето, разбира се, нещата улегнаха, сега не мога да си представя живота без него и е всичко за мен  Heart Eyes Трябва всеки сам да си изживее периода, не може да се обясни, не може да си подготвен само с теория, не става. Опитай се просто да бъдеш търпелива, да не мислиш много, давай го първите дни по-механично, лека-полека нещата ще се подредят. Сега ми се струват смешни всичките ми терзания и тревоги тогава, но за времето си са били съвсем резонни. Това е и една от причините да искам пак бебе - вече знам, по-опитна съм и съм убедена, че ще бъда по-спокойна и ще успея да се насладя и да оценя всички онези незабравими моменти с новороденото бебче, които така бързо отлитат, колкото и да не ни се вярва това в моментите на недоспиване и умора.

# 13
  • Мнения: 630
Всяко бебе е много различно, така че ще се съобразиш с твоето. При нас беше кошмарно първите 2 месеца. Бяхме с ужасни колики от първия ден вкъщи, та деня протичаше горе долу така:
стерилизиране, цедене, хранене, спи 15-20 минути, рев, сешуар -само с него успокоявахме малко коликите,, заспиване за 15 минути и пак се повтаряше същото. това цял ден, нощем слава богу спеше. Бебка отказа да засуче, така че в малкото време, в което спеше, аз се изцеждах, за да има после какво да хапва. Правех си безкофеиново кафе в 9 сутринта и успявах да отпия в 4 следобед. и с яденето горе-долу така беше. Къпех се нощем. И всичко това при положение, че майка ми помагаше 10 дни - тя переше и чистеше, а таткото готвеше вечер.
Е след като спряха коликите, Мия стана съвършено друго бебе -кротко, усмихнато и спокойно.

# 14
  • Мнения: 2 891
Сън да има и социално контакти, че аз цяла зима стоях у нас и ако не беше първият Брадър и денонощният канал, сигурно и до днес щях да говоря с "гу-гу, га-га".

Общи условия

Активация на акаунт