За талоните по Здравна каса !!!

  • 1 469
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
До сега не бях се сблъсквала със здравна каса, ноооооо сега ми се налага, та да питам - Вярно ли е че талоните издавани от специалисти - например за скенер на дете - се заплащат /един вид рушвет, за да ти го дадат/ ?????
И ако е вярно - моля ви кажете приблизителни цени  Sad

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Плащат се, ако има навити да плащат. Чудо да стане, няма да платя за нещо, което знам, че ми се полага  Crossing Arms Действам според лафа за баницата и никога не си оставям магарето в калта!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 493
Ами работата е там, че ми трябва спешно - за детето,но не мога да намеря лекар детски който да ми го издаде това талонче. Джипи-то няма такива права, само специалист може #Crazy Sick

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Личният лекар би трябвало да те насочи ,с талон към съответния специалист.На теб ти искат талон 3А ,нали.Невролог го издава,който работи със ЗК,разбира се.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 493
Личният лекар би трябвало да те насочи ,с талон към съответния специалист.На теб ти искат талон 3А ,нали.Невролог го издава,който работи със ЗК,разбира се.
не невролог, а пумолог - и да работи със ЗК, но иска пари за да нидаде талон за скенер

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Чакай сега. Нещо не схващам.

Отиваш при джи пи- то и искаш направление за пулмолог. Без да плащаш, още повече щом се отнася за дете  Naughty
После от този пулмолог искаш направление за скенер.

Обаче... скенерът покрива ли се от ЗК?! И защо пулмолог да те изпраща на скенер  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Невролог изпраща на скенер.Поне при нас беше така.Как може да искаш направление за скенер от пулмолог???

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
Даже личният лекар трябва да ти препоръча при кого да заведеш детето на преглед.Поне нашата лекарка така процедира.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 493
Точно така - личната лекарка ми даде талон за преглед при специалист -  пулмолог - без да плащам. Пулмологът - трябва да ни изпрати на скенер - гръден кош трябва да снимат /или сканират/.
Проблемът е че да се установи точната диагноза трябва да се направи скенер, а въпросният пулмолог не е сключил договор с ЗК за скенер на деца. Та това талонче което е от пулмологът за скенера е проблема

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Смени лекаря!Нямаш друг избор.,или плащаш.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
За да ти направят скенер по твое желание - т.е. без направление - цената е 250 лв, а с талон от специалист - безплатно но си плащаш контрасното вещество което струва 120 лв.
Това е плащайте си здравните осигуровки и когато ви се наложи да си ги ползвате  /недай си боже/, ще се види човек в чудо и дано да е с подобре подплатени джобчета  Sad това е

Общи условия

Активация на акаунт