Въпрос за колата?

  • 691
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Ние имаме опел кадет 91. Когато го купихме миналата година, кума вика, че е хубава и я купихме. Проблемът беше, че мъжа ми хал хабер си нямаше от коли /току-що беше изкараш курсовете/ и взе кума, щото той имаше кадет по това време да си каже мнението.Явно маслото е било към края, защото не тракаше толкова много, но имаше нещо, което мъжа ми забеляза,че не е както трябва, но кума казва, че било от ауспуха. Като го сменихме започна да трака като дизел. И добавки сме слагали нищо не помага. В съседният форум доста оплюх кумовете,че ни набутаха с тази таратайка, а те тарикатите си взеха опел корса 97 година. Mr. Green ooooh!
Имате ли представа какво може да е-едни казват, че трябва да се сменят буталата, други казват, че е бутален болт?Всеки, който чуе тази талига пита дали не е дизел, ама то си инжекцион.Ако някой се е натъквал на такъв проблем да сподели, да каже и какво може да е.Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 3 675
Искам да кажа, че несправедливо ме обвиняват в дребнавост и злобеене по отношение на кумовете в темата Дом и семейство. Но за тази кола дадохме 2,400 и после още 1000 за ремонти. А този наш кум, можеше да каже не разбирам много, потърсете друг за съвет, ама нали е голямата работа, сега ще му сърбаме попарата.Изобщо не завиждам за ш...опел корса, да си го карат хората, просто ме е яд, че заради тях купихме тая таратайка.

# 2
  • Мнения: 1 172
Добре, де, въобще не ти схващам логиката. Казваш, че мъжът ти нищо не разбира от коли. Значи едва ли може да си я оправи сам, дори и да знае какво й има. Т.е. пак ще стигнете до сервиз. Защо не закарате колата в читав сервиз, да ви я видят, да ви кажат какво трябва да се прави, какви части са нужни, колко пари ще ви струва ремонта, ще носят ли гаранция за него и да си преценяте. Не вярвам в Пловдив да нямате свестни сервизи!

Моят съвет е да не се интересуваш от мнението на едни или други, а да хванат в някой сервиз да ви видят колата и след като платите ремонта, да сте сигурни, че сте решили проблема. Т.е. този, който ти определя какъв е проблема, трябва да ти даде и решение за този проблем и да гарантира, че той ще бъде разрешен. Останалото са предположения и хвърляне на пари на вятъра.

# 3
  • Мнения: 3 675
ходили сме по много сервизи. всеки ти казва различно. На едно място ти казват, че е от буталните пръстени и ремонта, ще излезе 60 лева, на друго ще излезе 700, защото трябва да се сменят буталата, на трето 250 и т.н. Не си мислете, че не сме ходили, обиколили сме ги всичките.Откакто кума реши да оправя накладките и ги блъска с чука и момчето от сервиза се хвана за главата, за въпросната личност не искам да чувам и ходим само по сервизи.

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 912
Не вярвам в Пловдив да нямате свестни сервизи!


Не знам кой ще ти направи диагностика на колата в нет-а, но отидете до някой сервиз, там все ще видят нещо.
И това, че тракало - няма как да се чуе от тук  Mr. Green.

# 5
  • Мнения: 3 675
Аз просто питам дали някои от вас се е сблъсквал с такъв проблем и какво са му казали, че е. Не търся диагностика по нета, просто питам дали имате представа какво е това. Нали ви писах, че сме питали навсякъде и съответно навсякъде е пълно с пишман майстори.

# 6
  • Мнения: 1 172
Да. Оказа се, че в нашия случай си е нормален шум (ход) на двигател GDI. Но това го потвърдиха във фирмения сервиз, където ни демонстрираха и работата на други такива двигатели. Точно затова ти казвам, че е най-добре да намерите читав сервиз, да ви направят диагностика на автомобила и да преценят какво трябва да се ремонтира.
Ако пуснеш въпрос за добри авто-сервизи в Пловдив, ще събереш много по-ценна информация за решаването на проблема с автомобила ви, отколкото догадките защо трака колата ви.

# 7
  • Мнения: 3 675
Да определено SV e прав, за което му благодаря. Ще помоля съфорумците от Пловдив и околността да споделят къде има в Пловдив добър сервиз за двигатели и на опел.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Първо... Публикуването на една и съща тема на различни места е забранено...
Второ... Това е форум БГ Мамма... Не е автомобилен форум, където могат да дадат по-адекватни съвети...
И трето, но не последно... Имам чувството, че ти просто искаш да се оплачеш от кума си...
Заключвам темата...!





П.С. Забравих четвъртото... Защо трака една кола... Всяка една кола има двигател и купе... Двигателя е сложна машина... Не може да трака... Значи остава купето... Купето се състои от седалки и колелета... Седалките нямат нищо, как ще тракат... Значи остават колелетата... Площта на колелетата се смята по формулата пи по ер на квадрат... Значи пи е число, ер е радиуса на колелото... И то число, няма как да тракат... И какво остава - квадрата... Е па, квадрата като се върти, как няма да трака...

Общи условия

Активация на акаунт