«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

√ърци€

ћнени€: 2 349
Може ли някой да ми даде рецепта за вафлени кори и възможно ли е да се направят без преса?

Благодаря предварително bouquet
÷итирай

√ърци€

Ќикой ли н€ма представа как се прав€т тези кори Thinking?
“ърсих рецепти, ама не мога нещо да намер€ Sad.
÷итирай

UK, Harlow/—офи€

ћнени€: 7 669
ƒоколкото зна€ се прав€т само с преса.
÷итирай

√аброво

ћнени€: 692
ѕреди доста време имах н€къде рецепта, но н€мам никакъв спомен къде съм € затрила, за съжаление, а и от тогава съм се местила поне 3-4 пъти, така че н€ма шанс да € откри€. ѕомн€, че имаше белтъци, разбити на сн€г и май имаше и н€какъв набухвател. Ѕез преса н€ма станат никакви вафлени кори, според мен. јко имаш гофретник, в него също би тр€бвало да стане.
ўе след€ темата с интерес, дано а намериш все пак н€каква рецепта
÷итирай

UK, Harlow/—офи€

“eopr , тук има рецепта за вафлени кори на ƒжемма.Ќад€вам се да ти свърши работа.

ѕродават ли се н€къде уреди за домашно приготв€не на такива кори?!—коро търсих в »нтернет, но намерих само гофретници.

÷итирай

√ърци€

Биляна , мерси, аз също намерих тази тема, но не ми заприлича на рецепта за кори Thinking, дано се включи Джемма, да каже, пък и с орехи не ми върши работа, че съм алергична към тях.
Аз също се чудех за тези преси, четох на няколко места за тях, ама нещо не мога да намеря как изглеждат, само на машини за производство попадам.
÷итирай

√аброво

¬иж това, ако не си го чела, де:
http://www.bonapeti.tv/forum/viewtopic.php?t=194&start=0& … 8+%E2%E0%F4%EB%E8
÷итирай

√ърци€

natka , благодар€  bouquet!

ƒа поотминат малко жегите,ще ги пробвам и кажа как са станали.
÷итирай

Ўумен

ћнени€: 1 326
ƒжема прави вафлите с преса. ≈дна стара руска машинка, и аз имам такава. ¬ кукинга има ц€ла тема с рецети за вафли: http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=11494&postdays=0&po … CC%C9&start=0
ј без преса не в€рвам да станат. Ќали номера е да са тънки и хрупкави.
÷итирай

UK, Harlow/—офи€

anomalia , знаеш ли дали н€къде се продават такива преси?
÷итирай

Ўумен

Ами моята е мноооого стара, сигурно колкото мен Smile В интерес на истината такава точно не съм виждала. Все са за т. нар. белгийски вафли или гофрети по нашенски. Ето това е от руската тема. Разгледайте по-подробно руската тема, мисля че имаше препратки за търсещи вафелница.
÷итирай

√аброво

natka , благодар€   :bouquet:!

ƒа поотминат малко жегите,ще ги пробвам и кажа как са станали.
Ќепременно пиши какво се е получило и как точно си ги направила. ћного съм любопитна да разбера как точно се прав€т, а предполагам, че ще станат и в гофретника ми - той не прави гофретите особено дебели, особено ако раздел€ "детелинката" на сърчица, см€там, че биха се получили доста атрактивни сърцевидни вафли
÷итирай

UK, Harlow/—офи€

Laughinganomalia , благодар€, но бъди толкова самокритична Laughing Love

ƒоколкото разбирам от “” , вафлените кори би тр€бвало да може да се прав€т в гофретник Thinking
÷итирай

Ўумен

јбе грешно се изразих, 33 са прекрасна възраст, но не за ел. уред Smile
Ѕили, белгийските вафли са гофретите - меки и по-дебели в сравнение с тези вафлени кори, за които май пита “ео. ѕоне аз така рабрах. — мо€та преса стават точно хрупкави кори с дебелина максимум 2-3 мм.  ато са горещи са меки и могат да се сви€т на фунийка, след изстиване стават хрупкави. јбе като фунийките за сладоледите тип –афи. ”редите за двата вида са различни.
÷итирай

√ърци€

— мо€та преса стават точно хрупкави кори с дебелина максимум 2-3 мм.  ато са горещи са меки и могат да се сви€т на фунийка, след изстиване стават хрупкави. јбе като фунийките за сладоледите тип –афи. ”редите за двата вида са различни.

“очно за това питам, искаше ми се да се опитам да си направ€ фунийки за сладолед Smile. “и каква рецепта точно използваш?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора