Вкусен "буламач" в гювече

  • 3 690
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Наобходими продукти:

бяло пилешко месо
гъбки
кис.краставички
зелена чушка
лук
чесън
доматено пюре
червен пипер
соев сос

картофено пюре

за заливката:
2 яйца
кашкавал

Нарязвам пилешкото месо на малки парченца и го задушавам докато побелее. Лука, нрязан на едри полумесеци се добавя,  заедно с тънко нарязаните чушки, киселите краставички, нарязани на кубчета, ситно нарязания чесън и заливаме с доматен сос, малко соев сос (на вкус) и червен пипер. Оставяме да се задуши.

През това време правим картофеното пюре (всеки както си иска и си знае Wink)

После в гювечета слагаме на дъното пласт картофено пюре и отгоре пилешката смес. Запичаме във фурната и малко преди да ги извадим заливаме с разбитите яйца смесени с настъргания кашкавал.

Мммм много вкусен буламач е това!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 423
Аууу Виктуалия, този "буламач" ми звучи страхотно! М-м-м.  Mr. Green Задължително ще го пробвам. Благодаря за рецептата   bouquet

# 2
Мерси за чудесната рецепта, много вкусно звучи, ще го направя този "буламач" в най-скоро време, от сега започвам да се облизвам Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 923
Много вкусно звучи. Падам си по ястия където има кисели краставички. Ще го пробвам

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Виктуалия,   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 951
Ще се пробва  Peace

# 6
  • Мнения: 159
    Страхотно звучи. Ще се пробва.

# 7
  • Мнения: 1 951
Наготвих го най-сетне  Grinning. Но не го направих в гювечета, а в тавичка. Вкусно стана  Peace

# 8
  • Мнения: 1 733
И аз обичам такива буламачи. Наричам го  "остатъци от хладилника" и слагам каквото има Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 629
Вкусно звучи  Grinning Ще го пробвам

# 10
  • Мнения: 27 524
Много благодаря за идеята, звучи ми много добре, обезателно ще пробвам, у нас често си забъркваме гювечета  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 774
  chef ще се пробва

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
 Виктуалия и аз правя подобен "буламач" като разликата е , че не слагам картофено пюре на дъното на гювечето.
След като се задуши сместа от изброените  ти продукти, изсипвам в гювечета, слагам ги в загрята фурна и пека. Накрая поръсвам само с настъргвам кашкавал.
Сигурно твоя вариант с картофеното пюре ще стане още по-вкусно  Peace

# 13
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Че то това си е цяла манджа, какъв буламач те гони и теб?  Wink

# 14
  • Мнения: 139
Понеже блъсках в манджата каквото ми дойде пред очите Simple Smile И накрая взе че стана добре  Wink

Общи условия

Активация на акаунт