Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Здравейте, д-р Слънчева!
Изчетох почти всичко изписано за ранното и късното захранване, като за едното и другото има доводи и аргументи, които още повече ме объкаха относно този проблем.
Според педиатърката ми трябваше да започнем още от 2 месец със сокчета, а от 3 с плодови пюрета. Съвсем умишлено отложих този момент на своя глава и се надявам да не съм сбъркала. Предвид, че не сме на кърма, а на АМ реших да започна захранването след 4 месец, а не чак в 6-ти. Иска ми се да чуя и Вашето мнение, относно следните въпроси?

• Какви са положителните и отрицателните страни на ранното и късното захранване?
  • Добра възраст ли е 4 месеца за започване на захранването?
  • С какво е най-подходящо да започне захранването след навършването на 4 месеца?
  • Сокове, пюрета или каши?
  • Плодови или зеленчукови пюрета са по-подходящи за първа храна и какви?
  • Каква е схемата за увеличаване на храната и последователността за въвеждане на нова?

Разбира се, има още много въпроси, които ме вълнуват, но се надявам от Вашият отговор да получа повече светлина върху този проблем.
Лек ден!
Цитирай

Здравейте! можете при навършен 4 м. спокойно да започнете внасянето на нови храни освен млякото. При захранването след 4 м. се предотваратяват проблемите със засилване на коликите и възможността за неадекватна имунна реакция- алергия към някоя нова храна.
Най-добре е да започнете със сокче от моркови и ябълки като то продължи 1 седмица и след тово преминете на плодово-зеленчукови пюрета2/3  и 1/3 АМ. Захранването  може да стане за 2-3 дни като достигне количеството 140-160 мл. и заметяте по този начин обедното хранене.
След като свикне с тези пюрета след 10 дни захранете с изцяло зеленчукови пюрета и след 1 седмица можете да започнете даването на каши като замените следобедното хранене с тях. По този начин за около месец , месец и половина ще захраните бебето с пюрета, и каша, а от 6-7 м можете вече да давате и месни пюрета като ги редувате със зеленчуковите.
Като начало на захранването не използвайте пюрета със броколи, карфиол или грах. Тях ги оставете за по-късен етап. Най-добре се понасят ката начало картофеноморковните пюрета.
Цитирай

Пловдив

Благодаря Ви за отговора!

Само ще ви помоля да доуточните някои неща:

При започването със сокче от моркови и ябълки с какво количества трябва да се започне и до какво да се стигне? Между храненията ли трябва да го давам и да продължа ли със сока и след захранването с пюре?

Трябва ли да има 2-3 дни почивка между различните пюрета?

Какво плодово-зеленчуково пюре и каша бихте препоръчали?

В каква възраст храната ще измести изцяло АМ?
Цитирай

Започнете с 2-3 ч.л. и достигнете до 50-60 мл. сок. Доват се между храненето вместо вода  и продължавате дори и когато се захранва с пюретата. Не е необходима почивка между пюретата. Първо захранвате с един вид пюреза 3-4 дни, свиква с него пълна доза още 3-4 дни и след това можете да давате спокойно новото пюре в пълна доза.
Началото на захранването е долре да почнете с плодовозеленчукови пюрета в които има като основа моркови, ябълка и картоф.
АМ е необходимо да давате сутрин и вечер като попара или с бисквити, бишкоти до 1 год. възраст, а след това е добре да приема поне 200-300 мл. мляко на ден за деца от 1-3 год.
Цитирай

Пловдив

Много Ви благодаря!

Когато започнем захранването ще се сблъскаме с истинските въпроси, така че вероятно ще питам пак.

Лек и усмихнат ден!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.