За детската екзема

  • 14 455
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 731
Някой знае ли нещо повече за детската екзема(предимно по крачета,ръчички и лицето на бебо) и как се лекува? Sad

# 1
Ами с кортикостероидни кремчета.
Задължително обаче предписани от доктор.

# 2
  • Мнения: 154
Цитат на: tonnny_bg
Някой знае ли нещо повече за детската екзема(предимно по крачета,ръчички и лицето на бебо) и как се лекува? Sad

обикновено се касае за т.нар. атопичен дерматит, който е вид алергична реакция - към адаптираното мляко, праха за пране или в малко-по-късна възраст към банан, но може да е и с неизяснена етиология. Предразположени са бебета от мъжки пол, със светла кожа, сини очи и малко повечко килограми. Лечението е с Елоком за мазане, Линола фет между периодите на активни обриви, както и маслена баня с линола за къпане. Най-изгодно като съотношение цена-качество е Атодерм на американската фирма БИОДЕРМА. Състоянието е вид алергия, така че няма категорично излекуване, просто не трябва да се оставя кожата на детето без адекватно овлажняване. НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ НИКАКВИ КОЗМЕТИЧНИ КРЕМОВЕ ИЛИ ЛОСИОНИ!!!ОСОБЕНО ДЖОНСЪН, ПЕНАТЕН и др., които мислите, че са качествени.Препоръчителна е медицинската козметика, която се ползва само след препоръка от лекар, а докато се свържете с подходящ, мажете бебето с преварен зехтин на водна баня по 2-3 пъти дневно, къпете го само с вода (без сапун), избягвайте мокрите кърпи (колкото и да си мислите че са скъпи и хубави) и не сменяйте вида памперси, които ползвате. Имам син на 4 години, който е с подобен проблем от 1 си ден, така че състоянието ми е добре известно. За съжаление имам познати, чието дете е с подобен проблем от бебе, а от около 4 годишна възраст е с астма и нерядко екземата е предшественик на по-сериозния проблем. Но това е друга тема... ако се интересувате от още нещо, питайте

# 3
Атопичният дерматит е генетично заболяване а не алергиялИ двете ми деца са с дерматит.Не е задължително мазането с кортикостероиди има и други ефикасни лекарства.

# 4
  • Мнения: 1 320
Цитат на: Ruri
Атопичният дерматит е генетично заболяване а не алергиялИ двете ми деца са с дерматит.Не е задължително мазането с кортикостероиди има и други ефикасни лекарства.
Можеш ли да дадеш примери, моя е с алергии ме интересува разликата.

# 5
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Ruri
Атопичният дерматит е генетично заболяване а не алергиялИ двете ми деца са с дерматит.

Това не е вярно!
Първо, атоп. дерматит е обикновено израз на някаква алергия, но не е генетично заболяване, въпреки, че се смята, че алергичната обремененост се наследява.

Цитат на: Ruri
Не е задължително мазането с кортикостероиди има и други ефикасни лекарства.

Да, не е задължително. Хубаво е да се установи причинителя, което става най-често с подходящо назначена от лекар диета. Това обаче е много трудно и изисква упоритост и време.
Кортикостероиди се ползват в краен случай и при тежки състояния.

# 6
Благодаря ви,момичета за изчерпателната информация-много ви благодаря наистина.Става въпрос за моя приятелка за сина и и се радвам че чрез вас ще мога да и помогна поне малко.Особено много съм признателна на теб didiaw!Ще и предам всичко дословно и дано помогнем на детето и.

# 7
Цитат на: Anonymous
Благодаря ви,момичета за изчерпателната информация-много ви благодаря наистина.Става въпрос за моя приятелка за сина и и се радвам че чрез вас ще мога да и помогна поне малко.Особено много съм признателна на теб didiaw!Ще и предам всичко дословно и дано помогнем на детето и.

 Wink Успех!    didiaw

# 8
  • Мнения: 218
Здравейте, аз търсих из старите съобщения и попаднах на вашата дискусия. Дъщеря ми има екзема и явно много я сърби, защото непрекъснато си драще лицето и си върти главата през нощта - не сме спали от няколко дена! Ту е много зачервена, ту изглежда сякаш нищо и няма. Аз я кърмя и съм спряля да пия мляко (само съвсем мъничко сутрин), яица, шоколад... Мажа я с овлажняващ крем от GP-то.

Колко време отнема докато се успокои, ние сме така от десетина дена, като от 5-6 я мажа упорито. Освен това тя има сухи люспички по кожата, това да не означава че става по-зле??

# 9
Здравейте, аз търсих из старите съобщения и попаднах на вашата дискусия. Дъщеря ми има екзема и явно много я сърби, защото непрекъснато си драще лицето и си върти главата през нощта - не сме спали от няколко дена! Ту е много зачервена, ту изглежда сякаш нищо и няма. Аз я кърмя и съм спряля да пия мляко (само съвсем мъничко сутрин), яица, шоколад... Мажа я с овлажняващ крем от GP-то.

Колко време отнема докато се успокои, ние сме така от десетина дена, като от 5-6 я мажа упорито. Освен това тя има сухи люспички по кожата, това да не означава че става по-зле??
                                                                   Както го описваш това ми прилича много на "бебешко акне" /както го наричат някои/, при което се е развила себорея. Хубаво е да заведеш детето на добър кожен лекар и ако съм права той ще ти изпише кортикостероидно кремче /Елоком или крем Адвантант напр./ от което ще мине много бързо - за два три дни. Grinning

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 563
След като едната баба изми лицето на бебка с вода след наводненията в пловдив, по лицето й се появи обрив, който след 3-4 дни навлезе и в окосмената част на главата, имаше и малко по ръчичките. Тя се чешеше като полудяла. От глупост не я заведохме веднага на лекар, а чак след седмица.  Джипито каза алергия, но за всеки случай ни прати в кожния диспансер на консултация. Дерматоложката определи бебешка екзема и отначало ми прозвуча много страшно. Предписа ни Ципротол сироп и латикорт за мазане, като главата не трябваше да се мокри около седмица. Горе-долу за толкова мина обривът, но продължихме десет дни с лечението.

Общи условия

Активация на акаунт