Спящо дете в колата

  • 1 397
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 535
Как обезопасявате детето в колата, когато спи?
Моята дъщеря е вече голяма и позваме коланите на задните седалки. Доста често обаче пътуваме на големи разстояния и тя ляга да спи. В този случай обаче как да я вържа с колана  newsm78

# 1
  • Мнения: 945
Дъщеря ти на таzи въzраст трябва да пътува все още в столче. Коланът в таzи въzраст ще и причини много вреди при авария, тъй като тя е малка и коланът преминава преz шията, а не преz гърдите.
В европехските държави е zадължително полzването на столче до 140 см височина.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
Спят седнали и закопчани с коланите. Облягат се на вратите като си подлагат някоя дрешка под главите. Няма вариант да ги оставя незакопчани. Демонстрирала съм им на нашата улица какво се случва при рязко натискане на спирачките, когато колата се движи с 40 км. в час и не са обезопасени. Знаейки, че нормално се движим по-бързо, изобщо не подлагат на съмнение нуждата от предпазни колани.

Определяща за нуждата от седалка и съответно нейния вид е и височината на детето. Коланът трябва да минава през гърдите, а не през шията. Последното би било изключително опасно дори при по-рязко спиране.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, трудно е...
И моите си лягат. Не ги закопчавам, макар да знам как щерката се завря под седалката на баща си, при едно рязко спиране. Спеше и така се стресна... рева като бебе 1/2 час след това.
Като имах само 1 дете, седях отзад при него и си го крепех.
Сега и 2-мата седят сами отзад. За колани забравИ... не мога да ги накарам да си ги сложат и да пътуват с тях. Седалки нямаме.
УжасТни родители  Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 903
моята е със седалка и е завързана с колана на колата. Когато реши да спи си спи както е  - на седалката. Не бих си позволила да я отвържа, за да спи. По-малкото зло е да й неудобно като спи права, отколкото да стане някава беля.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Ако полицаите си вършат работата, от другата седмица глобата е 50лв за необезопасено дете Peace
Справки тук

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прочетох го аз, ЕлиTo и малко ме притеснява.
Седалка не ми се купува, щото....
Децата се возят винаги в неделя, но не всяка. А задните седалки на колата са винаги бутнати, за да се отвори място в багажника.
Та не знам как бихме си играли за монтирай, демонтирай всяка секунда.

За безопастността им всичко бих дала. Трябва компромис  Tired

# 7
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Моите се возят всяка сутрин и вечер, плюс дългите ни пътувания. Столче и седалка имам.
Мен за момента ме притеснява донякъде забраната за возене на деца до 3 години в автомобилите без задни колани. Баща ми не вярвам да сложи колани на стария си Вартбург, само защото трябва да вземе децата от свекървата (на 150км) - еднократно пътуване.
Ще видим какво ще излезе и от този закон  Thinking

# 8
  • Мнения: 988
Ох, трудно е...
Като имах само 1 дете, седях отзад при него и си го крепех.

Права си, че е трудно. Не сме свикнали просто. Но истината е, че един човек по никакъв начин не може да "закрепи" друг при истинска катастрофа. Дори възрастен - бебе, камо ли дете. При внезапно спиране при по-ниска скорост може и да го спре да не падне под предната седалка, но при катастрофа силите които действат са страхотни. Детето не пада надолу, а изхвърча напред и се залепва на предното стъкло. Или ако е в скута на възрастен и той не го изпусне -  служи му за въздушна възглавница... Едва ли някой ще си пожелае такава...

Никого не обвинявам, просто ми се струва че повечето хора не оценяват дори приблизително колко голяма е опасността. Столче се купува веднъж за новородено, веднъж за следващите няколко години и накрая един "бустър". Има и комбинирани модели. Две или три покупки - толкова... Все се намира начин. И ние не сме богати, правила съм компромиси с всичко от количка през дрехи до креватче - но със столче - никога.

# 9
  • Мнения: 1 636
Меzанке,zа съжаление детето не се лепва на предното стъкло,а го чупи и иzлита преz него  Cry Жалкото е,че малко в БГ мислят zа такова неЩо и всеки си мисли,чна мен няма да ми се случи,а в крайна сметка никой не е zастрахован.
По въпросът със седалките може да се мине само с 2 седалки zа zялото време.Инвестиция от 230? zа 14 години не е толкова много,като се говори zа сигурността на на6ите деzа.
6ани,иzвинявай zа въпросът,но не раzбрах zаЩо не ти се купува седалка?  newsm78

# 10
  • Мнения: 649
Спи в столчето си и главата му е на страничните облегалки на столчето, но преди няколоко дни му взех възглавничка за пътуване от Пикадили. После видях, че има и това , много по-красиви са.

http://shop.danet.bg/index.php?cPath=40_42_127&osCsid=3ab019 … 458a5b585ddb0824-

# 11
  • Мнения: 605
Спят си и двете в столчетата откакто са се родили. Просто нямат друг избор  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт