Соевото мляко?

  • 3 971
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Никой ли повече няма мнение? newsm78 Не ме интересува калоричността- на кутията си е написано (всъщност моето е с 70 кал. на 250 мл.).

Интересуват ме подробности около производството- твърди се че соевите продукти не били полезни щото нам си кво си и как били произвеждани... newsm78 Чувала съм разни такива неща.
Соевото мляко го препоръчват при горещи вълни по време на менопаузата. Казват, че подтиска развитието на раковите клетки (както и зеленият чай)
On the basis of this research PTI, in 1998, filed a petition with FDA for a health claim that soy protein may reduce cholesterol and the risk of heart disease.
Isolated Soy Protein Shown To Benefit Patients With Type 2 Diabetes.
Hair loss and prostate cancer are both prevented by miracle molecule found in soy milk, says new research.

Ето линка http://www.newstarget.com/soy_milk.html

# 16
  • Мнения: 4 380
Цитат
А Ти защо пиеш соево мляко, непоносимост към мл. протейн ли имаш или просто под давление на медийте? На щерката даваш ли?

На щерката не давам. Като гледам пише, че при млади момичета можело да доведе до безплодие, та нямам и намерение- сама си го пия.  newsm78 За отслабване защото е с малко калории и няма лактоза и заради фитоестрогените.
От тофуто, соевия сос и други разни китайски соеви продукти някак инстинктивно нямам страх, но млякото.... newsm78 не знам защо така не ми вдъхва доверие. Имам чувството че пия някаква химия и всеки път с някакви угризения на съвестта. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт