Въпроси около гледането на новороденото

  • 2 516
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Аз сменявах отначало памперсите ПРЕДИ всяко ядене, понеже много повръщаше и не можеше след ядене! Иначе акаше доста често, така че щом се наака - ПАК и ПАК! Mr. Green Twisted Evil Mr. Green
 Ако става въпрос за същите гащи, които съм виждала - представляват дебели, найлонови, с копчета отдолу Гащи, отвратителни, каквито са ни слагали, когато не е имало памперси. Сега са абсолютно излишни и със сигурност неудобни за бебето!
 Възглавница не се слага. Може леко да се повдигне матрачето. Аз слагах сгъната пелена под главичката, пак защото бебо повръщаше и не ми се перяха чаршафи всеки ден!
 Гледай да накараш майка ти да не ти дава много акъл, понеже само ще те обърква и напряга, вместо да помага! Знам от личен опит! ooooh!

Подкрепям напълно това мнение.
Моите деца си стояха по памперси и бодита.
В началото отиваха по 8-10 памперса на дете.
Постепенно, с намаляване броя на храненията, намалява ходенето на бебето по голяма нужда (не мога да си представя да гледам новородено само с 5 памперса на ден, когато те акат поне 6-7 пъти и е едно течно - веднага се изприщват в жегите). После вече ще започнеш да преценяваш кога е за смяна. На 5 памперса специално минахме чак след 10-тия месец някъде (ако не ме лъжат спомените).

Danielle също е дала хубави съвети.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята дъщеря никога не е акала много често,дори и като новородена.Сменях веднага след като се е наакала,иначе за пишането сменям на около 4 часа,сега като по-голяма дори и тогава не са много мокри,въпреки,че си пийва вода.Според мен ще му хванеш ритъма на детенцето,може да е по-пикливо и дрисливо,може и да не е.Аз например колкото и течности да пия пак не пишкам много и детето така като го гледам е като мен.А гащите за памперс са най-обикновени памучни гащички,просто направени малко по-дълбоки,за да влиза памперса в тях.Аз ги ползвам с декоративна цел когато бебка е с рокля,за да не й виси пампата отдолу.Не пречат и не спарват по никаъв начин,въпрос на вкус е дали ще се ползват.

# 17
  • Мнения: 3 205
При мен и досега отиват понякога към десетина памперса на ден. Но аз съм изключително гнуслива и както не мога да си представя аз да седя с часове напикана, така не мога и да си представя Иво да седи опикан до уши, макар и в уж непромокаем памперс. До края на първия месец го преобувах преди всяко хранене и при наакване, включително и нощем. След това с удължаването на съня му постепенно се премахна и нощното преобуване.
При момченцата има един малък трик - като подухнеш леко към пишката, те се изпишват и това удължава времето, през което памперсът остава сух. Също така при тях е лоша идея да се обуват гащи върху памперса, както и по-стегнати ританки и бодита - температурата на тестисите все пак трябва да е по-ниска от температурата на тялото, а това няма как да стане, ако пристегнеш памперса. Той трябва да "виси" - отдолу да остава празно място, иначе като се наака, се омазва буквално до ушите.
Къпането става с вода 36 градуса, а по-нататък може и с по-хладна, като минат няколко месеца. Детето ще ти покаже.
Възглавница не е нужна поне докато обиколката на главата не стане по-малка от обиколката на гърдите. Иначе изкривяваш гръбнака. Можеш да подложиш памучна пелена или хавлийка под главата, защото в началото често повръщат и така си спестяваш непрестанното пране на чаршафи.

# 18
  • Мнения: 288
Памперсите винаги сменях ПРЕДИ хранене, възглавница и до днес не иска да ползва,а памперс-гащите са си обикновени гащи,само че са с формата на памперс,т.е.,като ги обуеш памперса не се вижда

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
На въпросите са ти отговорили доста изчерпателно.
Позволявам си един съвсем добронамерен съвет: Не разчитай, че форумът е авторитетно средство за оборване или потвърждаване на нечие мнение.
Всъщност, още нещо:
Лошо впечатление прави, когато говориш за "простотията" на майка си.

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз сменях по 12-15 памперса на денонощие - синът ми акаше по 7-8 пъти на ден, много пишкаше...
Отскоро е без памперс, но съм го сменяла и нощно време...
Възглавница - отскоро, но е 2см дебела и против задушаване.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
Като се роди бебето, ще влезеш в ритъма му, едни акат след хранене, други между тях. Когато Ани се роди, сменях горе-долу по 8 памперса за 24 часа. Не акаше след хранене, то и не акаше много де, с този нейн рефлукс всички изкарваше през устата. Беше на около 3 седмици,  когато заради 2 хранения с НАН започна да ака на 3-4 дни.  #Cussing out Иначе новородените пишкат много.
Възглавница не съм слагала, само една пелена под главичката, в случай че повърне, а и матрака беше повдигнат малко.
Не съм виждала тези гащички за памперси, а и не бях чувала за тях. Майка ми извади от едни пликове мои гащички, много сладки, но са за пелени и са найлонови. Сложих ги на Ани 2 пъти, когато я оставях само по гащички за да не намокри всичко, ужасно запаряват. Затова сега като се учим на гърне е само по обикновени памучни гащички.
За да те успокоя и моята майка е такава, това, че е отгледала 2 деца значи,  че знае всичко и нищо не се е променило отпреди 30 години. Отстоявай си правата на майка, разберете се още сега, защото, когато се роди бебчо, може много да те вбеси с други изцепки и прояви на загриженост, които не се връзват с твоите представи за отглеждане на новородено. Що сълзи съм изревала само аз си знам, колко караници е имало ... но сега положението е малко по-добро.
Леко раждане и прекрасно здраво бебче!!! Hug  bouquet

# 22
Сега обаче трябва да воювам с нея за това колко често се сменяли памперсите.  Аз в края на краищата ще си ги сменям както аз реша, но ми е неприятен тона " Бе, ти ще си правиш каквото искаш, но не е правилно така, хората не правят така".
Значи, аз твърдя, че памперси се сменят на всяко хранене, просто , защото бебето пишка на всяко хранене. Майка ми обаче ми се обяснява, че памперс се сменял, чак като се напълни ooooh! #Crazy максимум 5 памперса на 24 часа!!!
Значи първо за смяната на памперси,като беше бебе го сменях след всяко хранене,че и по-често(моя акаше след всяко хранене).Сигурно поне по 10 памперса на денонощие.За мен беше важно детето ми да е сухичко,а не че ще се охарча за памперси.После като поотрасна започнах да го сменям само като се понапълни памперса(с урина)и задължително след като се наака.
Та сега се сетих за един смешен(трагичен)пример.Имам съседка мед.сестра та тя ми разказа,за някаква мама отишла при лекарката,ама бебето (около1-месечно)и с огромни пъпки по дупето-та чак до кръста.Когато педито я питала по колко пъти на ден сменяте памперса тя казала"ами един,два"при учудения поглед на Педито и мед.сестрата мамата обяснява-"ами то по рекламите казват,че тая марка памперс държи детето винаги сухо и много поема".
Ей,много се смях,но после ми стана тъжно за бебенцето... Sad

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз също сменях на всяко ядене памперса.Тя докато пълнеше отгоре - отдолу освобождаваше  Joyтака че нямаше как да не го сменя.Сега пак така, но вече яде по 4 пъти на ден - т.е 4 памперса . Simple Smile

# 24
  • Мнения: 957
На въпросите са ти отговорили доста изчерпателно.
Позволявам си един съвсем добронамерен съвет: Не разчитай, че форумът е авторитетно средство за оборване или потвърждаване на нечие мнение.
Всъщност, още нещо:
Лошо впечатление прави, когато говориш за "простотията" на майка си.


Виж Янита, след като нямаш какво повече да ми кажеш от останалите, които са ми отговорили вече достатъчно изчерпателно, би могла да си спестиш коментарите, за това, какво аз намирам за простотия и какво не. Ако майка ми има нужда от защитник ще те уведомя писмено. Няма писани закони за това как се гледа бебе и колко памперса се сменят на денонощие, затова и се допитвам до форума. Никъде не съм споменала, че сляпо се доверявам на съветите от форума без да преценя кое е добър съвет и кое не е. За мен е простотия да си оставиш бебето наакано и напишкано цяла вечер, само защото се сменяли не повече от 5 памперса на денонощие, за да спестиш 1-2 лева или да го омотаеш в тия жеги с 3 чифта гащи. Има достатъчно постинги из форума, затова как майки  и свекърви се месят където не им  е работа с безсмислени съвети и по този начин само допълнително усложняват живота на майката. Нищо лошо за жените, просто различни поколения - различно мислене, различни идеали! Лошото обаче много често при съветите им е, че се запъват за нещо без да могат да се мотивират, защо смятат така. Това също го наричам простотия, независимо дали майка ми е изкарала 4 клас или е с 2 висши!!!

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 14:52 от elfljo

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Така както си твърда с Янита,бъди и с майка си!

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Това също го наричам простотия, независимо дали майка ми е изкарала 4 клас или е с 2 висши!!!


Крадецът вика: "Дръжте крадеца!"

# 27
Лошо впечатление прави, когато говориш за "простотията" на майка си.

Просто се е афектирала elfljo  от това че и се месят.Това че си е изтървала нервите и е казала така за майка си,не значи че не я обича и уважава.Не ти ли се е случвало да се скараш с някой близък човек който много обичаш и да му кажеш обидни думи?Това не означава че го мразиш-просто в момент на афект,ВСИЧКИ хора казваме неща които не мислим...
 

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Новородените не само пишкат, но и акат преди - по време - или след хранене, а самите хранения (особено ако се кърмите на поискване, е това пък вече как ще го приеме майка ти... #Crazy може да са неопределени, като времетраене и брой.
Гащите за пелени са за СЛЕД махане на памперс, за да се учи детето да свиква без такъв. Преди това върху памперса само гащи ще ви липсват... Sick Че той "малко" запарява...

Относно месенето, ти си решаваш, но щом възгледите ви така крайно се разминават, няма ли вместо помощ, непрекъснато да се дразните и карате с майка ти? И какво спокойствие и полза ще имаш ти от такова съвместно отглеждане??? Щом не можеш да я убедиш за очевадни неща, какво остава за по - алтернативните методи на отглеждане (каквито основно се засягат във форумите... )
Мисля, че ще ти е по - спокойно и ще се справиш по - добре ако се довериш на инстинкта си и личните си убеждения. Ако са в разрез с близките ти, те нямат право да ти се месят в този така важен за теб момент. Помощта означава съпричастност, а не непрекъсната война. Мое мнение. И все пак последната дума е твоя. Peace

# 29
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Що пък да прави лошо впечатление


Лошо впечатление прави, когато говориш за "простотията" на майка си.

Просто се е афектирала elfljo  от това че и се месят.Това че си е изтървала нервите и е казала така за майка си,не значи че не я обича и уважава.Не ти ли се е случвало да се скараш с някой близък човек който много обичаш и да му кажеш обидни думи?Това не означава че го мразиш-просто в момент на афект,ВСИЧКИ хора казваме неща които не мислим...
 


Подкрепям !
Абе кажи й на майка ти да не се меси - децата си е отгледала, сега ти ще си гледаш твоите както ти искаш !
И най-добре я закарай пред компа и й отвори тая тема да чете и да размисли !
Ааааа, че се ядосах - мойта ако ми се меси така, ще я комадировам в Африка !

Общи условия

Активация на акаунт