Ще пътувам на море с дете и умирам от страх!

  • 2 807
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 539
наистина неприятна ситуация. Дано някой да ти даде практичен съвет какво да приспособиш в колата. Иначе, както се казва в такива ситуации "Господ да пази" Praynig. Дори и да сме внимателни, не се знае кой идиот с купена книжка е насреща.

# 31
  • Мнения: 575
Никога не съм споменавала, дори не съм си и помисляла, да оставям детето само на задната седалка, независимо има ли или не столче. Чудя се дали тя ще изтърпи толкова дълъг път само да седи... Пътувахме до Мелник,  още с кошницата, която перфектно се застопорява от седалките, и беше доста трудно, когато не спи и беше скучно и мрънкаше та се налагаше да я гушкам...
Иначе благодаря за съветите... ще намеря начин как да осигуря безопасно пътуване.

# 32
  • Мнения: 57
Никога не съм споменавала, дори не съм си и помисляла, да оставям детето само на задната седалка, независимо има ли или не столче. Чудя се дали тя ще изтърпи толкова дълъг път само да седи...
Дано не си разбрала, че в горния си постинг съм писала, че ще си оставиш детето само отзад, не, просто го дадох като пример, че е по-добре да го държиш. А за това дали детето ще изтърпи да седи не се притеснявай, вземи му любимите играчки и занимавки, дори любима чашка или лъжичка или каквото там най-много си харесва и с няколко спирания/почивки по пътя, ако има такава възможност, мисля че времето ще мине неусетно. Не разбрах или не съм прочела колко е голямо детенцето ти, но дано не му се гади при пътуване, че малката ни дъщеря на път  Sick поне по 3-4 пъти, за случая си носим винаги кофичка /от тия, с които си играят децата на пясъка/ с 10-ина торбички с размер на кофичката, дори по-големи, по-удобно е, стабилно и не се налага да измивам кофичката след всяко  Sick, просто връзвам торбичката след употребата и я изхвърлям в кош за отпадъци, някъде по бензиностанциите и кофичката е готова за следващото  Sick. Ако нямате такъв проблем, значи ще имаш една грижа по-малко, по пътя.
Дано всичко мине нормално при пътуването, не се притеснявай на детенцето ще му е интересна промяната и ще му е весело на пясъка и във водата newsm32. Приятна почивка и слънчево време от мен!!! sun

# 33
  • Мнения: 575
svetli_P, не съм те разбрала погрешно, просто вече леко се изнервих и бързам да поясня, че не съм чак толкова безотговорна Simple Smile Благодаря ти за пожеланията:)

# 34
  • Мнения: 1 288
обърквация, и аз ще ти задам същия въпрос като янита- как возите детето в колата- из града, всекидневно. защото столче няма да ти трябва само за пътя до морето и обратно. а всеки ден. всякакви други неща като гушкане и т.н. просто не стават. гледала съм различни стимулации при удар и необезопасено дете  ooooh! детето трябва да пътува с колани и на столче не само до морето. наистина се замислете дори да смените колата, ако се налага. не казвам с по-скъпа. нашата предишна кола беше на 15 години и пак имаше колани отзад.
за две пресечки път дори винаги слагам детето в столчето. не знам кога някой пиян няма да изкочи от най-близката пряка. да пази господ!

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 17:16 от Юка

# 35
# 36
  • Мнения: 575
обърквация, и аз ще ти задам същия въпрос като янита- как возите детето в колата- из града, всекидневно. защото столче няма да ти трябва само за пътя до морето и обратно. а всеки ден. всякакви други неща като гушкане и т.н. просто не стават. гледала съм различни стимулации при удар и необезопасено дете  ooooh! детето трябва да пътува с колани и на столче не само до морето. наистина се замислете дори да смените колата, ако се налага. не казвам с по-скъпа. нашата предишна кола беше на 15 години и пак имаше колани отзад.
за две пресечки път дори винаги слагам детето в столчето. не знам кога някой пиян няма да изкочи от най-близката пряка. да пази господ!

Да имаш да ми услужиш с едни 100 000лв, така де, да сменим колата. 'Щото таз' година закон за столче, догодина може да поискат и столчето да е от платина, а по догидина задължително детето да се вози в специално пригудена за лично неговото дупе седалка.
Извинявай за сърказма, ама изказването ти е меко казано смешно. Благодаря се на Бога, че имам финансиите да имам кола, да купя хубаво столче на детето, а как ще го закрепя- ще намеря начин. Но чак такива средства за нова кола точно сега нямам. Хайде по тоя повод да си седя вкъщи и да не мърдам никъде, по далече от съседната улица. Ами тези дето нямат пари за столче, камо ли за кола? Те какво правят? И много мразя да питам "баба ти едно време....", но ще те попитам ти возила ли си се някога в столче за кола?
Ама писано ли е да става нещо , то ще стане и със столче и без. Моли се да пази Господ, както правя аз.

ЕлиТо, много мерси за инфото.
Само за инфото , нашата кола е имала колани. Махнати са от предишния собственик по не знам си какви причини.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 866
Ей затова те питах каква е колата и дали е имала фабрични колани. В такъв случай слагането на нови е лесно и евтино. Просто си ги взимаш от някоя морга за 10-20 лв. Разпитах, проверих - няма нужда дори специалист да ги монтира.
А въпросите за баба ми и столчето са твърде повърхностни - по времето на баба ми, че и по времето на моето детство, от София до морето се пътуваше цял ден (или цяла нощ) - изчисли средната скорост. И никой не прелиташе покрай теб с 200, нали? Голфът не беше нарицателно....
Разбира се, ти си майка на твоето дете и ти решаваш как и доколко да осигуриш безопасността му. Никой не може да вземе твоето решение и твоята отговорност.

# 38
  • Мнения: 575
Ей затова те питах каква е колата и дали е имала фабрични колани. В такъв случай слагането на нови е лесно и евтино. Просто си ги взимаш от някоя морга за 10-20 лв. Разпитах, проверих - няма нужда дори специалист да ги монтира.
..................
Разбира се, ти си майка на твоето дете и ти решаваш как и доколко да осигуриш безопасността му. Никой не може да вземе твоето решение и твоята отговорност.

От целия тоя спор не разбрах, защо вие смятате, че аз не искам да обезопася детето си...Аз, че съм фен на свободното развиване- фен съм, не съм манячка на тема сигурност , лабораторна хиегиена и кърмене на поискване, но гледам да не лиша детето си от възможностите, които ми предлага еволюцията. Вчера съпруга ми закара колата на преглед, все пак поемаме дълъг път, в който няма да има кой да ни издърпа, ако нещо се прецака. И там е попитал майстора за въпросните колани. Чичкото най- учтиво му е обяснил , че колата е била пригудена да се полазва повече като комби или товарна от колкото да вози деца отзад. Т.е. за фабричните колани разбрахме от книжката с данните на колата. От тях няма и помен в купето или отзад в багажното, където би трябвало да са лостовете (както се наричало). Сиреч, предишния собственик е искал да няма колани и ги е махнал тотално. Гнездата са избити, за да се използва максимум пространство. Връщане назад към коланите няма.

Сега смятам  да ида да купя билет на детето за рейса , пък ние с мъжа ми ще си се возим в колата.... Ама то пък и в автобуса няма столчета, колани.... Единствения изход е- никакво море за хора без колани на задната седалка. Хак да им е! А на вас приятна почивка.

# 39
  • Мнения: 1 288
Цитат на: Обърквация link=topic=201592.msg4334265#ms[color=red
[/color]g4334265 date=1183098072]
обърквация, и аз ще ти задам същия въпрос като янита- как возите детето в колата- из града, всекидневно. защото столче няма да ти трябва само за пътя до морето и обратно. а всеки ден. всякакви други неща като гушкане и т.н. просто не стават. гледала съм различни стимулации при удар и необезопасено дете  ooooh! детето трябва да пътува с колани и на столче не само до морето. наистина се замислете дори да смените колата, ако се налага. не казвам с по-скъпа. нашата предишна кола беше на 15 години и пак имаше колани отзад.
за две пресечки път дори винаги слагам детето в столчето. не знам кога някой пиян няма да изкочи от най-близката пряка. да пази господ!

Да имаш да ми услужиш с едни 100 000лв, така де, да сменим колата. 'Щото таз' година закон за столче, догодина може да поискат и столчето да е от платина, а по догидина задължително детето да се вози в специално пригудена за лично неговото дупе седалка.
Извинявай за сърказма, ама изказването ти е меко казано смешно. Благодаря се на Бога, че имам финансиите да имам кола, да купя хубаво столче на детето, а как ще го закрепя- ще намеря начин. Но чак такива средства за нова кола точно сега нямам. Хайде по тоя повод да си седя вкъщи и да не мърдам никъде, по далече от съседната улица. Ами тези дето нямат пари за столче, камо ли за кола? Те какво правят? И много мразя да питам "баба ти едно време....", но ще те попитам ти возила ли си се някога в столче за кола?
Ама писано ли е да става нещо , то ще стане и със столче и без. Моли се да пази Господ, както правя аз.

ЕлиТо, много мерси за инфото.
Само за инфото , нашата кола е имала колани. Махнати са от предишния собственик по не знам си какви причини.

от постинга ти съдя, че първо, не четеш внимателно. предишната ни кола струва има няма 2-3 000 лв. е, това много пари за кола ли са? и второ, ти не търсиш съвет, а търсиш някой да ти каже- давай, може и без столче.
не съм влагала сарказъм. съжалявам, че си изгубих времето да ти отговарям.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 866
Е, разбира се, в такъв случай можете да пътувате спокойно без колани. Чудя се само защо умираш от страх?

# 41
  • Мнения: 6 390
.... ти не търсиш съвет, а търсиш някой да ти каже- давай, може и без столче.
не съм влагала сарказъм. съжалявам, че си изгубих времето да ти отговарям.
мдаа, и аз съжалявам че си губих времето да чета и пиша в темата  ooooh!

Така и никой не разбра от какво си умираш от страх, но с твойте писания едва ли някой го и вълнува още  Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 4 866
Ето още един начин за закрепване на столче в кола без задни колани:

Цитат
Re: За задължителните столчета за кола
« #113 петък, 29 юни 2007, 15:16 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: Jil2003 в петък, 29 юни 2007, 15:07
Хей, ами ладите???
Нямат колани отзад! Как ще се сложи столче?
Това с монтирането на колани (четох в едни пост) нещо не ми става ясно как точно ще стане!


Досега не сме имали кола с колани на задната седалка. До преди две години бяхме с лада, но и сегашната кола ни е стара и няма колани на задната седалка. Варианти има и то достатъчно сигурни.
Почти навсякъде продават ремъци с машинка за затягане и застопоряване. Продават се в бензиностанциите на Шел, в Бриколаж и Метро. Коланите са с много здрава плетка и машинката е надеждна - водят се ремъци за багаж и изглеждат ето така


Двата ремъка минават под облегалката - между облегалката и седалката, а машинката за затягане е на гърба на облегалката. Здраво и много сигурно се закрепва столчето с нея.

Както вече казах: търсиш или оправдание, или начин.

Слънчево, безаварийно и спокойно лято ти желая!

# 43
  • Мнения: 1 113
Обърквация, с риск да те ядосам още повече, ще ти разкажа какво преживях преди две години. Тръгнахме за море, в колата отзад на столче се вози двегодишната ми тогава дъщеря и аз седнала до нея. Мъжът ми шофира изключително внимателно. На широк и прав път ни удари отзад микробус, който поне от два километра ни следваше. Ударът беше доста силен (аз самата се ударих в предната седалка, бях без колан), но на дъщеря ми й нямаше нищо, освен уплахата.
От все сърце ти желая никога да не преживяваш подобно нещо, но колкото и да си сигурна в уменията на съпруга си за волана, никога не можеш да си сигурна в останалите. (В нашият случай шофьорът на микробуса не ни беше видял, така каза). Намерете начин и сложете колани. Гледам, че Янита е цитирала Мамма - значи има възможности.
Желая ви приятна почивка и най-вече безаварийна.

Общи условия

Активация на акаунт