Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Самоосигуряваща съм към ООД като съдружник. Внасяла съм си осигуровки върху по-големия процент 6 месеца върху 500 лв. Подавала съм си редовно декларациите за осигуровките към НАП. Фирмата през 2005 е имала дейност, но през 2006 не и подава 0-ва декларация по чл. 51. В момента съм по майчинство. Не ми изплащат болничните, защото трябвало първо да ми заверят осигурителната книжка. При ходете за заверка от РУСО София отказват да ми заверят с доводите:
При една служителка:, че не мога да докажа, че фирмата имала пари да ми плати, стаж не се купувал? Но аз съм самоосигуряващо се лице. НАП щял да ми върне парите.
Отивам при друга и тука ново 20:
- нямала съм право да се самоосигурявам върху повече от 220 лв?! Държавата щяла да ми върне надвнесеното. Първоначално съм се осигурявала върху 220 и после 6 месеца върху 500 лв. Затова трябвало да уведомя НАП за промяна в осигуряването на по-голяма сума. Бясна съм!
Ще Ви бъда много благодарна, ако ми помогнете. Никъде по наредбите, кодексите не срещнах такова нещо!
Цитирай

sofia

Мнения: 382
Питай и в "Майчинството счетоводно-3" в" Майки бъдещи и настоящи", там има компетентни и отговарят бързо.
Цитирай
Аз също се самоосигурявам, на високия %, и трябваше да пусна декларация ,че сменям осигоровките си,
от ниския, на високия %.Смяната на дохода от ниак на по-висок,става с подаването на декларация 1.
След, като си започнал да внасяш осигоровките на високия доход.Но това е от 2007год.

Това,което ме притеснява е ,че аз съм ЕТ и работя сама.
И ми трябва прокорист.
Ако знаете нещо по въпроса,моля кажете ми ,какво да правя?

Най-много ме тревожи,това,че няма от кого да получиш информация, НОИ незнаят и в НАП незнаят.
Цитирай

София

Мнения: 100
Аз също се самоосигурявам, на високия %, и трябваше да пусна декларация ,че сменям осигоровките си,
от ниския, на високия %.Смяната на дохода от ниак на по-висок,става с подаването на декларация 1.
След, като си започнал да внасяш осигоровките на високия доход.Но това е от 2007год.

Това,което ме притеснява е ,че аз съм ЕТ и работя сама.
И ми трябва прокорист.
Ако знаете нещо по въпроса,моля кажете ми ,какво да правя?

Най-много ме тревожи,това,че няма от кого да получиш информация, НОИ незнаят и в НАП незнаят.

За 315-те дни, които ще си в болнични поради бременност и раждане, не си длъжна да назначаваш прокурист и не дължиш осигуровки за периода (освен 3.9% здравни). Прокурист ще ти трябва след това за времето, в което ще си в отпуска за гледане на дете до 2г и то ако искаш да продължиш да получаваш обезщетения. Иначе все едно се връщаш на работа, дължиш осигуровки и получаваш 50% от майчинските, като работеща майка.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.