ох тази жега

  • 827
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 711
От топлото на мойта бебка която е на 4 месеца и  излязоха пъпки. притесняват ме тези по врата направо са рана с кво ли не я мазах но никакъв ефект.Кажете вие как се спраяте с този проблем?








-------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 02:13 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 4 451
Говори с педиатъра ви. Аз я мажа с Тридерм и съм много доволна, но е мехлем на антибиотична основа, за това е добре да се консултираш с лекар. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 972
И на синът ми от бебе му излизат такива пъпчици от топлината. Не мажа с нищо - къпя го по-често и го държа по гащички.

# 3
  • Мнения: 674
 За първи път се радвам, че живея кажи-речи в планината! На сянка е само 32 градуса!  grinning039
 Все я гледам за пъпки, ама засега няма!

# 4
  • Мнения: 143
На нас ни изписаха Baneocin. Помогна ни, но не разчитай само на лекарството, а го поразсъбличай детето, защото прегряването е доста опасно.

# 5
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
само да се постопли и веднага ни избиват пъпките, той чеше, стават ранички... омагьосан кръг. Държа го колкото мога повечко голичък и често го мушвам под душа. Вкъщи имаме климатик, та вътре се живее, но навън или в колата веднага се поти и се зачервяват пъпчиците.

# 6
  • Мнения: 130
И ние сме така. Пием капки фенистил и мажем с гелче фенистил.  често се обливаме с вода, излизаме след 18.00 и ходим леко облечени.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Мажа я със салицилов спирт!

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 055
Вече нищо не предприемам, оставям ги и сами си минават.
Като беше по- малка, нанасях тънък слой бебешка пудра по местата с повече пъпчици.

# 9
  • Мнения: 1 044
Слагах пудра на пъпчиците като бебе, сега вече не. Но се къпем по два пъти на ден!

# 10
  • Мнения: 305
и аз го мажа с Банеоцин,три вечери подред след баня,доволна съм! Joy

# 11
  • Мнения: 3 499
Мажа я вечер с Бочко и й минават. Не се притеснявай, няма страшно.Повечето деца се обриват от жегата

# 12
  • Мнения: 51
И ние сме така-а ходи почти гол. И само като си представя, че най-горещите дни тепърва предстоят и ми става...А на всичкото отгоре сме толкова бели.

# 13
  • Мнения: 941
тия пъпки не му минават и това си е ooooh! и ако не бяха само по вратлето и рамената,да съм продънила ушите на доктора,това малко ме успокоява,че не е алергия или друго.А и като чета подобни теми,също се успокоявам,че не само ние сме с обриви

# 14
  • Мнения: 1 467
Няма дете, което да не се обрива. Само се посъветвай първо с педиатъра да не би да е нещо друго. Ако е от топлото, дръж го разсъблечен:) Аз я къпя по два пъти на ден поне, голямо плискане става в тая вана, голям кеф!

Общи условия

Активация на акаунт