Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама

Дилема

• 25 юни 2007, 10:24 ч.
  • Преглеждания  3 442  Мнения  40  Онлайн  1
Отговори
Поставена съм пред дилема и не знам какво решение да взема. Тоест знам, но не мога да го осъществя, защото съм в безизходна позиция. От няколко месеца сестра ми ми е сърдита,защото не й бяха казала нещо ( за нея, явно, сестрите трябва да са и най-добри приятелки. Моята дефиниция е друга: сестрите са си близки по един начин, но понякога приятелките са близки за някои неща, за които сетсрите не са. ) Няма как да я убедя, защото е по-голямата кака, която все е права,а малката сестра е вечно крива.
Преглътнах й гадните думи, които ми каза, държанието й и т.н. Но сега ме очаква ваканция в България и няма как да отседна при родителите ми. Надявах се братовчед, който не е в апартамента през лятото, да ми каже, че мога да го ползвам, намекнах му, но няма реакция. И се принудих да я попитам дали мога да отседна при нея, при което тя ми изпраща смс: "Много ми е интересно каква ти е другата алтернатива! Искам стол и лампа за градината.Ще изпратя списък какво искам." Много ми стана криво! Последното нещо, което искам е да отседна при нея, но като няма другаде къде... Sad

Аз ли не съм права? Трябва ли да приемам такива неща за нормални или....и аз вече не знам.

Реклама
# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
нямаш ли приятели, при които да отседнеш?
незнам дали мога да ти дам съвет, защото нямам сестра, но не ми се струва нормално да ти изпраща списък с желанията си.
разбира се няма нищо лошо в това да и направиш малък подарък, ама да ти пише какво да и мъкнеш, за да можеш да преспиш у тях ми се струва грозно и дребнаво. Sick

алтернативи винаги има, стига да ги потърсим.
успех Hug

# 2
  • София
Не знам дали си чувала, но има и хотели на този свят. Напоследък  и в България се построиха доста. Като по-евтино решение мога да ти предложа хостели. Ей, хора, защо не спрете с това байганьовко натрисане по къщите на хората! Щом родителите ти не могат да те приемат, защо очакваш сестра ти да си наруши стереотипа на живот и да те приеме в своя дом. Може би тя има и семейство. Помисли за това.

# 3
Прибирам се за 6 седмици. Да бяха 2-3, но това е доста време.  Rolling Eyes Приятелите ми живеят в малки апартаментчета и няма място....
Тя идва зимата за по 2-3 месеца тук и за мен е нормално да отседне при мен, а не в хотел.

# 4
  • по пътеката
май много си я обидила с недоверието и несподелянето любимата си кака! но пък и нейното си е свръх прекалено! ами,  ако поиска ферари или вила в майорка! хванете се на скайпа, пред камерка и микрофон и си се изяснете ,ама полека и внимателно, без крясъци и хващане за косите! ако има връзка м/у вас без егоизъм и дребнявене, има и решение, роднинските отношение са като бра4ните, дипломация и влизане в кожата на другия си е полезно! аз мога да ти предложа и варианта да си наемеш апартамент за 6 седмици има такива за летния сезон, просто малко по-висок е намемът, но дето ще се тормозиш...! успех!

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
Не знам дали си чувала, но има и хотели на този свят. Напоследък  и в България се построиха доста. Като по-евтино решение мога да ти предложа хостели. Ей, хора, защо не спрете с това байганьовко натрисане по къщите на хората! Щом родителите ти не могат да те приемат, защо очакваш сестра ти да си наруши стереотипа на живот и да те приеме в своя дом. Може би тя има и семейство. Помисли за това.

толкова за мита за българското гостоприемство.
че и Бай Ганьо намеси.

аз такова отношение го слагам в графата "Добре дошли в България", започва от паспортната проверка на летище София.

не искам да влизам отново в ненужни спорове, но постът ти прозвуча грубо. помислили за това?

# 6
  • Варна
Аз бих отседнала при нея и бих си оправила взаимоотношенията с каката...донеси и каквото иска (ако не прекалява разбира се), говорете открито и изяснете проблема... Peace така АЗ бих постъпила...разбира се сигурно има и странични фактори, които няма как да бъдат изложени...но за мен няма нищо по-важно от семейството и понякога, колкото и да ни е гадно трябва да преглъщаме гордостта Peace
успех...  bouquet

# 7
Ужас!Моята сестра/кака/,ако ми се натресе за 6 седмици ще полудея.Аз съм на квартира и плащам 200лв/няма да уточнявам кой град на морето/.500лв неможеш ли да отделиш да си отделно и на теб ще ти е по-удобно,няма да се съобразяваш с никой.

# 8
Ужас!Моята сестра/кака/,ако ми се натресе за 6 седмици ще полудея.

Аз бих се радвала, ако имам шанса да бъда с някой от семейството си за 6 седмици, тъй като в останалите 100 не сме заедно.
Търсих апартамент, но е доста трудно да намеря за 6 седмици. Повечето искат за дълъг период ( не живея на морето ). Основно издържам родителите ни, сега трябва да се прави ремонт в апартамента, където живеят; операции на майка ми и т.н. Идва ми нанагорно финансово. Сестра ми няма семейство и дори няма да я има в по-голямата част от времето, защото ще е в командировка.
Нямам нищо против да й купя нещата ( дори вече съм ги купила ), но толкова ли е много да чуя: Можеш ли да ми донесеш това и онова?
Няма оправяне в ситуация, в която все единият прави компромиси. Ами, уморих се вече.  Tired Tired Tired

# 9
  • До морето
Поставена съм пред дилема и не знам какво решение да взема. Тоест знам, но не мога да го осъществя, защото съм в безизходна позиция. От няколко месеца сестра ми ми е сърдита,защото не й бяха казала нещо какво точно не си и казала? ( за нея, явно, сестрите трябва да са и най-добри приятелки не най-добри а хора който се предполага че ще са до теб в добри и лоши моменти на които можеш да споделип всичко /мое мнение/ . Моята дефиниция е друга: сестрите са си близки по един начин, но понякога приятелките са близки за някои неща, за които сетсрите не са. ) Няма как да я убедя, защото е по-голямата кака, която все е права,а малката сестра е вечно крива. /може би това че е по-голяма и дава възможността да гледа на нещата от друга страна и се тревожи за теб?/
Преглътнах й гадните думи, които ми каза, държанието й и т.н. Но сега ме очаква ваканция в България и няма как да отседна при родителите ми. Надявах се братовчед, който не е в апартамента през лятото, да ми каже, че мога да го ползвам, намекнах му, но няма реакция. И се принудих да я попитам дали мога да отседна при нея, при което тя ми изпраща смс: "Много ми е интересно каква ти е другата алтернатива! Искам стол и лампа за градината.Ще изпратя списък какво искам." /тоест че ако не и донесеш каквото иска няма да може да останеш при нея или че иска да й донесеш неща от държавата в която си и тя ще ти ги плати после?/Много ми стана криво! Последното нещо, което искам е да отседна при нея, но като няма другаде къде... Sad / защо не искаш да прекараш времето си с нея? и ако си сама /зависи къде де / има места където нощувката е 5лв на вечер т.е 5х42=210лв ;ако си с мъж и деца вариянт е наемането на обзаведен апартамент/

Аз ли не съм права? Трябва ли да приемам такива неща за нормални или....и аз вече не знам.

Сестра ти винаги ще ти е сестра /глупаво звучи но е така/  Peace не познавам такива които никога да не се карат , но все пак тя трябва да ти е близка  Peace може би по някакъв начин си я наранила като не си и казала и тя се чувства обидена . Аз бих и се обадила и разрешила проблема - може да си викате , крещите , дърпате косите, наговорите си неща които всяка от вас не мисли, простете си и забравете! Искрено се надявам че ще си при нея ,а зимата тя ще дойде да те види пак  Peace След години дано се сетите за случая и се смеете за какви глупости сте си хабели нервите  Hug  bouquet

# 10
Поздравления  bouquet,че така се грижеш за родителите си,но явно си научила и сестра си да и купуваш все подаръци и тя ти се е качила на главата.Това,че живееш в чужбина,неозначава,че трябва да издържаш цялото си семейство и когато ти имаш нужда да неможеш да разчиташ на тях.След като прочетох и втория ти пост,ДА,и аз бих отседнала при сестра си при тези обстоятелства.Успех,дано се разберете  bouquet

# 11
  • Варна
*** , въобще не се обяснявай за възможностите си...в крайна сметка въпроса е поставен ясно...не е дали имаш средства да отседнеш в апартамент, вила или хотел...м/у другото няма нищо по-хубаво от това да помагаш на семейството си...  bouquet
ами според мен във всеки вид връзка (роднинска, приятелска, интимна и пр.) човек трябва да прави компромиси...разбира се ще е добре да не се правят само от едната страна, но всичко може да се изглади (според мен) с ясен разговор...в смисъл...думи казани в прав текст, но в никакъв случай, целящи да убидят някого...а напротив... Peace

# 12
  • София

толкова за мита за българското гостоприемство.
че и Бай Ганьо намеси.

аз такова отношение го слагам в графата "Добре дошли в България", започва от паспортната проверка на летище София.

не искам да влизам отново в ненужни спорове, но постът ти прозвуча грубо. помислили за това?

Да, груба съм, защото гостуване за 6 седмици си е направо нанасяне в чужд апартамент. Нито бих приютила някого за такъв период, нито пък бих се настанила в нечия къща /пък била тя и на сестра ми/ за толкова дълго време. И тъй като аз не си позволявам такова гостуване, мисля, че и другите хора биха се въздържали. Но, явно, само аз съм така.
А колкото до бай Ганьо - не съм го намесила аз, а Алеко Констнатинов и то преди 100 години. Всички много се възхищаваме от този автор, но май не го четем и разбираме правилно, нито пък виждаме поуката.

# 13
  • France
За мен ситуацията е абсурдна.
 Не си длъжна всичко да споделяш на сестра си. Щом така си преценила, значи има защо.
При положение, че тя живее при теб 3 месеца, е редно да си при нея само 2. А тя няма семейство, на което да пречиш.
Това с покупките си е чисто изнудване. Чудно ми е, тя подпомага ли родителите ви така както ти?

# 14
  • Варна
че за какво е семейството...не е ли затова да се чувстваме най-комфортно, когато сме с тях...независимо дали живеем в 2 стаи или в къща на 5 етажа...и не е ли затова да се приемаме такива каквито сме...с недостатъците и предимствата...и не е ли затова да си помагаме и да знаем, че ВИНАГИ има към кой да се обърнем в нужда...ДА, бих приела всеки от семейството ми независимо дали помагам на родителите си повече от брат ми или дали съм се скарала с него за каквато и да е глупост...
разбира се, че всичко има праг на търпимост, но все пак...семейството си е семейство... Peace
***, бъди сигурна, че каквото и да правиш (добри отношения, затваряне на очите за малките неща, които те дразнят много) ще бъде оценено някога...и също, гледайки те, учиш децата си да бъдат човечни...  bouquet

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт