Мама и тати се молят на Бог, ДЕКЕМВРИ да ги дари със здрав бебок!

  • 10 354
  • 299
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 641
да вметна една корекция - имаха съмнения за частично отлепяне на плодното сакче, което не се потвърди, иначе плацентата е добре не е отлепена, но е ниско разположена в канала или някъде до него. затова бяха тези течения чат пат и 2-3 пъти и кафяво зацапване. иначе майка ми е била с отлепена плацента и е кървила до 8 месец докато ме роди, но само е лежала.

# 61
  • Мнения: 219
Здравейте бъдещи мами, реших и аз да се запиша в това форумче Simple Smile Моя термин също е за декември, и май и при мен ще е момче, но аз и така искам Simple Smile 1-вото винаги съм искала да е момче (може би защото имам по-малък брат, а съм искала по-голям). Август ще правим сватба, а вчера пък погребахме баба ми. Въобще...тази година няма как да я забравя, всичко накуп. Ако си купим и къща (или апартамент, което никак не ми се иска), определено ще свършим цялата работа.
Ами това е от мен за сега, ще следя темичката с интерес Simple Smile
Някой ми казват, че е хубаво доктора/ката, който/която ще те изражда да си те наблюдава от по-рано, но аз въобще не знам къде и как ще родя, та май доста има да чета...
Поздрави и леко бременеене  Hug

# 62
  • Мнения: 2 641
Здравейте мамчета   bouquet
Да се включа и аз - не че нещо против Давидков имам -но там е добре да се иде около 20г.с. да ви направят филмчета.

Защо не пробвате ФМ при Балев - лично мое мнение но след доста ровене из форумите и мнения на познати - мисля че за ФМ - това е доктора. Въпреки че записването малко трудно .... но си заслужава. Дори и заради цената която е наполовина от тази на Давидков и Яков - е верно без диск с филмче, но диагностиката мисля че е по-важна.
Аз съжалявам че не бях чула за него да ида 12-13г.с.  - когато се прави първи такъв преглед.

Аз не знаех че ФМ се прави и в 12-13 г.с. Зная само за 19-20, и тогава ще ходя...

Валянсия, може ли да кажеш по-вече, плс.

# 63
  • Мнения: 1
Тsvetito добре дошла в отбора и лека бременност Grinning

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 409
Тsvetito   bouquet ДОБРЕ  ДОШЛА!

# 65
  • Мнения: 219
Благодаря за сърдечното посрещане Simple Smile Четох, че скоро сте си правили и среща. Как мина?

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Здравейте и от мен!
Явно снимките утре ще ги гледаме  newsm78
Да разкажа за срещата с Доки и с Бебчо  Laughing Добре е , риташе с крака и махаше с ръце доста усилено. Пак е по - мъничко от колкото трябва (в 13.2 г.с. отговаря на 11.6 г.с.) , но Доки ме увери че не е страшно, важното било , че се развива и че си има всичко. За първи път ме гледа с коремен ехограф.
Разпитах го малко за морето и за летните почивки, каза че тялото не трябва да се претопля, да не се излагаме прекалено на слънце и също така ми каза да не се къпа в морето, защото преди няколко години имал случаи , в които негови пациентки получили не знам си каква инфекция , в следствие на която загубили бебчетата си. Та реших , че е важно да го споделя и вас и аз лично мисля да го послушам.
Пола не можахме да го видим, но каза че другия път ако Бебо е в настроение ще разберем какво ще бъде. Иначе и аз съм кандидат за розов щъркел

# 67
  • Мнения: 444
Добре дошла Цвети   welcome
И аз вчера бях на лекар , всичко е наред бебето продължава да си е момче  stork-boy   newsm44
За морето доктора ми каза , че няма проблем !
Хей мами , които вече бяхте на морето , споделете как ви се отрази то? Пекахте ли се ? Къпахте ли се в морето или в басейни .....
аз мисля да правя всичко умерено  Thinking

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте момичета и добре дошли на новите бъдещи майки!Докато се усетя и вече сте на четвърта страница!
Момичета знам.че сте си изкарали добре на срещата и нямам търпение да видя снимките от срещата!
Иве.моя час е на същата дата в 18.30!

# 69
  • Мнения: 630
Цвети привет   bouquet

....
Хей мами , които вече бяхте на морето , споделете как ви се отрази то? Пекахте ли се ? Къпахте ли се в морето или в басейни .....
аз мисля да правя всичко умерено  Thinking

Много добре ми се отразяват съботите и неделите на брега. Стоя под чадърче, на шезлонгче... Последния път почти не излязох от водата и сега малко се притесних като прочетох за инфекцията. Въпреки, че много ме съмнява за голям воден басейн.  Ходим естествено от 8.30-9 до към 11ч.
Утре ще се консултирам с доктора  Embarassed още не съм го питала.

# 70
  • Мнения: 219
Мацки я някоя да е ходила във вита и да има поглед на обстановката???
Аз се чудя къде да е събитието-там или в Свети Лазар,нещо като гледах снимки от Вита на сайта им в Св Лазар ми се струва по-хубава обстановката.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 845
Здравейте, мами! Как сте?

Ние вчера изкарахме чудесно. Беше весело и приятно. Надявам се да има пак среща, защото си заслужава.

Moonlight, за "Св. Лазар" съм чувала ужасни неща - пълни търгаши са. По принцип не те съветвам да раждаш в частна клиника. Ако е въпрос за условията в държавните и общинските има ВИП стаи, които по нищо не отстъпват на частните. Но специалистите и оборудването в държавните е все още класи над това в частните. Например, ако недай си Боже, с детето има проблем от частните го карат в държавна неонатология, което си е губене на време. Все пак не плащаш за хотел, а за медицинско обслужване, нали.

Лично аз от сърце препоръчвам на всички софиянки "Св. София" ("Тина Киркова") - и като обстановка, и като персонал, и като отношение, и като чистота. Има ВИП стаи и въобще съм във възторг от първото си раждане.

# 72
  • Мнения: 2 641
добре дошли на новите майчета   bouquet
моя позната роди в Вита скоро - незнам какви са и впечатленията оттам все още. лично за мен въпроса е решен в полза на Майчин дом. изобщо нямам вяра на другите болници щом става дума за раждане. на 12 етаж всичко е ремонтирано и смятам да съм там живот и здраве декември месец. избрала съм си и кой ще ме оперира и въпреки че ни е познат смятам да платя някаква сума на екипа защото все пак не са ми длъжни, а и първия път само почерпих. сега ще питам колко и колкото кажат толкоз, с уговорката пак да ми намерят свестен анастезиолог.

# 73
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен!
Вчера бях на 4D ултразвука при Мазнейкова, на ФМ. Тук някой се чудеше кое му е 4-тото измерение. Написано е така, а той е 3D+D. Второто D е доплер, с който се проверява и проходимостта и количеството кръв в кр. съдове, които снабдяват плацентата.
Направо бяхме зашеметени с мъжа ми, как се виждаше бебето, напълно реален образ. Всичките му параметри са абсолютно в норма, отговаря си точно на 16,1 г.с., плацентата си работи добре, изобщо излязохме ухилени като... И освен това най вероятно е момиче!!!, а ние имаме вече 2 момчета. 100% може да се каже в 20 г.с.
Сега си гледаме филмчетата с бебчо и чакаме резултата от БХС.

# 74
  • Мнения: 2 641
да кажа на мамите дето са близо до Младост - днес ми взеха кръв за васерман, спин и хепатит в новата поликлиника в младост. става много бързо и не се чака и лабораторията работи с здравната каса. не е като цибалаб да чакащ 5 часа 2 човека и да се окаже че неработят серология по здравна каса  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт