Ситен червен обрив - дали е от горещините?

  • 15 797
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте момичета! Не съм сигурна, че темата е за тук, но ми е спешно. От два дена първо по гръбчето, а после и по коремчето на детенце се появиха ситни червени пъпчици. Не сме си вкъщи в момента и нямам връзка с педиатъра му. Забравих да спомена, че първо му се появиха силно зачервени участъци по слабините и на дупето, предположих, че се е подсякал и мазах с бочко, там вече завехна. Но по корема и гърба са от два дена и не завехват. Въпросът мие дали някоя от вас е имала подобен проблем и дали е възможно да е от жегите. Не ми се вярва да е алергия, тъй- като го храня с неща, които не са нови за него. Мина ми мисълта за шарка, ама той не контактува с други деца, абе вече се обърках и много ще съм ви благодарна, ако споделите. Такова нещо ми се случва за първи път и направо съм се шашнала. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 182
И на моята дъщеря по раменцата й се появиха малки червени пъпчици, за които смятам, че са от жегите. Децата се движат непрекъснато и се изпотяват и при тази жега, няма как да не се ицзприщят

# 2
  • Мнения: 1 733
Такива са обривите от жегите, но ако не изчезнат до ден - два, консултирай се с лекар!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 964
Синът ми е покрит със ситни червени пъпчици по раменете, вратлето и корема - от жегите. Всяко лято като стане горещо се изприщва така. Не мажа с нищо, къпя го много често и те постепенно си завяхват.

# 4
  • София
  • Мнения: 437
В нашата градинка всички деца са с обриви по вратлето, гръбчето, някои имат и по коремчето. Със сигурност е от топлото време.
В тази жега няма как да изчезнат до 2-3 дни.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 423
Синът ми има такива ситни пъпчици по раменете и вратлето. Мисля, че са от жегите.

# 6
  • Мнения: 153
Много ви благодаря, момичета, че се отзовахте толкова бързо Hug! Малко се поуспокоих, но за всеки случай смятам довечера да потърсим тук някакъв лекар, с който да се консултираме. Аз го държа напълно гол, дори памперс няма, но дори и честото къпане не помага много. Надявам се само по- скоро да позахладнее, иначе спасение от жегите няма... !  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 152
Така е и според мен.От горещините Peace
Дори и да е само по памперс, то температурата на въздуха като е над 30,все тая
Спасение няма Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
И на Таня и се появяват такива ситни пъпчици от жегите, но ако не изчезнат до 2-3 дни най-добре заведи детенце на лекар да го видят все пак.

# 9
  • Мнения: 1 596
мойто момченце е на 20 дни Simple Smile
има пъпчици по лицето също.
дали не е алергия,вече се чудя какво да ям и пия Sad

# 10
  • Мнения: 4 406
И на Таня и се появяват такива ситни пъпчици от жегите, но ако не изчезнат до 2-3 дни най-добре заведи детенце на лекар да го видят все пак.
ние даже вече ходихме на лекар- от жегите е...  препоръча да избягваме потенето, т.е. да стои детето на хладно

# 11
  • Мнения: 189
И аз мисля, че е от жегите.И ние сме с такъв обрив по вратлето и с раменцата.Снощи намазах с крема на Мустела за след смяна на памперса и май има ефект.Пробвай и ти с някакъв такъв за подсичане.

# 12
  • Мнения: 3 499
Синът ми има такива ситни пъпчици по раменете и вратлето. Мисля, че са от жегите.
И Моника също.От жегата е.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Като гледам бебетата в парка,всички имат такива обриви,нашето също.Явно е от жегите.

# 14
  • Мнения: 1 243
От жегите е дъщеря ми и тя има пъпчици по врътлето по лицето на гънките на краката и ръцете педито каза че е от жегите изписами капки Фенистил давам и на малката по 8 капки сутрин обед и вечер зависело от кг на детето Вики е 8кг и нещо и за това по 8 капки,и отделно я мажа едно такова като пяна казва се Dermo-Care Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт