изправяне на коса с преса сама в къщи или на фризьор?

  • 6 868
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
кое е по удачно и колко е горе-долу изправяне в салон,като цена?

# 1
  • Мнения: X
Около 20-на лева е изправянето при фризьор, а хубава преса може да си намериш от 80 до 250 лева. Аз се изправям в домашни условия.

# 2
  • Мнения: 3 782
кое е по удачно и колко е горе-долу изправяне в салон,като цена?
Най-добре е да вложиш повече пари в покупката на преса, отколкото всеки път когато искаш нещо по-различно да посещаваш фризьор. Иначе цените при фризьор са около 15-20 лв., но цената зависи къде, в кой град, при кой фризьор.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 415
и аз се изправям вкъщи, пресата ми е много добра, но никога косата ми не изглежда така, както когато я изправя фризьор...но иначе е скъпо удоволствие да ходиш след всяко миене на косата при фризьор, за да ти я изправят  Peace

# 4
  • Мнения: 6 958
кое е по удачно и колко е горе-долу изправяне в салон,като цена?
Най-добре е да вложиш повече пари в покупката на преса, отколкото всеки път когато искаш нещо по-различно да посещаваш фризьор. Иначе цените при фризьор са около 15-20 лв., но цената зависи къде, в кой град, при кой фризьор.

Ако си я изправяш често (не е препоръчително за косъма) си купи преса и го прави в къщи, но ако го правиш рядко и за удоволствие (по удачния вариант според мен) отиди на фризъор, защото изправянето там не може да се сравни с това направено в домашни условия  Peace

# 5
  • Мнения: 9 092
Ако редовно си я изправяш, купи си една преса за домашно ползване, не е нужно да даваш 100 лв., аз ползвам за 20, керамична - и ми изправя косата страхотно, Сапир е марката, от Метро си я купих - е, честна дума, друга преса такъв ефект върху косата ми е нямала, супер доволна съм.
Задължително е и ползването на защитни продукти, заради термалната обработка на косъма - аз ползвам спрей на Индола, преди изправянето напръсквам косата.

# 6
  • Мнения: 7 186
Ако смяташ да ходиш редовно за изправяне в салон, по- добре си купи една хубава преса. Ще ти излезе по- евтино, а и ще си спестиш време.

# 7
  • Мнения: 1 098
Имам хубава преса, с която от три години си изправям косата сама вкъщи, но преди това и със сушоар

# 8
  • Мнения: 2 427
При фризюр единствено.С четка и сешоар единствено.Не обичам пресите,а и с преса длаеч не става така лъскава и лека ,както с помоща на дебелата четка и сешоара.След процедурата имам усещането че съм без глава,толкова лека се чувствам,блясъка е неописуем,а и все пак щади повече косъма от горещата преса.

# 9
  • Мнения: 118
ако я изправяш често купи си преса, но при фризьор става най-добре  Grinning

# 10
  • Мнения: 108
Взимаш си една професионална преса с керамично или най-добре стъклокерамично покритие и няма да ти се налага да ходиш на фризиор,а ще си я изправяш сама  Simple Smile както правя аз..даже мисля да сменям пресата и да си купя "Ремингтън"..но не съм твърдо решена още newsm78

# 11
  • Мнения: 4 053
имам преса и се правя сама,
но,наистина до сега не съм докарвала същия ефект,както ако ме духа фризьор,
но,не винаги мога да отделя време за посещение в салон,
така че.....си оставам сама с пресата  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 7 793
И аз си изправям косата сама с преса. Доволна съм от резултата и спестявам разкарвания до фризъор постоянно.  Peace

# 13
  • Мнения: 6 618
И аз се изправям сама в къщи.

# 14
  • Мнения: 5 317
и сама и при фризьор се изправям,но ефекта при профисионалист е много по добър.

# 15
  • Мнения: 302
Ако смяташ да се изправяш редовно, покупката на преса е по удачен вариант, но разбира се разлика в ефекта, когато се изправяш при фризьор и в къщи има  Peace

# 16
  • Мнения: 4 621
Ако смяташ да се изправяш редовно, покупката на преса е по удачен вариант, но разбира се разлика в ефекта, когато се изправяш при фризьор и в къщи има  Peace
Така е. Peace Имам хубава преса в къщи, също ходя и на фризьор, според зависи Peace

# 17
  • Мнения: 236
Взимаш си една професионална преса с керамично или най-добре стъклокерамично покритие и няма да ти се налага да ходиш на фризиор,а ще си я изправяш сама  Simple Smile както правя аз..даже мисля да сменям пресата и да си купя "Ремингтън"..но не съм твърдо решена още newsm78
имам преса взех я преди 10 дни ''Ремингтон''добре изправя,но видях една позната с права коса каза че ходи всяка седмица по 1 път в салон и й държи 1 седмица после,ами ефекта беше по добър от моя.

# 18
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Изправям се в къщи сама. Първо сешуар/четка после преса.

# 19
  • Мнения: 990
Имам преса и си изправям косата сама в къщи.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 415
little Suzy, принципно косата издържа изправена (независимо дали е с преса или изправена от фризьор) до следващото миене или излагане на по-голяма влага (дъжд, мъгла и пр.)... Peace

# 21
  • Мнения: 490
аз попаднах случайно в интернет на сешоар с приставки за изправяне на косата, дали ще има ефект newsm78

# 22
  • Мнения: 3 268
Аз не бих могла да се справя какта фризьорката.Всяка седмица отделям 10 лв. за изправяне с четка и сушоар при моята фризьорка,която ми е на 5 мин. от къщи.Може и да си купя преса,но едва ли ефекта ще е същия.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 415
stefani6, точно там е работата че ефекта никога не е същия...заради техниката на самото изправяне ли е...заради продуктите ли newsm78...аз не мога да си направя косата така жива и лъскава вкъщи, въпреки че пресата ми е керамична и ... всичко правя както трябва Peace
oni, не вярвам да ти кажа...знам че те са слаби като нагряване и не вършат хубава работа, но всичко зависи и от косъма разбира се  Peace

# 24
Аз се изправям сама в къщи,но напоследък много рядко,защото в жегите ходя с вързана коса.Слагам кристали само и ми става мека и лъскава.Изправянето при фризиор при нас е 4 лв,смешно направо като гледам вие какви цени сте писали.Ако ще ходя някъде на по-специално място ходя при фризиор да ме изправя.

# 25
  • Мнения: 236
точно това ми направи впечатление че коса изправена от фризиор е по лъскава,жива а мойта не става баш така,пак лъщи но не толкова колкото ми се иска.може би защото не слагам кристали/не съм купила още/но ми се струва че тва лъщене е от тях май newsm78

# 26
  • Мнения: 9 092
Ами то си има стилизиращи продукти за целта - защитен спрей, може и гел за изправяне, после кристали...и техника, разбира се, но всичко се усвоява с практиката.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 415
не бих казала че е от кристалите  Peace

# 28
  • Мнения: 9 092
Брех, ти виждала ли си коса, издухана със сешоар или изправена с преса, на която нище не е слагано и такава, но на която са сложени кристали примерно ?
Имам някъде мои снимки с такива различни видове изправяния, ама не ги знам къде са, бих пуснала...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 415
да виждала съм...и newsm78
идеята ми беше, че и с кристали и без кристали сама не можеш пак да постигнеш онзи ефект от фризьорския салон  Peace

# 30
  • Мнения: 2 114
И аз до скоро смятах,че ефекта вкъщи никога не може да бъде както при фризьор,само че съм грешала.Ходя 3 пъти седмично на фризьор да ме изсушават и изправят,защото ме мързи сама да си изправям косата до кръста,но наскоро пробвах сама,постарах се и ефекта стана дори според мен по-добър от при фризьора.Измих си косата хубаво 2 пъти с шампоан,после маска(аз балсам не използвам).Докато е влажна слагаш подхранващо мляко или спрей,каквото имаш.После я продухах със сешоара да изсъхне и сложих термо-мляко на Lòreal Professional специално за третиране с преса.Вдигам я горе с шнола и много бавно кичур по кичур с гребен опъвам и изправям.Накрая завършвам със серум за блясък или кристали.Все едно си била на фризьор.Идеално права и лъскава! Peace

# 31
  • Мнения: 9 092
да виждала съм...и newsm78
идеята ми беше, че и с кристали и без кристали сама не можеш пак да постигнеш онзи ефект от фризьорския салон  Peace
Аз го постигам - с преса за 20 лв., непокорна коса и стилизиращи продукти Simple Smile

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз не мога с преса за 120 лв, непокорна коса и стилизиращи продукти  Laughing Peace

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Аз не мога с преса за 120 лв, непокорна коса и стилизиращи продукти  Laughing Peace
и аз така! Ходя на фризьор!  Close

# 34
  • Мнения: 236
а тези кристали за коса след изправянето се слагат нали?има ли кристали,които са със спрей или трябва да мажа с ръце по косата?

# 35
  • Мнения: 61
Аз не бих могла да се справя какта фризьорката.Всяка седмица отделям 10 лв. за изправяне с четка и сушоар при моята фризьорка,която ми е на 5 мин. от къщи.Може и да си купя преса,но едва ли ефекта ще е същия.
Peaceи аз така,нищо,че имам 2 преси,не мога да се направя така ,както искам

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 415
little Suzy,  преди изправянето се слагат, защото ролята им е да изгладят косата и да я защитят от топлината на пресата  Peace

# 37
  • Мнения: 56
И аз си изправям косата сама с преса. Доволна съм от резултата и спестявам разкарвания до фризъор постоянно.  Peace
:peace:Aз също.

# 38
  • Мнения: 9 092
little Suzy,  преди изправянето се слагат, защото ролята им е да изгладят косата и да я защитят от топлината на пресата  Peace

Така е, но за защита има и спрейове, които вършат повече работа и са по-лесни за нанасяне.
На няколко места, където съм се изправяла, при фризьор, са ми слагали кристали след, а не преди процедурата и се получи много яко.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 415
.:.Stef.:. , Оф аз да ти кажа не вярвам в защитата на защитните спрейове...и на кристалите де  Peace просто при мен ВИНАГИ започва да цъфти при по-продължително третиране с преса и сешоар...може да е до коса...не знам  Peace

# 40
  • Мнения: 9 092
Да ти кажа честно, този спрей на Индола, за който дадох 18 лв. (скъп ми се строи, де да знам..) действа наистина - и има разлика когато го слагам и кога не, защото преди не слагах нищо преди изправянето и косата ми видимо стана като слама Sick Обаче като се пръскам сега с този спрей, сякаш и по-добре се стилизира косата, усеща се разлика, не ми е суха хич - така че работи.
А кристалите - аз лично ги ползвам само по връхчетата, след къпане, а понякога слагам по дължината на косъма след изправянето (като си намажа пръстите, разресвам се все едно)
 Simple Smile

# 41
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Имам кристали за 44 лв на Керастаз...тъй че цената не ме плаши, а щом казваш че видимо има ефект освен да ти се доверя друго не виждам  Laughing някаква картинка ще може ли на въпросното нещо  bouquet
и на мен косата ми става като слама след пресата...отвратително е просто  Peace

# 42
  • Мнения: 9 092


 Hug

Щом можеш да си позволиш по-скъпи продукти, виж дали няма спрей за тази цел и от Керастаз или някоя по-хубава марка Wink

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ами то въпросните кристали са точно с тази цел...там против влагата, заглаждали непокорните коси и 300 още суперлативи ала бала...не знам косата ми ли е ужасно своенравна...не попадам на подходящите продукти ли... newsm78 а те питах, защото виждам че си доволна и имаш наблюдения...просто искам да е изпитан продукт...а предполагам че се продава в добре заредените магазини...понеже не съм виждала марката, но не съм и обръщала внимание на тези неща де...отнесох се...
благодаря ти   bouquet
даже още днес ще отида до 2 - 3 магазина да видя дали го има

# 44
  • Мнения: 9 092
Купих го от магазин от верига Зара - те са за професионални, продават продукти за коса само.
Пробвай този вариант - преди изправяне напръскваш със спрея, а след това може за фасон да сложиш кристали, както описах горе Hug

# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Оооо да...определено ще го пробвам...благодаря   bouquet стига само да го намеря...сега ще потърся къде би могло да го има във Варна... Peace

# 46
  • Мнения: 2 114
пак да кажа за мен най-добрият продукт за изправяне е термо-млякото на Lòreal Professional специално за третиране с преса. А на Kerastase тези кристали ,за които говори jorjeta се казват елексир за изглаждане или нещо такова.Слагам и от тях. Peace

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 415
ами не съм вкъщи, но наистина май беше някакъв елексир...и са по-мазнички от обикновените кристали...
а това мляко прави ли косата мека и жизнена  Peace

# 48
  • Мнения: 2 114
ами не съм вкъщи, но наистина май беше някакъв елексир...и са по-мазнички от обикновените кристали...
а това мляко прави ли косата мека и жизнена  Peace


поне лично аз съм много доволна.след него накрая слагам от елексира или пак едно топящо се желе на Керастаз,което създава аква-филм около косъма от серията Nutri Sculpt а иначе елексира е от Oleo-Relax.

# 49
  • Мнения: 2 114
ето тук съм се изправяла сама
http://img218.imageshack.us/img218/2730/image00160eb8.jpg

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 415
изглежда добре...моята като я изправя става страшно суха в краищата и твърда...луда работа  Whistling

# 51
  • Мнения: 2 114
изглежда добре...моята като я изправя става страшно суха в краищата и твърда...луда работа  Whistling

от професионалната серия на Shwarzkopf има едно кремче Bonacure hairtherapy REPAIR RESCUE sealed ends.Флуид за върховете на косата без отмиване за силно изтощена,изрусена и пореста коса.Ако има и двойни връхчена направо ги запечатва.На суха коса се слага,вече като си я изправиш.Много е добро.

# 52
  • Мнения: 1 339
Аз си намерих страхотна преса за 55 лв. Керамична. Става за суха и мокра коса. Има регулатор. Сама се изправям и косата ми става права като лист хартия. Държи ми по 3 дни права  Grinning Гледам да не прекалявам с пресата защото да не ми се изтощава много косата.
Излиза ми по-евтино вкъщи да правя тази манипулация от колкото да ходя на фризьор. Аз съм с коса до кръста и направо ми одират кожата за изправяне... 35 лв ми взимат  Shocked Че понякога и повече  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 9 092
О Боже Tired
какъв е тоя салон бре...

# 54
  • Мнения: 236
аз преди изправяне се мажа с млякото на Лореал ,а  на една позната която се изправя в салон й слагат кристалите след пресата.да ви питам кои кристали са добри,тези на Биофарма ги хвалят много newsm78 но се чудя още какво да купя.

# 55
  • Мнения: 5 362
Ако смяташ да се изправяш редовно, покупката на преса е по удачен вариант, но разбира се разлика в ефекта, когато се изправяш при фризьор и в къщи има  Peace
Peace
Така е.
Аз си я изправям сама.

# 56
  • Мнения: 5 362
да ви питам кои кристали са добри,тези на Биофарма ги хвалят много newsm78 но се чудя още какво да купя.
Аз ползвам на Биофарма и съм много доволна Peace
Какво още да купиш?!  newsm78

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 415
sisin4e, фризьорката ми каза, че косата гори много повече като я изправям докато е мокра и затова винаги ми напомня, че преди да ползвам пресата трябва да е идеално суха...имай едно наум  Peace

# 58
  • Мнения: 9 092
Щом имаш млякото на Лореал, което вече похвалиха, кристалите са ти напълно достатъчни. На Биофарма са добри. Аз в момента ползвам български кристали, със същите съставки и значително по-евтини - за 6 лв. 50мл. Много съм доволна от тях. По-евтини са само защото са български, не защото са по-некачествени. MAGY се казват.

# 59
  • Мнения: 4 473
Аз си намерих страхотна преса за 55 лв. Керамична. Става за суха и мокра коса. Има регулатор.

Би ли споделила марка и модел?  bouquet

# 60
  • Мнения: 2 114
за хубава преса мисля,че най-добрият вариант е Remington.Няма други приставки освен за изправяне,покритието е тефлоно-керамично и плочката е голяма.
а за кристали освен Керастаз може и на Loreal Professional Liss control+ са перфектни.

# 61
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
В повечето случай,сама в къщи.

# 62
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Имам хубава преса, но и огромна коса - фризьорката ми я изправя около час и половина, аз за да се направя в къщи ми трябват поне три часа Sad за това предпочитам да се поглезя веднъж в месеца и да отида на фризьор, с пресата само дооправям нещо на другия ден, когато е почнала да се поначупва тук-там  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт