Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора
Бихте ли ми препоръчали какъв материал да сложим на тавана, като да изпълнява две функции- хем изолация, хем красота. Мислехме гипсокартон, но казаха че много се чувало от горния етаж- кънтяло. Има вариант за окачен таван, но пък незнам колко изолира. Друг вариант са плоскостите от стиропор, но не ни харесват много...Та ще съм благодарна за каквито и да било съвети. Hug
Цитирай

Окачен таван от гипскартон и минерална вата. Може да сложите и вградено осветление - тип лунички.
Цитирай

Предполагам сами няма да успеем с този вид таван...? Thinking
Цитирай

Предполагам сами няма да успеем с този вид таван...? Thinking
Ооо, не зная до колко сте "направи си сам".
Във www.napravisam.bg има подробни описания за окачените тавани, схеми, разяснения. Има и форум за взаимопомощ.

Иначе има много фирми, които се занимават с това, както и майстори...
Успех!
Цитирай

Сърдечно благодаря. Hug
Цитирай

Окачен таван от гипскартон и минерална вата. Може да сложите и вградено осветление - тип лунички.

Peace Peace Peace
Цитирай

Зависи къде го слагаш в сухо или мокро помещение - няма да е лошо да уточниш, тогава съветите ще са по-добри.
иначе за стая- всекидневна, спалня детска - гипсокартон, не е необходимо да има вата- и през нея се чува, шума не можеш да го спреш.
Ако е баня - ти препоръчвам - пвц таван окачен - има много хубави панели.
Аз лично имам три вида тавани:
пвц - в банята
гипсокартони във всекидневната и детската
мдф панели на остъклената ми тераса- там имам и вата.

Мисля, че сами няма да се справите добре, иска си майсторлъка, ще останат дефекти, който после ще те дразнят.Виждала съм такива опити, по-скоро се довери на професионалисти.
Има доста теми на тази тема - разгледай ги.
Ето снимки на моите:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=145451
Цитирай

За детската стая е въпроса ми. А след това гипсокартона се шпаклова нали? Аз потърсих теми, но като че ли не ги намерих, но ще потърся пак. Peace Благодаря!
Цитирай

Не съм специалист, но щом се цели изолация, вата трябва да има Peace
abigale, да шпаклова се и се боядисва след това.
zornitsa, би ли пуснала снимки и на тавана на терасата! Интересно ми е да видя нещо изпълнено с МДФ панели.
Цитирай

За детска не е необходимо вата, шпаклова се само хугите между картона и винтовете да не си личат, от шпакловката идват дефектите и стои грозно ако не е изпипано, трябва и малко шкурка да поиграе.
Вата имам на терасата под мдф панелите, макар че и там се съветва да не се слага, за да зиркулира въздуха, но т.к е все пак тераса, макар и остъклена, решихме да сложим.
Вата имам на местата, където съм облицовала с гипсокартон водосточните тръби и то-доста вата имам, но пак се чува понякога.

Снимки ще пусна на МДФ тавана, но трябва да го снимам.Скоро ще е.
Цитирай

За детска не е необходимо вата ....

Това кой го казва?  Thinking
Изобщо поставянето на вата (изолация) на тавана е едно много добро начинание. И особено, ако няма живущи отгоре!
Даже и да има - това е лично решение на всеки живущ!
Имам изолация на тавана на цялото жилище и ефекта е поразителен! Не топля плочата на апартамента, в който не живее никой понастоящем, и така съм си намалила разходите за отопление и охлаждане! А колкото до "чуването" - зависи от източника на шум!
Така, че изказването ти, което съм цитирала, както и по-горе пак подобно, е необосновано и продиктувано от незнайно какво.

А аз може ли да кажа, че за баня - няма никакъв проблем да се сложи влагоустойчив гипскартон (и пак вата отгоре), с вградено осветление и пр. щуротийки (като озвучителна система, вентилатора може на тавана).

Всички останали решения за тавани на баня/тоалетна са предназначени по-скоро за тоалетни и бани в обществени сгради и заведения, но поради незнайно какви причини за мен, се прилагат и в дома! Не го разбирам! Ясно е, че всичко е въпрос на личен вкус, но аз лично не го разбирам! Спорове не желая!!!
« Последна редакция: Съб., 23 Юни 2007, 19:41 от Галски »
Цитирай

иначе за стая- всекидневна, спалня детска - гипсокартон, не е необходимо да има вата- и през нея се чува, шума не можеш да го спреш.
.....................

разбира се, че е добре да има вата, иначе таван само от гипсокартон си е чиста декорация, без функция

през ватата е "дишаща" материя все пак
Цитирай

. Мислехме гипсокартон, но казаха че много се чувало от горния етаж- кънтяло.Та ще съм благодарна за каквито и да било съвети. Hug
Това кънтене наистина не е за подценяване.
А и окачения таван също се затваря с гипсокартон.
Казвам го от личен опит- smile3511. Лошото е , че това се премълчава и навсякъде те уверяват колко са ефикасни тези тавани.
Казвам го след едно събаряне на такъв таван и направа на нов с два слоя вата и т.н. Никаква разлика- кънти и усилва звука.
Цитирай

Ние имаме окачен таван, таван с гипскартон и таван със стериопорените плоскости. От всичките съм много доволна. Определено има разлика, но и при трите вида имаме изолационен материал. На окачения таван сме сложили вата, а на гипскартона и на стериопорените тави, има стериопорени платна за изолация.
Ние живеем в къща и не мога да кажа как е от към звуци от живужи отгоре, но пък спрямо шума от вън, много се намали, но имаме и изолация на стените.
Цитирай

Става все по-заплетено...тотално съм объркана... Thinking
Цитирай

1-14 от 21 отговора