Давали ли сте ананас?

  • 1 533
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 237
Здравейте момичета. Ами това ми е въпроса- дали някой е давал ананас- пресен, да си опита или на сокче? Понеже днес си купихме- и аз не бях яла никога, хареса ми и се зачудих дали може да се дава на 11 мес. бебе? Цитруси още не съм давала, киви и ягоди също. За ананас обаче не съм чела никъде нищо.

# 1
  • София
  • Мнения: 119
Според Швейцарската Педиатрична Асоциация ананас се дава след 9 месец. Така прочетох в Библиотеката. Не съм пробвала още.

# 2
  • Мнения: 236
Аз също много обичам ананас. Един път бяхме в магазина и имаше нарязан и й дадох да смуче едно парче и й хареса, защото е сочен. И след това още няколко пъти да смуче така, нищо й нямаше. Има и пюрета с манго и ананас, и някакви такива, още не съм давала, мисля първо ягодовите да въведа (дадох малини, хареса ги).

# 3
  • Мнения: 133
Пресния ананас малко дразни езика, не знам дали ще се хареса...Но иначе аз давам плодово пюре в което има и ананас...

# 4
  • Мнения: 4 242
По принцип цитрусите се водят алерген, както и всичко що не расте на нашата географска ширина, добре е да се внимава при въвеждането им.
Аз дадох сок от ананас около 1.6г

# 5
  • Мнения: 1 044
Аз дадох сок от ананас рано, преди годинката, детето много го хареса и сега редовно купуваме.

# 6
  • Мнения: 5 401
Не съм предлагала ананас още. Мисля да започна след 1,1 год., но не съм решила с какъв цитрус.

По принцип цитрусите се водят алерген, както и всичко що не расте на нашата географска ширина, добре е да се внимава при въвеждането им.
Аз дадох сок от ананас около 1.6г


Подкрепям Мери, както обикновено!   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 614
Да, давах тази зима, беше на 1,2 месеца!    bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 237
Благодаря ви за мненията. Аз й дадох да си опита малко от плода, а останалото й направих на сокче- хареса си го. И на мен много ми хареса плода, макар че мъжо каза, че не бил много узрял- на мен ми се стори много добре на сладост- иначе онези в консервите са прекалено сладки.

# 9
  • Мнения: 4 915
Да, давах тази зима, беше на 1,2 месеца!    bouquet

На колко?  Laughing  Wink
Годинка и два месеца? Или годинка и половина?

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани много харесва анананс. За пръв път му дадох на 11-12 месеца.

# 11
  • Мнения: 236
Ами тези дето са консервирани са много по-сладки защото имат захар, аз лично предпочитам пресен плод, защото си е достатъчно сладък. Иначе за другите екзотични плодове още се чудя, мисля че е малка.

# 12
  • Мнения: 4 629
Давах ананас преди навършване на годинка. Сина ми много го обича  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт