Как се справяте с жегите в домовете си?

  • 7 098
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 770
  А защо изобщо се питат хазяите?  newsm78

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Как изглеждат тези мобилни климатици? Thinking

Ето така http://www.changepartner.net/sons.aspx?vid=30

# 47
  • Smallville
  • Мнения: 994
  А защо изобщо се питат хазяите?  newsm78
Заради дупката в стената

# 48
  • Мнения: 4 770
   Shocked  Основателна причина...   Grinning

# 49
  А защо изобщо се питат хазяите?  newsm78
Заради дупката в стената
МОЖЕ ДА ВКЛЮЧИТЕ ГОФРИРАНАТА ТРЪБА В КОМИНА, ИЛИ ВЪВ ВЕНТИЛАЦИОНЕН ОТВОР , АКО ИМА ТАКЪВ.

# 50
У нас ако не отворя през деня става страхотно горещо и влажно - като в сауна. Просто е невъзможно да се седи на затворени прозорци Tired Може би причината е, че в едната стая (източна) все още нямаме щори и слънцето я напича здраво. Но в хола пък сме с алуминиеви щори, а те са направо като акумулираща печка Whistling Така че отварям и се опитвам да направя течение. И нашият апартамент е на един ред - изток-югоизток, на последен етаж, но като отворя навсякъде, се поразхлажда малко. Според мен си вземете поне един вентилатор, той определено разхлажда. Сега в офиса съм си го пуснала и ми е доста добре Peace А преносимите климатици, доколкото съм чувала, са просто луксозни вентилатори/печки (не съм спец все пак, може и да греша)
       Определено грешите. Мобилните климатици не са вентилатори. Те са необходимост и предмет на много голям бизнес в щатите.Те са незаменими уреди в армията,строителството,болници,сървърни помещения , охлаждане на циркови шапито,при изложби и т.н.Ето Ви един линк ,които навярно ще разсее съмненията Ви относно дали има разлика между вентилатор и м. климатик.  http://www.air-conditioners-america.com/ category.asp?subcat=CP05&manufacturer=Alenhttp: и //www.spot-coolers.com/air.php

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Днес купих мобилен климатик за офиса. Ще наблюдавам как работи и пак ще пиша.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 521
Днес купих мобилен климатик за офиса. Ще наблюдавам как работи и пак ще пиша.
Би ли споделила марка, цена и магазин!
И как работи? Габарити?

# 53
  • Мнения: 7 640
Днес купих мобилен климатик за офиса. Ще наблюдавам как работи и пак ще пиша.

е тука имам наблюдения- бръмчи яко, защото всичко е вътре, пак трябва да дупчиш или да го свържеш към комина, да не говорим ,ч цената от 700лв и нагоре е нелепа Crazy

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Днес купих мобилен климатик за офиса. Ще наблюдавам как работи и пак ще пиша.
Би ли споделила марка, цена и магазин!
И как работи? Габарити?

Това е климатика, коЙто купих http://www.changepartner.net/sons.aspx?vid=30&id=46&snimki=yes Там има и координати на магазина, намира се Банкя. Не очаквах, че даже имаше опашка и всеки си купуваше по един, имаше и едни хора, които купиха направо два, а след мен чакаха още две жени Simple Smile Явно бизнеса върви. Тези климатици ги доставят от Полша, марката е ДЕСА. След 3 дни пак ще имат доставка. Има 1 год. гаранция. Ако имах възможност, щях да си сложа обикновен климатик, но за мястото, за което го купих, просто няма възможност да се сложи такъв. Собственици са една организация, а те не разрешават, много са им сложни условията. Иначе го пуснах, работи много тихо, изобщо не шуми и добре охлажда. Размери: 41x44x83 см, тегло: 34 кг. Трябва да се пъхне тръбата в отдушник или в комин за да има къде да отива горещия въздух. Ако няма такива, то трябва да се пробие дупка. За жилище  не е проблем - има комини и отдушници. Климатика има 2 накраЙници - кръгъл (за комин) и продълговат тесен (около 5 -6 см широк, дълъг около 15см)- за дупка в стената или под прозореца. Някои го монтират но самата дограма, показано е на снимката, ама аз не знам как става това. Казаха ми, че тази марка са добри, но аз за първи път ги виждам. Ама голям избор няма - мобилни климатици почти не се продават, освен едни огромни за заведения и по 2000лв. Има и едни на Елит, те са евтини, обаче аз за тази марка съм чувала само лоши неща и затова се отказах от тях.
Ами това е. За сега още го изпробвам.

# 55
Днес купих мобилен климатик за офиса. Ще наблюдавам как работи и пак ще пиша.

е тука имам наблюдения- бръмчи яко, защото всичко е вътре, пак трябва да дупчиш или да го свържеш към комина, да не говорим ,ч цената от 700лв и нагоре е нелепа Crazy


Няма логика- защо го купи за нелепата цена - защото бръмчи яко, защото искаше да си дупчиш стената в жегата или защото няма други климатици ? Или всичко накуп .

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Изобщо не бръмчи, този е много тих, цял ден бях там и тоЙ си работеше тихо, не се чува изобщо. Написала съм горе, че нямам никаква друга възможност да сложа друг, собствениците не разрешават нищо да се дупчи и не позволяват и от вън да се окачва нещо. Някакви проблеми със стените имало, глупости на търкалета. Изроди някакви, вътре температурата е повече от 30 градуса. Прикачихме тръбата към отдушника, нищо не съм дупчила. Обаче днес вече дишах. Цената е висока, ама друг подвижен климатик не намерих. Не мога да сложа от стандартните, че ще ми направят проблеми. А и през есента ще се местя и ще си го взема. Когато си под наем, така става.

# 57
  • Мнения: 7 640
Изобщо не бръмчи, този е много тих, цял ден бях там и тоЙ си работеше тихо, не се чува изобщо. Написала съм горе, че нямам никаква друга възможност да сложа друг, собствениците не разрешават нищо да се дупчи и не позволяват и от вън да се окачва нещо. Някакви проблеми със стените имало, глупости на търкалета. Изроди някакви, вътре температурата е повече от 30 градуса. Прикачихме тръбата към отдушника, нищо не съм дупчила. Обаче днес вече дишах. Цената е висока, ама друг подвижен климатик не намерих. Не мога да сложа от стандартните, че ще ми направят проблеми. А и през есента ще се местя и ще си го взема. Когато си под наем, така става.

ясно, нещата се променят с времето, все пак. Peace
Цената им сега каква е и нещо мощност и консумация да напишеш?

# 58
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
 Ами цената им според мен е доста висока - 775 Лв с ДДС, ама като нямам избор я преглътнах  Simple Smile Имаше и такива с функция охлаждане и отопление, но те са с още 150 -200лв по-скъпи и взех само с охлаждане, отоплението в офиса не е проблем.
Техническите данни са:
ФУНКЦИИ-ОХЛАЖДАНЕ,ИЗСУШАВАНЕ И ФИЛТРАЦИЯ НА ВЪЗДУХА.КАПАЦИТЕТ НА ОХЛАЖДАНЕ-3500 KW / 11950 btu/h ; 3000 kkal/h /;ТАЙМЕР-24 ЧАСА,МАКСИМАЛЕН ДЕБИТ НА ВЪЗДУХА- 450 м3/час,КАПАЦИТЕТ НА ИЗСУШАВАНЕ-1.5 л/час.Три степенен режим на работа.ЕНЕРГИЕН КЛАС "В". Дистанционно управление. ПОДХОДЯЩИ ЗА ПОМЕЩЕНИЯ ДО 33-35 м 2. КОНСУМИРАНА МОЩНОСТ 714 W.
Също така, има индикатор, коЙто като светне, трябва да се излее водата, която се събира в него. Така е понеже не се монтира на стената, няма външно тяло и няма къде да изтича конденза. При тези климатици водата се събира в резервоарче вътре в тях, което периодично се източва. И освен това му трябва малко повече време от обикновен климатик за да завърти въздуха и да започне да охлажда ефективно, но се справя добре за сега. Охлади ли веднъж до нужната температура, после я поддържа  много добре. А и в офиса е адска жега, южно изложение, по цял ден пече.
Не посмях да рискувам с Елит, по-евтино е, но много некачествени стоки правят. Ако се случи нещо добро от Елит, то си е направо тото и късмет.
И пак казвам, че ако помещението е собствено, а не под наем, стационарните климатици са по-доброто решение.

# 59
 Най- доброто решение е това което ти пасва, и това което може човек да си позволи. Днес -неделя ходих в магазина на тази фирма. Не работеха в неделя, но дойдоха и си взех климатик на отопление и охлаждане за 826 лв. - с 50  по- скъп . Сега дишам. 

Общи условия

Активация на акаунт