Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Татковци
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Татковци, моля ви да споделите кога и как малкото бебенце/детенце, събуди интереса ви и породи желание за комуникация. Много сме чели по въпроса, че дечицата стават интересни на бащите си в по-късен етап от развитието си. Та накратко, кога започнахте да общувате по-активно със своето дете? Надявам се, не когато то ви дърпаше за крачола с думите "Тати, тати, айде да ходим да ритаме!"
Цитирай

Луксозенец

Почнахме да комуникираме вечерта след изписването, когато дойде време за чипкане.
Цитирай

Pere, искам само леко да вметна, че много добро впечатление ми правиш! Нека има повече такива татковци и съпрузи! И дано семейството ви е много щастливо! Искрено ви го желая!
Цитирай

варна

чувството на бащинство не може да дойде след месец или след пет Shocked то се появява най-късно в първата среща на малкото човече с таткото ,другото не го разбирам и ми е непознато Naughtyда не говорим ,че бащинството може и трябва да се зароди още когато бебо е в корема на мама,съпричастност,обич,грижа,разбиране,всичко това води до единство -дете,мама,тати Love
Цитирай

София

чувството на бащинство не може да дойде след месец или след пет Shocked то се появява най-късно в първата среща на малкото човече с таткото ,другото не го разбирам и ми е непознато Naughtyда не говорим ,че бащинството може и трябва да се зароди още когато бебо е в корема на мама,съпричастност,обич,грижа,разбиране,всичко това води до единство -дете,мама,тати Love
съгласна съм. моят татко се влюби в дъщеря ни още от първия поглед на ехограф-когато беше на 1 месец в зародиш - говореше й редовно през корема ми, а когато се роди - за пръв път я видя на изписването ни и се просълзи. дори понякога имам чувството, че тя обича повече него, отколкото мен.  35  чувствата сигурно са взаимни Love
Цитирай

Не съм съгласна с теб.Чувството на бащинство,както и на майчинство се изгражда,израства,ражда както искаш го наречи с времето.Аз не се почувствах майка веднага след раждането,трябваше ми време да асимилирам многото промени,които настъпиха в мен и около мен благодарение на сина ни.И минаха месеци!През,които не преставахме да бъдем мама и тати,въпреки,че ние самите тепърва осъзнавахме и се учехме да сме родители.
 Но това е друга дълга тема тема.

По темата: съпругът ми започна да комуникира със синът ни след 2-годишна възраст просто, защото тогава започна да говори.Въпрос на характер,възпитание и усещане вероятно.
Много татковци са така.Но,има и много,които са като дежа пер,на които искрено се възхищавам.
Цитирай
от първия миг, в който съм ги видял
Цитирай
Аз не мога да си представя, че съм искал нещо страшно много, чакал съм го с нетърпение, и когато то е на път да се появи или се е появило - аз да нямам интерес към него.
Дали при вас, Сабина, бебчо не се е появил, как да кажа... в момент, когато все още не сте решили да имате бебе?
С ръка на сърцето ви казвам: аз от момента, в който разбрах, че сме бременни просто полудях.
Нямах търпение до първия ехограф - да го видя. След това и триизмерния. А пък, когато започнаха да се усещат движенията му и той реагира на всяко докосване на корема на мама...
И така до сега (10 месеца след като се роди) се опитвам да си комуникирам с него, да бъда до него.
Може да ви звучи неестествено казано от мъж, но според мен това е важно за детето.
Опитайте да се върнете в детските си спомени и мисля, че ще се съгласите с мен!
Цитирай

София

Нашият татко си общува с него още от корема.
Като се роди беше, неотлъчно до нас.
А сега да ги видиш - неразделни. Чак ревнувам. Малкият като го види...
Аз като се появя - пуска по една усмивка.
Същото и сутрин. Още не отворил очи, дечко се обръща към баща си с думите - обичам те. На мен нищо не ми казва. Mad
Цитирай

София

Не съм съгласна с теб.Чувството на бащинство,както и на майчинство се изгражда,израства,ражда както искаш го наречи с времето.Аз не се почувствах майка веднага след раждането,трябваше ми време да асимилирам многото промени,които настъпиха в мен и около мен благодарение на сина ни.И минаха месеци!През,които не преставахме да бъдем мама и тати,въпреки,че ние самите тепърва осъзнавахме и се учехме да сме родители.
 Но това е друга дълга тема тема.

По темата: съпругът ми започна да комуникира със синът ни след 2-годишна възраст просто, защото тогава започна да говори.Въпрос на характер,възпитание и усещане вероятно.
Много татковци са така.Но,има и много,които са като дежа пер,на които искрено се възхищавам.
това ме кара да се замисля - може би наистина е така. щом аз се чувствах странно в началото и не бях съвсем като майка, защо това да не се случва и на мъжете?!

Аз не мога да си представя, че съм искал нещо страшно много, чакал съм го с нетърпение, и когато то е на път да се появи или се е появило - аз да нямам интерес към него.
Дали при вас, Сабина, бебчо не се е появил, как да кажа... в момент, когато все още не сте решили да имате бебе?
С ръка на сърцето ви казвам: аз от момента, в който разбрах, че сме бременни просто полудях.
Нямах търпение до първия ехограф - да го видя. След това и триизмерния. А пък, когато започнаха да се усещат движенията му и той реагира на всяко докосване на корема на мама...
И така до сега (10 месеца след като се роди) се опитвам да си комуникирам с него, да бъда до него.
Може да ви звучи неестествено казано от мъж, но според мен това е важно за детето.
Опитайте да се върнете в детските си спомени и мисля, че ще се съгласите с мен!
ама и това е вярно. ние много искахме детето и го чакахме с нетърпение.
Цитирай

Абсолютно си прав!
Просто се чудех как така един мъж има претенцията, че обича безумно децата си и в същото време дори да не е виждал едното от тях...
Благодаря ви!   bouquet
Цитирай

София

Интересът към детето започна още докато беше в корема ми - риташе зловещо и се виждаха разни копитца и дупе как мъдрат по мен, а като я извадиха и казаха, че е момиче, интересът му се увеличи неимоверно, та и досега. Човекът си каза, че е искал много да имаме момиче Love
Цитирай

Пловдив

При мен от ден първи... Това колко съм им бърборил, докато бяха в корема, не го броя. Друго е да си го видиш, да си го гушнеш, да си заспинка в скута ти. Да усетиш как диша близо до теб, как тупка сърчицето му... А когато малко порасне и започне да се гушка в теб, да те гали, да те прегръща, да ти каже "Тати"... Сигурно ще трогне и най-коравосърдечния мъж...

Заменям всички удоволствия на света, за това - ЕДНА МАЛКА ДУШИЧКА ДА СЕ ГУШИ В ТЕБ!

Пожелавам го на всички от сърце!  Love
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.