За или против витамин D

  • 6 298
  • 69
  •   1
Отговори

Анкета

Какви са отзивите за примането на витамин D

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 738
Здравейте на всички майчета!!!Ще ме извините,но съм "прохождащо" майче в този сайт и може да допусна грешки! EmbarassedИнтересува ме относно даването на витамин Д.Нашата педиатърка ме увери, че няма нужда давам на синчето си този витамин,тъй като той е мартенско бебе и през лятото щял да си навакса необходимото количество от него.Ако може да ми споделите как е било с вашите бебочета!Предварително благодаря!!! Praynig

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Много са ти странни опциите на анкетата  newsm12

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Определено са странни, оправи ги.

# 3
  • Мнения: 2 746
Права е педиатърката, особено ако се кърмите.Лято е и според мен не е нужно да се натоварва с вит.Д.

# 4
  • Мнения: 1 273
НИщо не разбрах от анкетата. newsm78 Колкото до витамин Д-то , когато се сетя давам . В началото давах всеки ден, защото Боби е зимно бебе и освен това му е доста голяма фонтанелата.

# 5
  • Мнения: 4 700
Аz съм zа витамин Д.  Peace

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моят син е зимно бебе и му давах  Вигантол до  март месец и след това го спрях!

# 7
  • Мнения: 689
И на мен ми се струва странна анкетата  newsm78
Аз все още давам Вигантол всеки ден

# 8
  • Мнения: 4 629
Като се роди синът ми идея си нямах и послушах педиатърка ни да давам. След това се позаинтересувах и спрях да го давам.  Сега съм против. Ако имам второ бебе няма да му давам

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
докато навърши 4 месеца давах всеки ден, след това- не....
сега изобщо не й давам, лято е все пак  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 216
Разни педиатри - разни мнания Thinking. Нашата пък ми каза, че се давал до края на 2-та годинка. А на въпроса ми нужно ли е да го давам и през лятото, тя каза, че трябва, защото бебето би си набавяло витамин Д само от слънцето ако стои голо на слънце. А то винаги е облечено. Пък и този витамин укрепва костите и не е излишен, особено ако имаш бързо наддаващо бебе Heart Eyes.

# 11
Все още давам-ако няма ефект-поне не вреди.
Моя приятелка роди лятото и не даваше,защото и казали че се набавя от слънцето резултатът-рахит-детенцето и проходи чак на 3 годинки.Аз тогава все още бях бременна и се стреснах и се зарекох-ВИНАГИ да давам на детето ми Вигантол като родя и си спазвам обещанието до сега.

# 12
  • Мнения: 3 456
Давах за много кратко. Дъщеря ми е лятно бебе. Анкетата е наистина странна- не гласувах.

# 13
  • Мнения: 2 096
Давах от време на време до 2м и 1/2 .. после спрях. Фонтанелата му не е голяма.. Извеждам го на слънце в ранните сутрешни и късните следобедни часове. Слънцезащитния крем намалява приема на вит Д от слънцето но пази от вредните УВ лъчи.. Всеки сам си решава, но не е верно че е безвредно. Натрупването на вит.Д над нормата в организма води до токсиакация.. Излишният вит Д не се изхвърля а се натрупва!

# 14
  • Мнения: 738
Благодаря на всички,които са ми дали някакъв съвет.Днес бяхме на консултация и педиатър-ката ни ми каза,че този прословут витамин Д се натрупвал като камъни в бъбреците и след много години причинявал доста проблеми. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт