Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, всички! Бебката ми е на 2 м. и половина-само на кърма е. Първия месец, съвсем малка, на 10 дни, беше болна и не наддаде добре, но през втория резултата беше 750 гр. Сега, през третия, също наддава, но въпросът ми е-докога ще се мъчим така с кърменето? Значи: изчетох всичко, което намерих с търсачката и в резултат на това я кърмя само когато спи, или е полу-будна.
Проблемът при нас е, че когато е будна суче много нервно, бързо, накъсано, дави се, изнервя се и когато силата на струята намалее, плюе зърното и повече не иска да яде, а същевременно плаче от глад. Веднага щом усетя, че намалява струята в едната гърда и започне да нервничи, я местя на втората гърда, но там положението е същото- суче около 30 секунди, пуска и плаче..иначе кърма имам, но все пак тя трябва да положи усилие, за да я изсуче.
Моля ви, помогнете ми със съвет: как да накарам бебето си да суче спокойно и дълго и да бъде търпеливо на гърдата докато слезе млякото за втори път.
Само да добавя: кърмата ми наистина е достатъчно, изцеждам се ежедневно, проверявала съм количеството, нямам запушени каналчета-просто тя спира да яде щом намалее струята и няма търпение да дърпа повече. Така остава гладна, чакам я с часове докато заспи, за да я донахраня и....става много трудно и за двете ни пък и сега започва да спи все по-малко...
Благодаря Ви, за идеите и съветите!
Цитирай

София

Това ми звучи като Кърмаческа стачка  .
Прочети тук-Кърмаческа стачка и тук-Кърмаческа стачка: когато бебето казва “НЕ”
Всъщност ако имаш време прочети в Библиотеката има страхотно много и полезна информация Peace
Успех Hug
Цитирай

Пловдив

Какво ли да те посъветвам? Представям си с какъв зор се кърмите и колко те изнервя това.
Когато моят младеж ми прави подобни изпълнения с дърпане и рев, основното, което правя, е да го кърмя в движение. Ставам права, гушвам го в позиция за кърмене, но без да му натискам главата към гърдата. Разхождам се из стаята, люшкам го и се надявам да засуче по своя инициатива. Обикновено след няколко минути разхождане се успокоява и засуква. Нося го така още известно време, след което пробвам да седна (то само с ходене не се издържа дълго).
Описах ти го като вариант да го пробваш, ако не си опитвала така досега.
Друг вариант - ако ми писка и ми се опъва, спирам всякакви опити за кърмене и опитвам след 15-20 минути отново - когато отново си поиска сам. Рано или късно си засуква като хората.
Цитирай
Здравей luba6a,

Така както го описваш много звучи на начина по който дъщеря ме се държеше преди известно време. При нас по едно време нещата бяха станали толкова трагични че с месеци изцеждах мляко през деня и и давахме да яде от бутилка. Вечерта за сметка на това нямаше никакъв проблем с яденето.

Аз лично и до ден днешен се питам на какво се дължеше това и си мисля че такова поведение се дължи на здравословен проблем при детето (при нас беше рефлуkc + АБКМ), хиперлактация/бързо слизане на млякото, или хранене с биберон което обърква кърмачето.

Ето някои идеи/въпроси: Възможно ли е според теб млякото ти да слиза малко бързичко за нея, и тя да се дави и да суче нервно поради тази причина?

Неща които помагаха при нас са - да и пея докато яде, хранене на тъмно/тихо, да прекарвам много време с нея кожа до кожа, да я нося на слинг. Също така ние спим заедно и вечер си наваксва с храненето. Друго което съм чувала че помага е топла вана с бебка.

Надявам се нещата да се оправят при вас скоро!
Цитирай

Германия

Момичетата са дали вече идеи, аз сменям позата или слагам в слинг и така настъпва мир.
Цитирай

а откога е това сзстояние?бебка плюнчи ли се?на мен ми пррилича на зъбки.не че ще израстат скоро,но може да са започнали да пробиват вътрешността на венците.при нас симптомите са:бебка суква няколко пъти и пуска гърдата,после пак суква и пуска.често хленчи и се лигави,лапа си ръчичките настървено и не иска да сучи от гърдата,от която тече по-малко мляко,защото трябва да дърпа по-силно и явно я боли.
Цитирай

София

и при нас имаше такъв период на нервност. сега вече се случва с по-малка честота да се изнервя по този начин.
с каката също е ставало така в "ранна кърмаческа" възраст.
какво правя/ех аз - изчаквах малко и предлагах пак. също опитвах и с компресия на гърдата - има статии за нея в библиотеката - много е просто (нищо, че името на процедурата малко стряска) - притискаш по определен начин гърдата, за да се увеличи налягането докато пак слезе млякото и потече по-силно. ако опиташ с компресия и има ефект, то наистина бебчето се е дразнело от намаляващата струя.
ако не помогне - може пък много силно да тече и да се дави детенцето. тогава препоръките са по-различни - кърмене в поза, която намалява притока, да не се допуска гърдите да се пълнят много - т.е. да се кърми по-често.
това си мисля напоследък, че може и да е период в развитието на кърмачетата- преход от новородени към по-осъзнати бебета - когато започне да им прави впечатление околния свят, а пък още не са разбрали откъде идва храната и се разсейват повечко и се изнервят от лежането и позите, в които не виждат нищо интересно за дълго време. Smile
на теб ти трябва спокойствие и увереност, че всичко е по силите ти. и то си е така - само да имаш желание да се справиш и този период ще премине! Hug
Цитирай

Момичета, благодаря Ви!
Mata kosmata, наистина вече много се изнервих! Съветът ти за носенето на ръце и люлеенето по време на кърмене вече многократно го пробвах-номера минава само ако и се спи, иначе-не!
Ana-mama, да, давам шише от извесно време, но много рядко, защото понякога въобще не ме иска-тоест, иска ме-захапва, но като дръпне няколко пъти и не пуска и тя се отказва.
Ох, какво да кажа: не, не се плюнчи, не знам дали е възможно да са зъби: тя е на 2 м. и 20 дни...но наистина си лапа юмручетата много често. А иначе за слизането на млякото: ами не знам дали слиза много бързо, твърде е възможно, защото тя първите 40-50 секунди дърпа много лакомо и се дави, но ако проблема е в силната струя, защо тогава веднага щом намалее и тя се дърпа и ме отхвърля! Не може ли просто кротко да си седи на гърдата, да си суче спокойно и тогава млякото ще слиза по 2-3 пъти????
Ще пробвам отново всичко, за което сте ме пъсъветвали, всичко, вчера, когато пуснах темата, вече откачах...прочетох в библиотеката да пробвам с махане на биб.-залъгалка и го направих, резултата е, че сега още повече плаче...
Купих си везна, тегля я след хранене: значи, след първата силна струя, когато спира да яде и от двете гърди, общо, изсуква около 60-70 мл, а останалото мляко аз го изцеждам....
Ако наистина е период, кога ще отмине?-аз не съм сигурна, че ще мога да кърмя така година и повече, а и кърменето за нас съвсем не е онова удоволствие, за което чета тук, в Кърмаческия....
Благодаря ви отново, много сте мили...весел ден!
Цитирай

София, на брулени хълмове

Казваш, че си изчела всичко в библиотеката, така че най-верятно няма какво ново да ти кажа, но все пак, това което ми идва на ум:
Даваш ли на детето да пие  от шише с биберон (вода, изцедена кърма, всеедно какво) - Най-вероятно знаеш сама, че при капризни бебета, шишето с биберон води до отказ от сучене. Сама казваш, че бебето няма търпение да суче и не иска да полага усилия, а чака само силната стуя на млякото и после се отказва - това обикновено го правят бебета, които вече са опитали "благинките" от папкането с биберон, където никакви усилия не са нужни и така кат с енаучат на лесното вече не искат да се трудят и да сучат от гърдата, където се изискват усилия. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не давй шише с биберон. Продължавай да кърмиш полубудна, кърми права, като я люшкаш на ръце и се разхождаш из стаята, къми на тъмно и т.н. трикове и се надявам скоро бебчето да миряса и да си отдъхнете и двете. Успех  Peace
Цитирай

Samokov

Ох, и ние напоследък сме така! Нищо не мога да те посъветвам, даже прочетох внимателно съветите!
 Малко помага пеенето. И установих, че трябва наистина да е гладна, че да яде! Въпреки, че яде и плаче - направо не знам! При нас може и да са зъбките, но при вас не знам!
Цитирай

luba6a,за зъбките е само предположение.една мама наскоро на гимнастиката ,на която ходя се оплака на акушерката,че 8седмичното й бебе се плюнчи и хленчи като суче.акушерката каза,че е съвсем възможно да са започнали зъбките.при нас също започна да се плюнчи на 2месеца и нещо ,но пък тогава не плачеше като суче.прочети за кърмаческа стачка и виж да не би пък да е това Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.