Клуб за инвестиции

  • 6 046
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 4 412
Сега ми хрумна следната смела идея - ако се съберем повечко хора и направим малко по-солиден капитал  да търсим терени в близки села до големи градове, да ги купуваме, наемаме строителна фирма да построи не голяма вила и в последствие продаваме. Това е възможно и с реконструкцията на вече стари къщи. Ако сме повече хора, всяка от нас ще участва с малък капитал и риска за всеки участник е малък. Какво мислите?

На мен ми се вижда интересно. Преди година си купихме едно място на около 100 км. от София, но е съседно с родителите ми. Съответно имаме и много роднини в района. Сега решихме да построим вила, за момента не виждам проблеми с документите, по скоро от наша страна не намираме време да отидем, има и строители, за мен е един експеримент как ще се развие.
Но търсихме около 2 години къде да си направим вила и точно непознати райони ни отказваха. Така че, една хубава малка вила, построена, и на разумна цена мисля, че ще намери купувач.

Четох напоследък доста, последно една книга на Доналд Тръмп и Киосаки и препоръчват инвестиции в имоти и евентуално търговия с акции, това при положение, че искаш да инвестираш 2-3 часа, а не 12-13 часа на ден.

# 106
  • Мнения: 2 149
Прегледах темата, очевидно хората искат да постигнат нещо с двете си ръце и мисълта им, това ми харесва.
Самата аз не съм предполагала, че идеята ми ще бъде посрещната така топло, ще чета какво става и се надявам да помогна с каквото мога! Peace

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 22:47 от Чаено момиче

# 107
# 108
  • София
  • Мнения: 2 840
Гледам, че някой е дръпнал темата.
Така и така е на първа, да питам, нещо случи ли се, някой проект потръгна ли?
Актуални ли са идеите все още?

# 109
  • София
  • Мнения: 4 412
Виждам, че темата е изплувала. Според мен нищо не е тръгнало. Опитахме се на лични да се разбираме нещо, но дори не се видяхме. А също ми се струва, че много идеи се казаха, но трябва работа и време по организирането. Аз не съм се отказала от идеята за занималня 1-4 клас.
И тук и на други места бях чела, че за жени борсата е добро занимание и аз се насочих натам. Обаче идеята ми да се обединят усилията на различни хора и да се направи нещо си остана. Давам си сметка, че е по скоро мечта и се чудя дали не е останало в мен нещо "бригадирско от онова време". newsm78


# 110
  • София
  • Мнения: 4 412
Давам си сметка, че е много трудно така с почти непознати хора да кажеш хайде почваме. Мислех си също дали да не си организираме някакви лекции да кажем 1 път в месеца - "Инвестор БГ" правеха обучения за начинаещи инвеститори, или да поканим от "Чуден свят" или друг специалист да ни изнесат лекции как да си възпитаваме децата, така да се опознаем и евентуално да обсъдим някой проект или просто да научим нещо ново.
Само, че с последната идея е по трудно да се се включат хората извън СФ, а много ми харесаха и някои идеи, които обхващаха повече места в БГ.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 18:56 от tigonew

# 111
  • Мнения: 3 161
Ами ние сме близо до осъществяваме. В процес сме на преговори за наемането на една къща, в която ще стартира нашият  родителски кооператив,
център за родители, клуб за арт занимания, бизнес клуб и други неща - според идеите, които ще ни дойдат. Сега търсим инвестиция от порядъка на 5000 лв, за да направим ремонта. Има ли желаещи да помогнат?  Grinning

tigonew, мислим в една посока. Време е да се срещнем!

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 19:50 от Емем

# 112
  • София
  • Мнения: 4 412
Емем, скоро си мислех за вашия проект. Ще се радвам да дойда на следващата ви сбирка на клуб "Приятели".

Сега ми дойде една идея, която мисля че е финална. Става въпрос за нещо като общо разработване на малки обекти /нещо като франчайзинг/, например магазин за креативни играчки, или за здравословни храни или нещо друго в областта на услугите. Може да се реализира в цялата страна, като ще поставим някой ограничения, например по 1 в квартал. Общо ще се плащат разходите за реклама и утвърждаване на марката, проекта за дизайн на оборудването, общо ще се договарят цени на едро, всеки сам ще си управлява обекта, ще си поддържа стоките или услугите /като ще има списък от задължителни неща и ще се грижи за персонала, може да има общ подбор на пероснала за магазините в един град.

# 113
  • Мнения: 3 271
tigonew, и аз все още се надявам да се видим, защото определено мисля, че гледаме в една посока   bouquet

# 114
  • София
  • Мнения: 4 412
Привет, Милена!

Аз си мислех дали да направим една обща среща за повечето заинтересувани от малък бизнес свързан с деца - забавачки, занимални, играчки, храни. Емем ще разкаже за техния проект, може някаква друга интересна тема да разработим - за разрешителни; брой служители, ниво на квалификация и организация на такива места; ефективна реклама и други.

# 115
  • Мнения: 3 271
Проекта на Емем и е моя Simple Smile Надявам се да измислим обща среща и да видим кой евентуално иска да се включи при нас или да мислим нещо в една насока  Hug

# 116
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Аз съм 'За' обща среща. Има много какво да си кажем. А така също евентуално на бъдещ етап да обединим и финанси и усилия.

Тук е мястото да се извиня на tigonew, защото аз бях човекът, който на л.с. й каза, че ще се видим, и така и не се обадих.

# 117
  • Мнения: 3 271
Тук е мястото да се извиня на tigonew, защото аз бях човекът, който на л.с. й каза, че ще се видим, и така и не се обадих.

Вярвам, че ще разбере. Беше лято, всеки беше хукнал на някъде... Но сега вероятно ще ни е по-лесно да мислим заедно

# 118
  • София
  • Мнения: 4 412
Да, съгласна съм, че беше лято.
Сега вече е добре да се осъществи. Аз ви предлагам да подходим подобно на форумските срещи - 10-тина дни по рано да определим една дата за среща, дори и да не може да дойде някой, после ще му се предаде основното.

Общи условия

Активация на акаунт