Как се справяте с жегите в домовете си?

  • 7 091
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 883
Климатикът работи през деня, а вечер след 21ч.отваряме врати и прозорци за да става течение.
Peace Peace

# 16
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз от охлаждане си докарах настинка и в момента съм със запушен нос и дерящо гърло,така че внимавайте.И ние сме на квартира,но успяхме да убедим хазяина да си монтираме климатик,така че се живее

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък съм от лудите, които мразят климатици. Дори в колата много рядко го пускам, само ако наистина не се диша. Боли ме глава от климатици. На работа съм по цял ден на климатик и просто физически  усещам как ми се раздвижва синузита/само който има може да ме разбере Tired/, когато преохладим стаята. Затова за вкъщи съм си поръчала плътни щори. Надявам се да ни спасят - и ние сме югоизток. Ако не - отивам в стаята на детето - тя е североизток и се спи разкошно Blush

# 18
  • София
  • Мнения: 1 272
Аз пък съм от лудите, които мразят климатици. Дори в колата много рядко го пускам, само ако наистина не се диша. Боли ме глава от климатици. На работа съм по цял ден на климатик и просто физически  усещам как ми се раздвижва синузита/само който има може да ме разбере Tired/,
аз те разбирам

# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и ние сме на последен етаж... и просто не се живее... не мога да ти помогна със съвет
Другата седмица ще си вземем климатик, а при вас най- удчен вариант би било да си купите мобилен климатик, за да можете да си го вземете, ако евентуално се местите....

# 20
  • Мнения: 6 167
климатици и вентилатори. други методи не познавам. може би и студени душове  Laughing

# 21
  • Разград
  • Мнения: 3 110
С климатик.

# 22
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
И ние живеем на последния етаж и беше ужасна сауна,докато не сложихме климатик....това е спасението.

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ние сме с вентилатор!

# 24
  • Мнения: 2 922
Климатик.

# 25
  • Мнения: 1 207
Влязох в едно магазинче в което имаше преносим климатик и беше доста хладничко.Според мен за вас това е решението с този таван,а и зимата ще го ползвате Peace

# 26
  • Мнения: 4 770
  Ами аз не съм толкова зле - апартамента е изток-запад. Peace Спалнята където спим е западно и до обяд е супер, а после като стана пък във хола ми е хладно, че слънцето вече се е преместило. Отделно балкона ми пази хола да от прегряване, защото поема почти цялата топлина, а във спалнята пердетата са най-плътните, които съм виждала.  С една дума въпрос на разположение, както и на някои хитринки. Трябва да се мисли и за това, когато избираме жилище. Но един вентилатор също е чудесно решение, поне на първо време. Ако вземаш климатик - избери от по-скъпите модели, по-икономични са, а не някоя бракма за 500-600лв, която да ти харчи половината си цена на месец.  hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 5 283
Ако е удобно, може ли някой, който има "преносим климатик", да сподели особеностите, напр.

- Само за охлаждане ли може да се ползва или става и за отопление през зимата?
- Как изглежда (грозно? обемно? и т.н.) и колко кг. тежи?
- Какъв обем (колко стаи) може да "обработва"?
- Има ли разлика в консумацията на ток в сравнение с тези, които се монтират трайно?

Благодаря предварително!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 521
Извадих 2 стари плътни пердета от гардероба, които вече не ползвам и ги прострях на балкона на хола - пазят сянка и има ефект.
Наистина ако се затворят прозорците към 10ч. и остава хладно през целия ден.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
А има и стайни климатици, които не се монтират на стена, а можеш да си ги местиш, където ти е удобно /като напуснете квартирата си го взимаш със себе си/.

В къщи имам климатици във всяка стая. Иначе с изложение югозапад направо ще съм мъртва в тези жеги  Mr. Green
Малко офф:
Подвижните климатици са някакво решение, но тази година никъде ги няма. И аз търся такива за работата ми, но не ги продават никъде, изключваЙки едни огромни колонен тип за заведения, за големи площи, които струват към 2000лв. броЙката.  За жилище обаче не стават, големи са.

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 02:21 от Unknown_lady

Общи условия

Активация на акаунт