И във вашите ясли ли е така?

  • 1 909
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте мами,пускам темата,защото място не мога да си намеря от яд.Синът ми ходи на ясла от 3 месеца,но сега от понеделник ги преместиха в друга сграда,поради ремонт на старата.И правилника там ме изумява.Не допускат майките до шкафчетата на децата.Сутрин още на входа го грабват и тои се стресира от този факт.Та въпроса ми е ,дали това важи за всички детски ясли или просто в нашата старата са ни разглезили.Незнам дали,ако се оплача кадето трябва ще сам си в правото.Благодаря на всички отзовали се предварително.

# 1
  • Мнения: 47 962
на различните места е различно
при нас в яслата се влиза до шкафчетата, но в градината- само на входа
по едно време изчезваха дрехи от шкафчетата в яслата, и там заключваха и ни взимаха децата от входа

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
В нашата имаме достъп до шкафчетата за преобличане.

# 3
  • Мнения: 1 172
В градината ни достъпът е разрешен само до шкафчетата за обувки. Нямаме достъп до гардеробите с дрехите на децата. Също го вземат нагоре след като сменим обувките с пантофи, но той така си е свикнал и не се стресира. Може би новата сграда и новите порядки ви ошашкват повече, а не дали по същество е нормално или ненормално да нямаш достъп до шкафчетата.

# 4
  • Мнения: 819
И при нас е така-в смисъл сега, в дежурната градина. В нашата си градина няма такова нещо. Дъщеря ми хем вече е 2-ра група и ужким си е свикнала, ама първите няколко дни гледаше доста стреснато  Shocked Но аз я чакам до където пускат, тя после пак си идва при мен да си кажем чао. Но пък за ясли ми се струва прекалено...

# 5
  • София
  • Мнения: 11 692
В нашата ясла имаме достъп до шкафчетата,ако заведем детето до 8.30.След това дезинфекцират и не разрешават да се влиза навътре.Когато ги взимаме също имаме достъп до шкафчетата.
А до шкафчетата с обувките/пантофките,те са различни от тези за дрешките имаме непрекъснат достъп.

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
В нашата имаме достъп до шкафчетата за преобличане.

  PeaceНие също.

# 7
  • Мнения: 102
Още в понеделник след като постоях 10-тина минути пред вратата,буквално като изпъдена се отправих към директорката на нашата  градина и тя ме увери,че това било по изискване на ХЕИ и те не го спазвали поради липса на персонал.Но интересното е,че родителите на децата,които са записани във въпросната градина се допускат.Значи за едни може,за други не.Ей т'ва ме ядосва.

# 8
  • Мнения: 1 608
Достъп до шкафа и пространство за разделяне с детето имаше в нашата ясла.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 17:58 от =^._.^=

# 9
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
В нашата ясла също е така. Взимат децата на входа и там ни ги връщат, нямаме достъп до шкафчетата изобщо, а и шкафчетата са в помещението на всяка група, дори не се виждат от входа. Но малкия е свикнал и няма проблем с влизането.

# 10
  • Мнения: 603
При нас има достъп до шкафчета. Те са в отделно помещение за преобличане. Само в стаята за игра несе допускат родители

# 11
  • Мнения: 1 564
В нашата имаме достъп до шкафчетата за преобличане.
В градината при големия е по същия начин-влизам до шкафчето.

# 12
  • Мнения: 5 468
Мен точно това ме притеснява за септември. Ще ходи в 42 ОДЗ, на вратата има охрана, през която трудно се минава. Има един дълъг коридор, а групите са на втория етаж. Ако ми грабнат детето от входната врата, ще ми е безкрайно мъчно. Искам да ида до шкафчето й, да й сложа пантофките и да й кажа, че това е нейната група.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 356
В нашата ясла влизаме до шкафчетата спокойно. Как например ще я преоблека например зимата на влизане, и ще й подредя дрехите ако нямам достъп до шкафчетата  newsm78
При нас е отключено целодневно и нищо не ми е изчезвало.

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 893
на различните места е различно
при нас в яслата се влиза до шкафчетата, но в градината- само на входа
...

И при нас е така. Всъщност Ради е още в яслата и от септември ще бъде на градина,
като си я знам каква е със сигурност ще се разплаче  като я грабнат от мен.
Преди години и голямата ми дъщеря ходеше в същата градина, а не беше така.
Много тъпо ми се вижда, чудят се ХЕИ и разни подобни какво да измислят.

Общи условия

Активация на акаунт