как го казвате това "обичам те"

  • 4 210
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
.... на майките си, на бащите си, на мъжа си, на братята и сестрите си....

Аз не мога. Не мога да си извъртя езика, толкова помпозно и неестествено ми звучи.

Питам, защото искам да го кажа на майка ми. Само че не върви- говорим си за деца, клюки и прочие и изведнъж- "Обичам те". Или пък звъня по телефона- "Ало, как си/Ами добре, пия кафе, а ти/И аз така, мамо, обичам те".
Сигурно ще ме попита дали нямам температура.

По филмите американски всички се обичосват на поразия, там вместо добър ден ги гледам че си го казват.
Как, да ги вземат рогатите, го правят толкова естествено?
А вие?
п.п. Странно, но на децата си без проблем го изричам.

# 1
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Вероятно защото така си  свикнала - може би във вашето семейство не е било прието да се дава израз на чувствата по този точно начин.
Затова и сега би прозвучало странно, ако кажеш "обичам те", на майка си, например...
Това, обаче не значи, че тя (и останалите хора, на които искаш да го кажеш), не го знаят - вероятно имате много други средства за признание на това чувство един към друг.
А пък за американците - no comment...

# 2
  • Мнения: 476
И аз не казвам, а ми се иска. На майка и татко никога не съм им казвала "Обичам те". Някак сконфузно ми е. Нито пък те го казват, но много се обичаме.
Виж свекърва ми е като извадена от филм. Всеки разговор завършва с "Обичам те" от нейна страна, а от моя с "Благодаря". Но тя е упорита, не се предава. Mr. Green
А не ме обича, знам си го.

# 3
  • Мнения: 836
Всеки разговор завършва с "Обичам те" от нейна страна, а от моя с "Благодаря".
Как ме разсмя само!  Joy

Аз пък лесно казвам тези думички, защото съм си една такава "обичлива". То, си е до човека май. Също, имам нужда да го чувам  Wink.



# 4
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Виж свекърва ми е като извадена от филм. Всеки разговор завършва с "Обичам те" от нейна страна, а от моя с "Благодаря". Но тя е упорита, не се предава. Mr. Green
А не ме обича, знам си го.
[/quote]

 Joy ами, няма как да е другояче: американка+свекърва

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
.... на майките си, на бащите си, на мъжа си, на братята и сестрите си....

Аз не мога. Не мога да си извъртя езика, толкова помпозно и неестествено ми звучи.

Питам, защото искам да го кажа на майка ми. Само че не върви- говорим си за деца, клюки и прочие и изведнъж- "Обичам те". Или пък звъня по телефона- "Ало, как си/Ами добре, пия кафе, а ти/И аз така, мамо, обичам те".
Сигурно ще ме попита дали нямам температура.

По филмите американски всички се обичосват на поразия, там вместо добър ден ги гледам че си го казват.
Как, да ги вземат рогатите, го правят толкова естествено?
А вие?
п.п. Странно, но на децата си без проблем го изричам.
Аз съм същата- само на децата мога да го кажа.
За мен е лигаво и неестествено- тия неща трябва да се чувстват, не да се казват. Аз съдя по действията, а не по думите... т. е. нямам нужда и аз да го чувам (само с децата е друго).

# 6
  • Мнения: 43
И в нашто семейство няма традиция да се изричат тези думички, но към детето е нещо друго казвам и го непрекъснато.

# 7
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Казвам без проблем "Обичам те" само на дъщеря ми. Много рядко казвам тези думи на мъжа ми, само когато ми дойде отвътре....и той го знае и оценява. На никой друг не мога да го кажа, не че не обичам майка ми или брат ми....просто не мога.

# 8
  • Мнения: 7 831
На мъжа си и на децата казвам без проблем "Обичам те", на родителите си много трудно. Но всичко си е от отношенията заложени от тях и то още докато сме били деца. Те ни обичат, но не си спомням да са ни го казвали, за това и аз не им го казвам. От друга страна децата ми няма проблем да ми кажат "Обичам те, мамо!" и предполагам, че дори след години ще сме като американски филм, ще си го споделяме често  Wink.

# 9
  • Мнения: 246
.... на майките си, на бащите си, на мъжа си, на братята и сестрите си....

Аз не мога. Не мога да си извъртя езика, толкова помпозно и неестествено ми звучи.

Питам, защото искам да го кажа на майка ми. Само че не върви- говорим си за деца, клюки и прочие и изведнъж- "Обичам те". Или пък звъня по телефона- "Ало, как си/Ами добре, пия кафе, а ти/И аз така, мамо, обичам те".
Сигурно ще ме попита дали нямам температура.

По филмите американски всички се обичосват на поразия, там вместо добър ден ги гледам че си го казват.
Как, да ги вземат рогатите, го правят толкова естествено?
А вие?
п.п. Странно, но на децата си без проблем го изричам.

И аз не мога да го казвам на родителите или на сестра ми. А те ми го казват....странна работа. На мъж също не съм го казвала от около 5-6 години, пък и преди това не бях много по тая част. Но на детето и на кучето мога постоянно да го повтарям. Нямам обяснение. Thinking

# 10
  • Мнения: 750
Хм... newsm12Какви жени имало!Как 5 години няма кажеш на мъжа си  ,,оби4ам те,,! ShockedА на ку4ето всеки ден! newsm78Те това не го разбирам!
По темата-аз съм от оби4ливите!Оби4освам семейството си всеки ден,както и те мен!Няма ден в който да не кажа на мъжо 4е си го оби4кам и то най малко 5 пъти!Немога да се сдържам Flutter,а и той така!На брат ми сестра ми и майка ми....също си им казвам,както и те....Ох,немога да си представя един ден да говоря с мама по тел. и тя да не ми каже ,4е ме оби4а ConfusedКофти ще ми е!Тези думи са като мехлем за душата ми!Оби4ана съм,оби4ам силно и не ме е срам нито ми е трудно да изри4ам думите ,,оби4ам те''!

# 11
  • Мнения: 246
Е не - аз от 5 години съм разведена, преди това съм му го казвала чат пат естествено, но не е било ежедневие  Whistling По принцип не харесвам и мъже които говорят много лигавщини....достатъчно е да ми го каже веднъж и край, какво е това по 5 пъти на ден да ми се обажда само за да ми каже колко ме обичал. Лошото е че все на такива попадам.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 10:46 от Wish*

# 12
  • Мнения: X
В моето семейство това се казва рядко. Не знам защо, но много рядко съм виждала родителите ми да се прегръщат, да проявяват нежност един към друг. Да си кажат, че се обичат не съм ги чувала никога. Нас ни обожават, но го прояват чрез много внимание и грижа. И то такава грижа, от която да се умилиш истински. Думата "Обичам те" обаче е трудна в това семейство. Когато някой я употреби, звучи неестествено.

Затова с любимия никога не сме били пестеливи на тези думички един към друг. А кучето го отнася най-много.  Laughing Харесва ми да е така и ще бъде така и с детето ни, живи и здрави. Човек има нужда от нежни думи, а семейството ги заслужава най-много. Децата пък имат нужда да виждат, че родителите се обичат и така се научават да бъдат естествени и да не се срамуват от чувствата си.

# 13
  • Мнения: 1 771
Живяла съм и съм възпитавана в семейство в което любовта и обичта не се е изразявала по някакъв начин с думи или ласки.
Бях някъде около 28-30 когато разбрах, че любовта и обичта трябва да се изразява по всякакъв начин, както с думите ни, така и с действията ни. Трябваше ми време, но не много за да започна да казвам на майка ми "обичам те". Нямам спомен тя как реагира, но не след дълго и тя започна да ми казва.
При баща ми е по трудничко, но не и невъзможно. Казвала съм му няколко пъти, но не толкова често както при майка ми.

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Като ви чета и чак ми е странно  Thinking
В моето семейство пък "Обичам те" се казва многократно на ден- на мъжа ми, на децата ,на родителите ,пък и ако щете вярвайте и на свекърва ми..ама ние така сме си свикнали да се обичаме  Joy

Общи условия

Активация на акаунт