Май вече станах лелка :?

  • 3 630
  • 69
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 688
Днес, както си бутам количката, един тинейджър излиза от един магазин и си мята опаковката на сладоледа и си тръгва.  Close  Аз се озъбих: "Сега се върни да вземеш това, което хвърли". А той най-изненадващо за мен бързо смотолеви: "Изпуснах го" и си го взе. Аз си продължих и не погледнах дали не го метна пак, ама много си се учудих. А тинейджърът сигурно си каза "Каква ли е тая злобна лелка". Поне аз това бих си казала, когато бях тинейджърка, ако някоя леля ми прави забележки. Ама откакто станах мама, съм станала доста рязка и това е вече трети път да правя забележки на дечурлига, които хвърлят буклуци по улиците и правят свинщини.
А мъжът ми вика, че сигурно си е помислил, че съм някоя учителка. Ами викам, добре, поне ще знаят, че някой може да им се скара. Ама не го очаквах от себе си, де  Laughing.

# 1
  • Мнения: 5 468
Щом като непознатите пубери, които влизат и излизат от нашия вход, взеха да ми казват почтително: "Добър ден!", взех да се усещам накъде вървят работите Confused...

Simple Smile... трябва да барна някой ден някой за врата и да му кресна: "Ти мене ли ще поздравяваш, бе?!"

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
или като някоя друга мама, горе-долу на твоята възраст си каже на хлапето - "направи път на леличката да мине"   Mr. Green

и след една дъъълга секунда прозреш, че става въпрос за теб  Laughing

# 3
  • Мнения: 25 441
Ха, здрасти!  Joy
Добре дошли в отбора на лелките!   bouquet
Не се безпокойте, доста години ще се задържите тук.  Wink Mr. Green
Ама да видите какъв купон става, когато за първи път изречете култовото: "Каква е тази днешна младеж, беее, ние едно време..."  hahaha 

# 4
  • Мнения: 4 585
Сподели и в 40++, че темата ни изостава.
 Има и свястни момчета. И да си майка е достойно нещо и
вдъхва респект.

# 5
  • Мнения: 4 664
Не ми се е случвало да ме нарекат " лельо " Naughty Обаче е редовно обръщението " Жената...", което ми се струва не по-малко обидно  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 25 441
Защо ти е обидно, Касиди?
Да не би да си мъж?

# 7
  • Мнения: 4 664
Не съм Сийке, но звучи като нарицателно.  "ЖенаТА " Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 25 441
Хм, ще има да ревеш за "жената", когато започнат да ти викат "бабата"!  Joy

# 9
  • Мнения: 4 664
Ако доживея до пенсия май ще ми е все тая  LaughingСега сериозно, нормални са подобни обръщния. Някои от риятелкитена хлапето се пробват да ме наричат по име и е грозно честно казано. оне аз несе чувствам конфортно в подобни ситуации.

# 10
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Обаче е редовно обръщението " Жената..."

Ъх, на мен все още ми викат "момичето" Mr. Green

# 11
  • Мнения: 25 441
Че то и на мен още ми викат момичето понякога, ама много зависи кой го казва, все пак.  Mr. Green

А вчера едно малко хлапенце, на годинка и нещо ми се усмихна, посочи ме с пръст и ми каза "Бати!"  Mr. Green Знаеш ли колко приятно ми стана?  Laughing

# 12
  • Мнения: 5 577
 #Crazy Сина на моя шеф, 91 набор, аз съм 83 - призна, че веднъж ме е нарекъл у тях леля Вили. Щях да го убия, но поне призна.

# 13
  • Мнения: 4 664
А вчера едно малко хлапенце, на годинка и нещо ми се усмихна, посочи ме с пръст и ми каза "Бати!" 
Хохохохохо,верно ли бе?! С къса коса ли си?...

# 14
  • Мнения: 516
Съседското дете, което е на годините на сина ми, ми казва лельо Креми, а на мъжа ми казва по име. Че и умалително му казва даже. Confused
Но пък на работа още минавам за- " Вие младите..." Малко, но все пак успокоение  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт