Стафилококова инфекция ??? Къде се изследва?

  • 9 370
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте! Според доктора, при който ходих имам стафилококова инфекция, проявяваща се с гнойни пъпки по половите органи. Предписа ми Аугментин и Флажил едновременно, но нямаше резултат (освен, че ми разказаха играта като цяло #Crazy) и чак след това ми каза, че трябвало да правя изследване. И дотук..за останалото да се оправям сама. Искам да попитам дали знаете как и къде се правят такива изследвания за стафилоки? Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 456
Ами, той след като ти е казал, че имаш стафилококова инфекция, значи ти е правино микробиологично изследване.Би трябвало да са ти взели вагинален секрет и да е изследван в лаборатория. На самото изследване се прави антибиограма, която показва на какъв АБ са чувствителни бактериите,които са изолирани ( в случая стафилококи). Щом ти е изписал АБ, предполагам се е съобраил с тази антибиограма. Изследване за стафилококи се прави във всяка микробиологична лаборатория, става за три дни. Такова се прави и в "Анаста"- там не те лекуват с лекарства, а ти слагат ваксина, за която тук във фрума можеш да прочетеш много различни мнения.

# 2
   Izvinete,che pisha na latinica,no niamam kirilica.

   Laboratoriata,koito e specializirana za stafilokokovi infekcii se kazva  'ANASTA', telefon- 979-20-24    d-r Petrova.Mnogo e dobra i razbrana

   Uspeh  bouquet

# 3
предполагам че тази АНАСТА е в софия? а в бургас някой да знае?

# 4
  • Мнения: 459
предполагам че тази АНАСТА е в софия? а в бургас някой да знае?

Няма в Бургас.
Дъщеря ми е със стафилокок. Ечемици по очите и пъпки по лицето. Правихме Анаста, беше 3 степен. Сега ходихме да й вземат кръв да видим дали се е излекувала. То всъщност нямаше какво да гледам, тъй като пъпките стоят, дори й излезе един нов ечемик. Тогава питах Петрова коя степен е сега детето. Тя троснато ми отвърна, че сега не гледали степени а колко й бил имунитета. 12. И кво? Това било добре. Какво му е доброто, така и не разбрах. Изписа още 3 инжекции, не се налагало, но след като сме имали оплаквания...
Преди Анаста правихме антибиограма и пи АБ и изчезнаха всички ечемици, но пъпките останаха. После пи друг АБ и пъпките спряха да гноясват, но стояха червени и надути. След Анаста не са надути, но стоят червени.
Сега направихме нова антибиограма, но този път в София. Има умерено количество стафилокок. Оф, вече незнам. Горкото дете. А и няма да я вземат в яслата. От една година не можем да я излекуваме.
Какво ще правим незнам  Cry

# 5
СЪЩИЯТ ПРОБЛЕМ ИМАМ И С МОЯ СИН, ОТ 8-МЕСЕЧНАВЪЗРАСАТ, СЕГА Е НА 7 ГОД. пРАВИХМЕ АНАСТ, БЕЗ РЕЗУЛТАТ. ПРОБЛЕМЪТ СИ СТОИ. дАЙТЕ СЪВЕТ И ПОМОЩ!

# 6
  • Мнения: 459
Ние правихме антибиограма и сега ще пие Калцид 10 дни с Бактробан в нослето

# 7
  • Мнения: 3 456
предполагам че тази АНАСТА е в софия? а в бургас някой да знае?

Няма в Бургас.
Дъщеря ми е със стафилокок. Ечемици по очите и пъпки по лицето. Правихме Анаста, беше 3 степен. Сега ходихме да й вземат кръв да видим дали се е излекувала. То всъщност нямаше какво да гледам, тъй като пъпките стоят, дори й излезе един нов ечемик. Тогава питах Петрова коя степен е сега детето. Тя троснато ми отвърна, че сега не гледали степени а колко й бил имунитета. 12. И кво? Това било добре. Какво му е доброто, така и не разбрах. Изписа още 3 инжекции, не се налагало, но след като сме имали оплаквания...
Преди Анаста правихме антибиограма и пи АБ и изчезнаха всички ечемици, но пъпките останаха. После пи друг АБ и пъпките спряха да гноясват, но стояха червени и надути. След Анаста не са надути, но стоят червени.
Сега направихме нова антибиограма, но този път в София. Има умерено количество стафилокок. Оф, вече незнам. Горкото дете. А и няма да я вземат в яслата. От една година не можем да я излекуваме.
Какво ще правим незнам  Cry
Новите три инжекции сложихте ли ги? Щом на новата антибиограма стафилококите са били в умерени количества, това все пак е някакво подобрение. Какво значи имунитет 18. За първи път чувам да се измерва имунитетът? Обяснили ти тая доторка?

# 8
  • Мнения: 459
предполагам че тази АНАСТА е в софия? а в бургас някой да знае?

Няма в Бургас.
Дъщеря ми е със стафилокок. Ечемици по очите и пъпки по лицето. Правихме Анаста, беше 3 степен. Сега ходихме да й вземат кръв да видим дали се е излекувала. То всъщност нямаше какво да гледам, тъй като пъпките стоят, дори й излезе един нов ечемик. Тогава питах Петрова коя степен е сега детето. Тя троснато ми отвърна, че сега не гледали степени а колко й бил имунитета. 12. И кво? Това било добре. Какво му е доброто, така и не разбрах. Изписа още 3 инжекции, не се налагало, но след като сме имали оплаквания...
Преди Анаста правихме антибиограма и пи АБ и изчезнаха всички ечемици, но пъпките останаха. После пи друг АБ и пъпките спряха да гноясват, но стояха червени и надути. След Анаста не са надути, но стоят червени.
Сега направихме нова антибиограма, но този път в София. Има умерено количество стафилокок. Оф, вече незнам. Горкото дете. А и няма да я вземат в яслата. От една година не можем да я излекуваме.
Какво ще правим незнам  Cry
Новите три инжекции сложихте ли ги? Щом на новата антибиограма стафилококите са били в умерени количества, това все пак е някакво подобрение. Какво значи имунитет 18. За първи път чувам да се измерва имунитетът? Обяснили ти тая доторка?

В момента още пие Клацид. Днес го свършва, ще прави почивка 3-4 дни и после пак. Тъй като има външно подобрение, но все още ечемиците и пъпките не са изчезнали напълно. Ваксината още не сме я слагали, ще изчакам АБ и тогава ще реша. Въпросната д-рка нищо не обяснява, дори съм възмутена от грубото й държание.

# 9
Преди години мой колега имаше проблем със стафилококи излекува ги с ,,Котешки нокът"'и то български , не оъ скъпия .Успех.

# 10
ама наистина е странно това с анаста  Shocked - аз преди 8 години си изкарах едно цяло лечение и накрая на родителите ми им втръсна да ме карат всяка седмица, всеки път ми предписваха по още няколко инжекции... и нещата постепенно си минаха, имах едни жредни малки пъп4ици по лицето, врата, гърба и деколтето.... може наистина да ми се е създал имунитет и с времето да се е разкарала инфекцията...просто да е бил по бавен процеса...нямам идея...  Rolling Eyes
освен това е супер болезнена и щипеща инжекцията.
сега козметичкта ми ме кара пак да ида в анаста - проблема ми е същия - гадни пъпки които не се махат с никви препарати...   newsm78 се съм се изследвала още ама като чета какво сте писали малко се разколебавам  Sick

Общи условия

Активация на акаунт