Какви лещи за очи ползвате? :)

  • 110 946
  • 702
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 482
Ползвала съм на Igel 2 години подред едногодишни,като цена бяха 40-45 едната. Бях доволна , но пък в края на втората година взеха да ми изсъхват очите нещо от тях.  После си взе цветни на Fresh Look..е не- повече няма да си взема техни лещи . Бяха едногодишни уж..изкараха ме точно 8 месеца . Просто нито с таблетки, нито с нищо не мога да ги оправя а хем не съм ги носила в много задимени помещения и тн...Тия на Igel от ходене по клубчета, в целия тоя цигарен дим, нищо им нямаше...Освен това на FL си спомням как на 2та седмица ми се скъса едната леща, взех си нова, на новата пък до последно и залепваха крайчетата - на който му се е случвало знае за какво говоря- много неприятно. Преди малко бях в оптиката , взех си този път тримесечни на Bausch and Lomb, засега са добре, ама все пак са новички Heart Eyes Само че явно тук в Търново режат глави с тия цени..на мен ми излязоха 25 лв двете лещи, в сравнение с ценичките които сте споделили...   Money Разтвор винаги досега съм ползвала на Bausch and Lomb NoRUB Formula. Нямам оплаквания от него.

# 61
  • Мнения: 2 229
Аз съм с Б&Л, едногодишни. 17 лева е лещата. Някой беше казал 30... Confused
За Фрешлук, те имат ли безцветни лещи?  newsm78 Аз мислех, че са само цветни...
Иначе използвам и физиологичен разтвор, и този за лещи. Този за лещи ми е в контейнерчето, а с физиологичния си измивам лещите преди да си ги сложа, така ми каза лекарката...

# 62
  • Мнения: 482
Аз съм с Б&Л, едногодишни. 17 лева е лещата. Някой беше казал 30... Confused
За Фрешлук, те имат ли безцветни лещи?  newsm78 Аз мислех, че са само цветни...

B&L едногодишни цветни или безцветни? На мен ми казаха цена за цветни едногодишни днес точно 30 лв..
А за Фрешлук не знам- аз съм ползвала само цветни..за обикновени може и да имат newsm78

# 63
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Bausch & Lomb

# 64
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Bausch & Lomb  цветни и цената е по 40 лв. на леща.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Аз съм с английски лещи "Омега". Не съм доволна. Досега никой не е споделил впечатления от тях. След бременността и раждането май диоптърът ми се е увеличил и ще трябва нов преглед при очен лекар. Бих искала да попитам /освен по марката/ лекарят ви как е подбрал точните лещи, защото сега като се поразрових в интернет виждам, че има и много други параметри за определяне - оси, радиуси... И ако не е извън темата - някой може ли да ми препоръча добър лекар в Пловдив, който може да подбере правилните лещи...

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
До аптека "Марица" има оптика, в нея има доктор и той ми препоръча последните лещи, според състоянието на очите ми. Доволна съм.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 23:33 от ЗлаВещица

# 67
  • Мнения: 6 958
Bausch & Lomb 1 годишни Peace

# 68
  • Мнения: 6 958
Аз съм с Б&Л, едногодишни. 17 лева е лещата. Някой беше казал 30... Confused

Взех ги преди около месец и платих 88 лева до колкото си спомням  #2gunfire

Каква е тази огромна разлика в цената?  Shocked

# 69
  • Мнения: 386
с тримесечни bauch and lomb съм, карат ми по повече. доволна съм. леки са и не ме дразнят, въпреки че ако съм много дълго време с тях се налага да ги сваля

ползвала съм техни едномесечни без сваляне (веднъж седмично се слагат) и си докарах зверско възпаление на третия-четвъртия месец. обяснението на офталмолога беше, че с толкова дълъг престой на очите лещите са като изкуствена мембрана, която пречи на окото да се имунизира с околната среда и когато ги носиш дълго време има риск при най-малкото очно вирусче да се заразиш жестоко, както аз направих

българските са си ок, ако не си носил чужди лещи, но ако си носил усещаш разликата, а и вече няма особена разлика в цените
правила съм едно друго гадно възпаление с бг разтвори и сега съм на алкон след скандала с реню то миналата година
натриевият хлорид унижожава по-бързо лещите, ако се съхраняват с него - след като бях на бг разтвор, който ми направи алергия ползвах само него и има разлика в трайноста на лещите

за радиусите и т.н. ако имаш по-сериозни очни проблеми - тогава се мерят радиуси, защото ти трябват специални лещи

за изсушаването на очи пробвай с т.нар изкуствени сълзи bowuu

# 70
  • Мнения: 6 958
за изсушаването на очи пробвай с т.нар изкуствени сълзи bowuu

Да и аз ги ползвам тях в комбинация с лещите и нямам никакъв поблем  Peace

# 71
  • Мнения: 3 461
1- Day Acuvue Moist на Johnson & Johnson, много съм доволна.

# 72
  • Мнения: 4 496
B&L едногодишни,с диоптър,безцветни.

# 73
До скоро носех на Johnson&Johnson двуседмични, но са доста скъпички и реших да пробвам. Първо бях 3 месеца с UltraVision 55% вода - доста са хубави, но преди 4 дни имах доста силно дразнене, вярно че беше време да ги махам, а и бях с една нова спирала и сигурно тя ми е раздразнила очите, та го смених. Сега съм с B&L 3 месечни - направо ужас, дразнят ме очите, виждам надалеч, но едва чета, страшно неприятно, вероятно днес ще си купя нови. Май UltraVision са по-добри, въпреки че ми се виждаха "куче марка", тъй като не бях чувала за тях.

# 74
  • Мнения: 157
До скоро носех на Johnson&Johnson двуседмични, но са доста скъпички и реших да пробвам. Първо бях 3 месеца с UltraVision 55% вода - доста са хубави, но преди 4 дни имах доста силно дразнене, вярно че беше време да ги махам, а и бях с една нова спирала и сигурно тя ми е раздразнила очите, та го смених. Сега съм с B&L 3 месечни - направо ужас, дразнят ме очите, виждам надалеч, но едва чета, страшно неприятно, вероятно днес ще си купя нови. Май UltraVision са по-добри, въпреки че ми се виждаха "куче марка", тъй като не бях чувала за тях.

UltraVision не са "куче-марка".  Naughty Английски са и са доста известни.
Но, както бях писала и по-назад в темата - UltraVision 55% са ЕДНОМЕСЕЧНИ!
Най-вероятно са ти дразнели очите поради преносването.

П.С. И аз не знам защо по оптиките твърдят, че са 3-месечни.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт