Кръщене при липса на брак при родителите

  • 9 691
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Здравейте, знаете ли дали като тръгнем да си кръщаваме детенцето ще имам проблем с таткото , тъй като не сме женени?

# 1
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Няма да имате проблем !Задължително е кръстника да е кръстен!

# 2
  • Мнения: 4 700
Няма да имате. АЗ съм кръстница на дете, на което родителите не само не са женени, а дори баЩата е мюсюлманин. Важно е кръстницата/кръстникът да е кръстен.  Peace

# 3
  • Мнения: 377
Супер. Благодаря

# 4
  • Мнения: 22 427
Няма да имате никакъв проблем. Изискването е кръстника да е кръстен в църква, за родителите няма такова.

# 5
  • Мнения: 244
Това,че нямат брак не е проблем

# 6
  • Мнения: 498
Вчера си кръстихме детето,не сме женени,няма проблеми. Peace

# 7
  • Мнения: 520
Няма проблем!

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Като видях заглавието и изтръпнах.
Предстои ни кръщене .

# 9
  • Мнения: 213
Когато кръщавахме дъкщеря ни, и ние с мъжа ми не бяхме женени. Нямаше проблем. Всъщност никой не се е интересувал дали сме женени или не.

# 10
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Няма проблем, само дето на кръщелното ще пише "дете от баща ....... и законната му съпруга ......." Laughing Предполагам това не ви притеснява  Mr. Green

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Май по-важното е и двамата родители да са били кръстени, както и кръстника. Иначе дали имат брак или не - никой не пита. Но за другото питат, някъде и документи искат.

# 12
  • Мнения: 4 965
Май по-важното е и двамата родители да са били кръстени, ...

По тази логика всеки трябва да е длъжен да приема религията на родителите си или да няма право да приеме дадена религия, ако семейството му не принадлежи от поколения към нея  Thinking Mr. Green.
За кръстника е задължително - той става духовен родител и е длъжен (според църквата) да предаде на кръщелника своите познания за религията, да го научи как да вярва един вид.

# 13
  • Мнения: 215
Интересуват се само дали кръстника\кръстницата и майката са кръстени.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Няма никакъв проблем! Hug

Общи условия

Активация на акаунт