Детски килим?

  • 52 828
  • 110
  •   1
Отговори
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Здравейте!
Искам да купя на малката детски килим, но досега не съм се интересувала от такива неща.Знам за Карпет Макс, виждала съм и в Комо, но нямам представа доколко са качествени там, какво производство са.
Интересува ме хубав килим, от по-скъпите, ако мога така да се изразя - къде, цени, какви са според материалите, с две думи къде мога да купя качествен детски килим?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 521
ж.к. Младост 1, бул. Александър Малинов 16, тел. 029743021  eй тука има жестоки неща
http://www.carpethouse.nat.bg/index_frame_bg.html

# 2
  • Мнения: 1 492
На ъгъла на Сливница и Раковска има един магазин БестКарпет. В момента имат страшно намаление.

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Благодаря момичета, утре ще отида да разгледам!
Определено е това, което търся!

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
Ако "малката" наистина е много малка, по-добре поизчакай със скъпите килими, особено с по-светлите Laughing.
Щерката е на 8, килимът в стаята й - на 5 месеца и вече е белязан с темперни бои, маслен пастел, шоколад и едно сивкаво петно с неидентифициран произход и, засега, неясен способ на почистване. Добре че навремето реших да поизчакам с прекрасния и мек килим на кончета, който бяхме избрали и го замених с мокетоподобно гумирано килимче на Дисни за 70-80лв.

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
 newsm78 gargamela  не се бях замисляла за това. Малката е на 1 год. и може би не е най-подходящото време да й купувам нов килим. Хмм, ще помисля върху думите ти.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 521
Аааа за дете на 1 г. скъп килим наистина няма смисъл. Аз у нас взех едни "търкала" уж временно, ама те много си ги харесаха. Пренареждат ги, слагат си ги в къщата, застилат... Пера ги в пералня - кеф голям  Grinning
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101476&view=1&photo=17 -ето ги. преди 3 дни добавихме и една оранжево. 6-8 лв е бройката в Практикер, ако те интересува.

# 7
  • Мнения: 5 178
По-добре вземи нещо по ефтинко, само да не е мокетен от тези с късия и остър косъм, че страшно жулят при падане

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Аз пък категорично не съм съгласна, че щом детето е малко то непременно е нормално в дома да е изцапано, съответно мърляво навсякъде. Ако имаш възможност купи хубав килим, а като иска да рисува детето  ти, то нека го прави на определени за целта места! Не че искам да натрапвам мнението си. Всеки има различно светоусещане за нещата, но аз настоявам, че разхвърляното и изцапано  е единствено и само някакво оправдание, един вид: щом има малко дете, нормално е... Sad

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
LaDiDa, хайде да си поговорим отново, когато детето ти стане на 3. Всяка вечер прибирамиграчки от цялата къща, които незнайно как диването успяа д разхвърли за 30-тина минути. Новите тапети в стаята й са издраскани (докато аз и баща й бяхме в кухнята), тази вечер изцапа целия коридор, мъкнейки водата на кучето нанякъде. Не е оправдание, просто си е факт, че има ли малко дете вкъщи, няма как всичко да е идеално и чисто.

По темата, видях в "Метро" страхотни килимчета на "Барби" с цветя, с хубави ярки цветове и мекички, около 150 лв. май беше цената - ние мислим такова да вземем наесен.

# 10
  • Мнения: 6 039
малена е почти на 3
давам й да рисува с бои, давам й да си играя с каквото си играят предполагам всички деца на нейната възраст. Не давам да се яде в стаята й. Но килими имаме в цялата къща. Всички са дебели и скъпи. Твърдя, че са като нови. Всекидневно се търкаляме по тях.
 
виж племенникът ми  и на 3 и на 10 и на 13/сега е на толкова/ все си цапа като за световно, Затова в неговата стая килим няма.

Така, че всеки си преценява. Аз за моето дете съм преценила - дебел и мек килим.

# 11
  • Мнения: 5 178
Malenna, можеш ли да ме насочиш във Варна къде да търся килим в ярки/весели цветове. За детската искам да сложа едно малко килимче (1,5x1,20) да се въргаля дзвера. Искам да е меко.

# 12
  • Майничка
  • Мнения: 12 482

Зависи от детето. Ние нямахме никакви проблеми с плескането до 6г., обаче след това... ела да видиш. Все едно ми смениха детето с ново, дето уж яде шоколадов бонбон на две хапки, а се оплесква с шоколад чак до слепоочията Laughing. Замислям се чак да й слагам лигавник, това при положение, че от двегодишна  ядеше съвсем чисто с нож и вилица.
И да не си помислите, че рисува на килима, има си бюро, най-съвестно си го застила с мушамена покривка, слага си специална престилка за боички, чашка с тежест за водата и в следващият момент обръща чашата с водата или изтървава тубичката/пастела и, в стремежа си бързо да ги вдигне, ги настъпва.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Ако още не си се отказала от идеята за истинско килимче, давам още един глас за Карпетхаус - за съжаление не са направили добър сайт, иди на място, за да видиш какво разнообразие от готови неща имат, белгийските са с много добро качество, вълнани, перат се на автомивка. А е възможна и поръчка от огромния им албум с детски картинки, или по твоя картинка/идея.
Ръчнотъканите вълнени са №1, поръчваш го за центъра на стаята или отделен кът и имаш перфектно място за търкаляне. Лятото можеш да го навиеш и да го махнеш.
Като качество Карпетхаус са по-добри от Бесткарпет и Карпетмакс /на околовръстното- синтетика/.

Но разбира се, има го и варианта с по-евтините, мокетен тип, от Бриколаж, Практикер и т.н. - хвърляш и купуваш ново и т.н.
Както избереш.

# 14
  • Мнения: 22 343
В магазините на Меркурий ТД има хубави детски килими.

# 15
  • Мнения: 474
Преди 2 седмици купихме един скъп, мекичък, дебел килим за детската. Послах го с най-големия си мерак. На следващия ден вече имаше почти половин пакетче изсипани и размазани солети, в същия ден на малкия му стана лошо и повърна пюре от ябълка, малинка... на килима. След старателно, мъчително и продължително почистване, тържествено навих и вдигнах килима. Онзи ден купих от Айко един килим като мокет с някакви мишки и сиренца е десена. Чисти се с влажна кърпа и дори след 1 год. да го хвърля-няма да ме е яд. А за прекрасния дългокосмест мек килим ще почакам детето ми да попорасне малко.
Това е моят опит, дано съм помогнала на авторката!

# 16
  • Мнения: 6 039
Технологиите са толкова напреднали, че и никак не е трудно почистването на подобен килим"

не говоря за килими, тип китеник,

те не са подходящи за деца от каквато и да е възраст. но не може да се сравни 1.5 см дебелина с 5мм мокетен килим.




виж, памучен килим за детска стая е много лош избор

# 17
  • Мнения: 4 300
Jana71, пробвай ако е малко петното със спрей за тапицерия на кола. У дома от светлобежов килим почистих графитен прах, нещо което не се беше изпрало преди това.

# 18
  • Мнения: 7 106
Нямаме килим нито в детската стая, нито в другите. Само в спалнята имаме две пътеки и те са много даже.
И най-хубавия килим да е събира толкова прах, че всичко отива в устата на детето. Където и да идем на гости, и в най-чистите и поддържани къщи, като направи един тегел лазейки дъщеря ми, по пръстите и веднага се налепват косми, влакна и какво ли не друго забито в килима  Sick. Ми не си е работа да му робувам на един килим и да го чистя всеки ден. По-лесно е да забърша паркета и детето да се въргаля колкото си ще. Нито се оплаква че и ръби, нито се разболява от него  Wink.

Иначе съм купила килим за детската, не е като да не съм, още като бременна даже  Laughing. Избирах го мек, шарен, пухкав, скъп, нали е за детенцето ми. Но се убедих колко по-практично е без него, след като и тя повърна върху него няколко пъти, напика го, надраска го и какво ли още не. Сега е изпран и прибран и чака, ама какво чака незнам.... Whistling.

# 19
  • Мнения: 678
................................... Ми не си е работа да му робувам на един килим и да го чистя всеки ден. По-лесно е да забърша паркета и детето да се въргаля колкото си ще. Нито се оплаква че и ръби, нито се разболява от него  Wink.

......................Но се убедих колко по-практично е без него, след като и тя повърна върху него няколко пъти, напика го, надраска го и какво ли още не.
не мога да се съглася детето ми да се въргаля по паркета- мен ме боли като я гледам как пълзи на твърдо там .
като бях бременна купих 3 дебели , меки , цветни , разкошни килими ( от Варна ) - послала съм  единия - детето непрекъснато пълзи по него - умира от кеф. Изобщо не му рубувам - мъжът ми го прахосмуче 1-2 пъти седмично.
С нетърпение чакам да проходи , да се захлади и да постеля  другите 2 и тя да ходи , пада , става по тях.  Grinning
не ми се е оплакала , че й ръби  Mr. Green дори и по края когато стои  Mr. Green така :
http://foto.bg/data/500/medium/P6300107.jpg
http://foto.bg/data/500/medium/P6300094.jpg

# 20
  • Мнения: 5 178
А ще кажеш  от къде си ги взе във Варна? Много ми харесват цветовете, за хола си представям точно нещо такова, а за детската може би ще е не що свежо в жълто, синьо/зелено

# 21
  • Мнения: 678
А ще кажеш  от къде си ги взе във Варна? Много ми харесват цветовете, за хола си представям точно нещо такова, а за детската може би ще е не що свежо в жълто, синьо/зелено
взех ги от магазина на ул.,, Братя Меладинови " 28
има всякакви цветове - тези които описваш също

# 22
  • Мнения: 2 768
И аз взех за стаята на голямата ми дъщеря такъв килим, като на Поли.

http://images09.snimka.bg/000940563-big.jpg

Поддръжката му е много лесна, бързо се прахосмучи, бързо се пере. Доволна съм, и на малката ще сложа такъв.

А по въпроса за Барби - много бързо им омръзва, ако нямате намерение през 2-3г. да сменяте килима не купувайте. У нас наистина има милион кукли Барби. Кристина беше абсолютен фен, но вече било бебешко за нея  Grinning Дори чаршафите Барби вече не иска.

# 23
  • Мнения: 19
Поли и Ета, колко приблизително струват вашите килимчета? И на мен ми предстои да купувам, та да се ориентирам в цените...  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 768
Добре, че не му е паднал етикетът  Laughing
575лв, размерът е 140/200.

# 25
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Благодаря момичета за съветите, линковете и мненията ви!   bouquet

Честно да си кажа, идеята да купя такъв килим се роди след един постинг на Малена! Влюбих се в килимите ти, Малена!/и в дома ти Wink /
Аз страшно много обичам килими, но в къщи няма нито един. Мързи ме да ги чистя и поддържам, така ми е по-лесно. Преди време, обаче, сложих на хлапето в стаята и на нея много й харесва - явно й е по-меко и приятно да пълзи и да ходи /освен това при майка няма никъде и сантиметър гол под и Габи там проходи и само там се пускаше в началото да ходи - като си дойде в къщи и почваше да лази пак/. Но въпросният килим, който сложих е обикновен - персийски, а аз искам с по-друг тип шарки - на цветя, на раета, детски мотиви, нещо различно от шарките на персийските, точно като тези на Малена,Ета и Поли  Wink .
Ще отида до "Карпет Хаус", това което видях в сайта им ме устройва перфектно, остава само на място да си харесам десен!
Ета, би ли ми казала откъде си купила тази красота във вид на килим, моля те /за килимите на Поли разбрах, че са от Варна, но не ми предстои ходене до там скоро  Cry /?

# 26
  • Мнения: 208
eta, страхотен килим - много ми харесва! И аз бих искала да знам от къде  е?

# 27
  • Мнения: 2 768
От същия магазин, който е дала Поли във Варна е и моят килим:

"ОММО Студио" ЕООД, ул."Братя Миладинови" 28, тел.052/644451

но всъщност е на ул.Опълченска, до магазин "Хикови"

# 28
  • Мнения: 372
  Аз лично не харесвам много килими,особенно тези дебелите.Прахосмукачката не може да обере всичко от килима и затова трябва да се тупа редовно-а това е най-големия проблем Laughing.Затова само зимата слагам килими и то мокетени в детските и в коридора .Сега има голямо разнообразие и цветове и на мокети и не са онези  от едно време.

# 29
  • Мнения: 175
Още един глас за магазин "ОММО". Преди десет дни си купих 3 килима и 2 пъте4ки и о6те не мога да им се нарадвам. Те дадоха живот на моята къща. Не мога да се съглася 4е е по добре само с паркет. Не6то като недовър6ено ми стой а да не говорим 4е и дъ6теря ми/1.5 месеца/ все о6те пада доста 4есто така 4е изоб6то не съм мислила за някакъв друг вариант особенно след като видях за какви килими става въпрос.

# 30
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Ние у дома сме без килими.
Но, за детенце съм купила от килимчетата които са като пъзели.
Продават се в магазините за дет. играчки и в книжарници.
Струват ми се много подходящи, защото са с картинки от разл.приказки, много са топли, меки и изключително лесно се почистват. Hug
(може дори всеки ден с вода да се мият и съхнат за отрицателно време). Wink
И цената им е изклю. приемлива ( около 10лв).
Малката много си ги харесва.Сложили сме вече две такива килимчета (свързали сме ги)  и сега е едно прилично по големина
килимче.
Съжалявам , че не мога да ви покажа снимки.
Успех в избора!
 Grinning

# 31
  • Мнения: 3 356
Мразя килимите общо взето,ама за детето взех (не че не съжалявам) от Карпет макс ето този,за 34-35  лв.Лесно се пере слава богу,защото го прави на нищо подобни за отрицателновреме.

# 32
  • Мнения: 5 462
Щом става дума за килими , да ви питам къде във Варна може да се купят хубави килими но не детски ?Не става дума за килими тип от магазина срещу Метро . WinkА нещо хубаво и качествено  .Не гоня ниска цена , напротив може да са скъпи но качествени и красиви.

# 33
  • Мнения: 175
Нямам представа какви килими се предлагат сре6у МЕТРО, но аз бих път от Норвегия специално да си купя килими от магазин "ОММО"и не съжалявам.  Имат невероятни не6та. За другата година ми останаха пъте4ките за спалнята, 4е много ми дойде багажа тази година.

# 34
  • Мнения: 678
Нямам представа какви килими се предлагат сре6у МЕТРО, но аз бих път от Норвегия специално да си купя килими от магазин "ОММО"и не съжалявам.  Имат невероятни не6та. За другата година ми останаха пъте4ките за спалнята, 4е много ми дойде багажа тази година.
Аз бих път три пъти от Стара Загора - Варна до същия магазин ,,ОММО ''  за 3 невероятни килима .  Grinning и също не съжалявам.
 
 
 

# 35
  • Мнения: 5 462
А какво производство са им килимите ???Надявам се не турски или китайски......... или др. такива  ??? А.......?????? newsm78

# 36
  • Мнения: 678
никакви турски
холандски са

# 37
  • Мнения: 2 768
По-нагоре съм писала, че се намора точно до магазина "Хикови" за санитарно обзавеждане.

Ето сайта килими на фирмата-производител, може да видиш кави са детските модели: http://www.arteespina.com/NL/index.html


Поли, пише се Братя Миладинови  Wink

# 38
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
А знаете ли в София в кои магазини се продават тази марка килими?

# 39
  • София
  • Мнения: 2 157
Лошото е че в София ги няма.
И аз съм си избрала 2 килима от там и ще ми се наложи да си ги нося до София ... ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 768
Лошото е че в София ги няма.
И аз съм си избрала 2 килима от там и ще ми се наложи да си ги нося до София ... ooooh!


Едва ли ще е проблем да ти изпратят избраният килим по куриер с наложен платеж Peace

# 41
  • Мнения: 1 655
Лошото е че в София ги няма.
И аз съм си избрала 2 килима от там и ще ми се наложи да си ги нося до София ... ooooh!
А в ДОМКО не ги ли продаваха тези килими?

# 42
  • Мнения: 2 768
А в ДОМКО не ги ли продаваха тези килими?


До колкото знам, вече не.

# 43
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
А в ДОМКО не ги ли продаваха тези килими?


До колкото знам, вече не.



eta,
сега се сетих,че преди месец ходих в Домко и там гледах тези килими,но не направих връзка тогава,че са  от същата марка.Обясниха ми ,че до нова година предлагат само няколко модела .

# 44
  • Мнения: 207
На мен килимите в ОММО ми харесаха,ама са ми малко скъпички  ooooh! Някакви идеи за Варна,където има хубави неща и по-достъпни цени?И доколко е разликата във вълнени и други килими,това има ли значение за здравето на детето?Мисля,че има и български - сливенски фирми производителки на вълнени килими,някой има ли такива,как са като качество,координати на фирми?

# 45
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
И доколко е разликата във вълнени и други килими,това има ли значение за здравето на детето?Мисля,че има и български - сливенски фирми производителки на вълнени килими,някой има ли такива,как са като качество,координати на фирми?

Има разлика при чистенето на вълнените и на синтетиката. Имах една синтетика с косъм около сантиметър - така лепеше всичко, че само тупалката на прахосмукачка Рейнбоу успя да се справи с него от раз. За съжаление прахосмукачката не беше моя Confused
Относно формирането на вкуса - има известна доза истина, но аз бих угодила на детето, защото моята майка много упорито се опитваше да ми формира вкуса, така и не успя, милата Mr. Green Останаха ми само спомените за незадоволените ми желания.

# 46
  • Мнения: 2 768
Има разлика при чистенето на вълнените и на синтетиката. Имах една синтетика с косъм около сантиметър - така лепеше всичко, че само тупалката на прахосмукачка Рейнбоу успя да се справи с него от раз.


Това обаче не се отнася за изскуствените килими на Arte Espina  Peace

# 47
  • гр. София
  • Мнения: 1 887

Това обаче не се отнася за изскуствените килими на Arte Espina  Peace

Ета,не знам дали към теб или  Малена трябва да обърна с питане за въпросната марка.
Та преди седмица отново си направих разходка до един магазин в София,който уж  предлага тези килими.Явно поради високата цена работят само с поръчка.Казаха ми ,че се чакало доста, около 3-4 месеца,че били много скъпи и пр. и пр.Самият "продавач-консултант" като че ли изобщо не му се занимаваше и се опита да ми предложи други килими. Laughing
Интересно ми е и в Варна ли се продават с предварителна заявка?
А сетих се ,че ми казаха ,че били памучни,а не изкуствени,кое е вярното? Laughing

# 48
  • Мнения: 2 768
Не е верно, изкуствена е материята, но е много качествена и най-важното, хипоалергенна.

Тук във Варна има известно количество налични килими, но работят и по поръчка. Периода е нещо много относително, както всичко, което зависи от внос.

А иначе за цената - има магазини тук, които работят с огромна надценка, как очакват да продават?
При условие, че същата стока я има няколко улици по-надолу два пъти по-евтина???
ОММО са директни вносители, при тях килимите са на най-добра цена. Скоро и ние ще работим с тях  Peace

# 49
  • Мнения: 6 039

Това обаче не се отнася за изскуствените килими на Arte Espina  Peace

Ета,не знам дали към теб или  Малена трябва да обърна с питане за въпросната марка.
Та преди седмица отново си направих разходка до един магазин в София,който уж  предлага тези килими.Явно поради високата цена работят само с поръчка.Казаха ми ,че се чакало доста, около 3-4 месеца,че били много скъпи и пр. и пр.Самият "продавач-консултант" като че ли изобщо не му се занимаваше и се опита да ми предложи други килими. Laughing
Интересно ми е и в Варна ли се продават с предварителна заявка?
А сетих се ,че ми казаха ,че били памучни,а не изкуствени,кое е вярното? Laughing

цените в София, за които съм информирана са почти 100% повисоки от тези във Варна.

повече информация, ако искаш на Лични

значи..... newsm78 #Crazy.какви хора ги продават не знам, обаче това е абсурд.
Никъде по света няма памучен килим с такива цветове.
Дано няма заблудени клинети по този некоректен начин.
Памучните килими е хубаво да са бели или в ленени цветове, в противен случай ще избелеят и ще се размият.


# 50
  • Мнения: 207
Аз пак да си питам за български хубави килими във Варна?

# 51
  • Мнения: 6 039
сливенски килими имаше във фирмения им магазин на Бенковска

и на един щанд в Спортна зала

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен ми харесват тези от естествени материи, в които има повече душа, самобитност, но и шаренко :

http://www.tchukilim.com/

# 53
  • Мнения: 6 039
На мен ми харесват тези от естествени материи, в които има повече душа, самобитност, но и шаренко :

http://www.tchukilim.com/

все пак хората питат за детски килими
тия не са много подходящи, особено ако са от вълна

# 54
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз такъв ще купя за малкия ...

Какъв е проблема с вълната  newsm78

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.tchukilim.com/classic10_bg.php  на този си представям как лежи и си подрежда човечетата от шоколадови яйца  Laughing ... освен това ще научи формите , комбинациите от цветове, и накрая ще го изтъчем в умален вариант на детския стан  Laughing ... майтап

# 56
  • Мнения: 6 039
Аз такъв ще купя за малкия ...

Какъв е проблема с вълната  newsm78

проблемът е, че вълната е доста алергизираща
ама доста

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А пък аз разгледах сайта и килимите са доста грознички ...  Rolling Eyes

Но за вълната не съм съгласна ... ако е китеник, да хвърчат влъкна, да, но иначе съм на обратното мнение, че алергиите идват от синтетиката  и може би от препаратите,  които третират вълната  Thinking ... но няма да задълбавам , че се отмества темата ... колко по- лесно щеше да е със "запис "  Laughing

# 58
  • Мнения: 6 039
А пък аз разгледах сайта и килимите са доста грознички ...  Rolling Eyes

Но за вълната не съм съгласна ... ако е китеник, да хвърчат влъкна, да, но иначе съм на обратното мнение, че алергиите идват от синтетиката  и може би от препаратите,  които третират вълната  Thinking ... но няма да задълбавам , че се отмества темата ... колко по- лесно щеше да е със "запис "  Laughing

кой сайт? кои килими са грознички?

за килими мога много да говоря....
изкуствените килими не са под общ знаменател Wink
има огромна разлика от мокетен тип изкуствени килими, машинно тъкани, до акрилни ръчно тъкани килими
сигурно 80% от детските дрехи са от акрил, не съм чула някой да има алергия, но колко са дрехите от чиста вълна, каквито са килимите?



Екземата е грапав червен изрив, който се появява на петна. Тя е алергична проява както сенната хрема и астмата. При сенната хрема лигавицата на носа е чувствителна към даден цветен прашец. При екземата кожата може да е чувствителна към някои храни. Когато веществата, които се съдържат в такава храна, проникнат в кръвта и достигнат кожата, тя се възпалява. В други случаи кожата може да е чувствителна към някоя материя, като вълна, коприна, заешка козина, или някое вещество, което влиза в непосредствен допир с кожата. Едно бебе е предразположено към екзема, ако в семейството има заболявания от астма, от сенна хрема или от екзема.

още за алергиите и влошаването им от естествена вълна:
http://osha.mlsp.government.bg/publications/campaings/Fact%20Sheet-39_BG.pdf


# 59
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сайта , който аз пуснах ...

# 60
  • Мнения: 6 039
на мен чипровските много ми харесват
другите не

гледах скоро в Икеа също има килими с чипровски мотиви
те леко се сливат в иранските Thinking

# 61
  • Мнения: 25
Колкото повече ви чета, толкова повече се обърквам. Аз също търся хубав детски килим и си мислих, че трябва е вълнен или памучен.Нали изкуствените материи създават статично електричество? Склонна съм да дам повече пари, но да знам, че детето ми няма да търкаля върху нафта или някакви химикали.
В крайна сметка, каква материя е най-удачна и какво да пише на етикета?

# 62
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Има разлика при чистенето на вълнените и на синтетиката. Имах една синтетика с косъм около сантиметър - така лепеше всичко, че само тупалката на прахосмукачка Рейнбоу успя да се справи с него от раз.
Това обаче не се отнася за изскуствените килими на Arte Espina  Peace

Извода - не си купувайте евтина синтетика, колкото и красива да изглежда Peace

# 63
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз винаги бих предпочела естествен материал

# 64
  • Мнения: 6 039
аз не бих го предпочела по много причини, които съм споделяла в по-стари теми
има голям изобр на пазара, всеки си решава
за себе си знам какво искам Grinning

# 65
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
аз не бих го предпочела по много причини, които съм споделяла в по-стари теми
има голям изобр на пазара, всеки си решава
за себе си знам какво искам Grinning
Не можах да изчета всичко, но подкрепям Маленна.
Също бих предпочела хубава синтетика. Някъде имаше много подробно обяснение за всички материи и кои колко прах задържат.
От скромния ми опит бих казала, че килимите от истинска вълна се почистват много трудно и задържат най-много прах.

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Освен от вълна, килими се тъкат от памук, коприна, лен ...и там разни конопи и други такива ... тези тъмно- белите

# 67
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Я, някакакъв опит за разумен отговор.

Аз пък да се оплача - не мога да си позволя да си купя хубав килим. Още по-малко мога да го поддържам и чистя подходящо. И още по-малко имам къде да го сложа, защото ми е малко жилището и нужните мебели покриват голяма част от площта му.


Имам от най-евтините изкуствени килими, каквито можете да видите в Бриколаж - такива не бих си купила повторно, но ми вършат работа засега.

Преди това имах прекрасни скъпи вълнени килими - не бих ги сложила повторно, защото трябва сериозно почистване и тупане. Дори и на автомивката трудно изкарват праха от тях.

А пък който има дрехи от памук и лен, знае как се почистват петна и може да прецени дали може да поддържа килими от този вид.

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Против синтетичните съм за своята къща, защото съм чела, че се обработват с химикали против запалимост, което всъщност ги прави по- алергизиращи и вредни ...  а с вЪлна поколения хора са израстли и ако щете и в гена ни го има това да се справяме по- лесно с този дразнител ... но ако включим химикали разни, тогава положението излиза от контрол

# 69
  • София
  • Мнения: 6 356
въпрос към Malenna:

може да е задаван вече, за което се извинявам, но не разбрах - в София къде могат да се видят и купят тези килими? виждала съм един магазин в Младост-1, казва се Carpet House, на чиято витрина има подобни неща, но не съм го посещавала и не знам дали са същите килими?

# 70
  • Мнения: 6 039
въпрос към Malenna:

може да е задаван вече, за което се извинявам, но не разбрах - в София къде могат да се видят и купят тези килими? виждала съм един магазин в Младост-1, казва се Carpet House, на чиято витрина има подобни неща, но не съм го посещавала и не знам дали са същите килими?

няма да отговарям в темата
може на лични...

Против синтетичните съм за своята къща, защото съм чела, че се обработват с химикали против запалимост, което всъщност ги прави по- алергизиращи и вредни ...  а с вЪлна поколения хора са израстли и ако щете и в гена ни го има това да се справяме по- лесно с този дразнител ... но ако включим химикали разни, тогава положението излиза от контрол

това не е вярно за препаратите
повечето реномирани фирми, разполагат със сертификати за качество и безвредност

това, която си чувала, според мен е спекулация и се прилага при настилки за обществени нужди, където пожарозашитните норми са завишени. В много случаи обаче, собствениците се сдобиват със сертификати за безопасност и негоримост по съвсем нередовен път.

всеобща истина е, че мокета гори като клечка кибрит и се топи като найлон #Cussing out

просто има много голяма, несравнима разлика, между акрилната нишка, (която е със съвсем друго наименование, но за по-голяма популярност е прието да се отъждествява с акрила), и между мокетната нишка

# 71
  • Мнения: 6 314
Разчистих темата както от странични, незасягащи тематиката, дискусии, така и от дрязгите.
Много моля да се придържате към въпроса и да не превръщате темата в реклама или антиреклама на един или друг точно определен магазин, както и да се въздържате от лични нападки и необосновани обиди.
Благодаря!

# 72
  • Мнения: 6 039
от мен - благодаря! Hug
смятам, че така темата ще е по-полезна Peace
ако все пак някой се интересува от нея
общо взето съм забелязала, че хората, които имат мнение за материите, трудно го променят Crazy

# 73
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
[
Против синтетичните съм за своята къща, защото съм чела, че се обработват с химикали против запалимост, което всъщност ги прави по- алергизиращи и вредни ...  а с вЪлна поколения хора са израстли и ако щете и в гена ни го има това да се справяме по- лесно с този дразнител ... но ако включим химикали разни, тогава положението излиза от контрол

това не е вярно за препаратите
повечето реномирани фирми, разполагат със сертификати за качество и безвредност

това, която си чувала, според мен е спекулация и се прилага при настилки за обществени нужди, където пожарозашитните норми са завишени. В много случаи обаче, собствениците се сдобиват със сертификати за безопасност и негоримост по съвсем нередовен път.

всеобща истина е, че мокета гори като клечка кибрит и се топи като найлон #Cussing out

просто има много голяма, несравнима разлика, между акрилната нишка, (която е със съвсем друго наименование, но за по-голяма популярност е прието да се отъждествява с акрила), и между мокетната нишка
[/quote]


Отново ще се съглася с Маленна. Още повече, че никой магазин няма да може да продаде 500кв. мокет ако не предостави такъв сертификат. Често се продава един вид мокет, но във фактурата се пише сруг вид, за който има сертификат.

# 74
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
В практиса малката се хвърли върху един гумиран мокет с овце и го взехме. 35-40 лв някъде .... ще го снимам по-нататък

Колкото до материалите - поколения са се завивили от малки с вълна и памук и не са имали алергия. Това е болест на модерния живот и резултат от всевъзможната химия с която се зариваме - дрехи, препарати, аромати, храни и т.н.

# 75
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
На една приятелка дъщеря й е с астма, развита от къща, в която е имало много вълнени килими. Трудно се чистят и задържат прах. Естествено ако говорим за нашите малки апартаментчета с по едно - две килимчета, не виждам проблем да се купи какъвто и да е вид килим.

# 76
  • Мнения: 2 768
Не мога да не се похваля, много съм щастлива от новата придобивка в детската стая за игра  Grinning

http://images.etaiveta.multiply.com/image/4/photos/20/orig/91/Co … 5q5adkcrHa1qzqDzg
http://images.etaiveta.multiply.com/image/4/photos/20/orig/92/cP … 9GMqxJGuHr0XqRNAA
http://images.etaiveta.multiply.com/image/4/photos/20/orig/93/P1 … o67ZR%2CQ26VXPEzQ

децата също много го харесват, София всяка сутрин го преоткрива с въздишки  Crazy

# 77
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Не мога да не се похваля, много съм щастлива от новата придобивка в детската стая за игра  Grinning

http://images.etaiveta.multiply.com/image/4/photos/20/orig/91/Co … 5q5adkcrHa1qzqDzg
http://images.etaiveta.multiply.com/image/4/photos/20/orig/92/cP … 9GMqxJGuHr0XqRNAA
http://images.etaiveta.multiply.com/image/4/photos/20/orig/93/P1 … o67ZR%2CQ26VXPEzQ


децата също много го харесват, София всяка сутрин го преоткрива с въздишки  Crazy


Страхотен е !Със здраве да се търкалят дечурлигата. Laughing

# 78
килими еспина има в софия булевард александър малинов 16     и в  бургас  улица кирил и методий 30

# 79
  • Варна
  • Мнения: 478
Някой може ли да ми каже всички килими ли от сайта който беше даден в началото(т.е. холандските) могат да се поръчват в магазин ОММО в град Варна.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 478
Момичета искам и аз да се похваля-купих си от килимите на Еспина                                                   

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
запис Wink

# 82
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
rosiel,много е красив!
Отдавна мечтая за килим на Еспина... Heart Eyes
пиши по нататък как се почиства,че със сегашните ми белгийски това ми е най-големия проблем.Колкото и да прахосмуча,ако не мина с четка и препарат все едно не си личи.

# 83
  • Мнения: 2 768
Момичета искам и аз да се похваля-купих си от килимите на Еспина                                                 


Разкошен!  Peace

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Моля, кажете кои материали са най-малко алергизиращи:
вискоза, акрил или полипропилен !?

# 85
  • Мнения: 678
rosiel - разкошен килим !
Страхотни цветове !
Да си го ползваш със здраве . Hug
И аз съм супер доволна от килимите - купих си 3 броя еспина  Wink Wink

# 86
  • Мнения: 6 039
Моля, кажете кои материали са най-малко алергизиращи:
вискоза, акрил или полипропилен !?

специално акрил, наречен еспирел не предизвиква никакви, ама абсолютно никакви алергии, гаранция TUV Peace

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Моля, кажете кои материали са най-малко алергизиращи:
вискоза, акрил или полипропилен !?

специално акрил, наречен еспирел не предизвиква никакви, ама абсолютно никакви алергии, гаранция TUV Peace

Много, много благодаря !!!   bouquet

Ще се възползвам от тази информация и ще сменя килима в детската стая, който в момента е вълнен Confused

Ако не е нахално .... но да попитам препоръчайте марка или фирма която да предлага килими от специално акрил, наречен еспирел !!!!

# 88
  • Мнения: 6 039
Памучните килими също не предизвикват алергии. Недостатък е почистването и наличието на интересни разцветки, особено за детска стая.

# 89
  • Мнения: 14 471
аз имам килим на еспина, в спалнята (т.е. в помещението където се влиза най-малко и би трябвало да се цапа най-малко) - целият лепи боклуци, пран е в химическото чистене есента, сега изглежда отвратително. няма изчистване. не мога да разбера защо?

# 90
  • На село
  • Мнения: 873
На Arte Espina килимите могат ли да се перат под течаща вода?
Вероятно според указанията за поддръжка не могат, но дали има някоя дама тук, която да се е престрашила да ги изпере? Автомивките ги изключвам като вариант, само ги замазват там, но старите ни вълнени килими ги мятах един път годишно на една тераса на село и след маркуча и четката ставаха като нови (и от двете страни). Това имам предвид под "течаща вода".

# 91
  • Мнения: 2 768
Моите са прани на течаща вода с Вениш за килими. Нямам никакви забележки, като нови са.

# 92
  • Мнения: 6 039
Аз моите ги пера лятото на вилата. Много лесно се изпират, но доста трудно се изплакват, наистина трябва търпение, за да се увериш, че е изплакнат добре, защото ако остане препарат след това си личи, остават петна, самите нишки се слепват и е гадно. Също както казва Маринова от двете стани, защото основата задържа препарат. Килимът от стаята на Малена пък е вече на 3г и половина, никога не съм го прала. Мога да го снимам.
Сестра ми ги пере на автомивка и естествено, там никой не си дава зор да  изплаква 2 часа и килимите й не са като моите.  NaughtyПоследно сестра ми ги даде на някаква фирма, която почиства професионално заведения, тапицирана мебел. Изпраха й ги за по 4лв на килим. Светнаха като нови. Самата тя остана изненадана.
Малките килими на Еспина могат да се перат в пералня на 30 или 40 градуса, това го пише на етикета, на големите разбира се не го пише.
Лично аз съм изпирала зверски замърсени и сплъстени килими /не мои/
Това е като с пуловерите на Бенетон, които пера само на ръка с шампоан и скоро приятелката ми каза: - Ами да, твоите наистина изглеждат различни от моите, които пера на ръчно пране с Перуол в пералнята.
Въпрос на изобр.  Peace

# 93
  • На село
  • Мнения: 873
След това, което споделиха Malenna и eta за прането на килимите (за което благодаря), е сигурно, че и аз ще се сдобия с такъв.

Освен Домко знаете ли друг магазин в София, където предлагат килими Arte Espina? Домкото много го уважавам като магазин, но специално от тези килими там нямат много налични, а едно е да го избереш от каталог, друго е да си го пипнеш.   

# 94
  • София
  • Мнения: 2 157
Доколкото знам другаде в София няма килими на Arte Espina.
Решила  съм да си го купя от  Варна и да го транспортирам с куриер , най - вероятно .

# 95
  • София
  • Мнения: 6 356
Доколкото знам другаде в София няма килими на Arte Espina

има - на бул. Александър Малинов. малко след спирка ХМС вдясно.

# 96
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
След това, което споделиха Malenna и eta за прането на килимите (за което благодаря), е сигурно, че и аз ще се сдобия с такъв.

Освен Домко знаете ли друг магазин в София, където предлагат килими Arte Espina? Домкото много го уважавам като магазин, но специално от тези килими там нямат много налични, а едно е да го избереш от каталог, друго е да си го пипнеш.   

Когато пуснах тази тема отидох веднага в Домко. Тогава бяха спряли да зареждат и седеше само каталога им. Не можаха да ми дадат отговор кога ще има зареждане. След време пак ходих вече имаше, но само няколко, няма размери...пак не могат нищо да ти кажат  #2gunfire и се отказах...засега...Дребната продължава да е с един килим, които не харесвам и толкова ме дразни, че го навих на рулце и го разкарах  #Cussing out

# 97
  • Мнения: 678
аз имам килим на еспина, в спалнята (т.е. в помещението където се влиза най-малко и би трябвало да се цапа най-малко) - целият лепи боклуци, пран е в химическото чистене есента, сега изглежда отвратително. няма изчистване. не мога да разбера защо?
за буклуците и аз съм съгласна - лепи страшно много и всичко се вижда

# 98
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
аз имам килим на еспина, в спалнята (т.е. в помещението където се влиза най-малко и би трябвало да се цапа най-малко) - целият лепи боклуци, пран е в химическото чистене есента, сега изглежда отвратително. няма изчистване. не мога да разбера защо?
за буклуците и аз съм съгласна - лепи страшно много и всичко се вижда

Това много ме разочарова като информация. Cry
 А може ли да се каже кой тип килим не "лепи" толкова.Спомням си ,че едно време килима на моите родители( тип персийски)се почистваше доста по-лесно от този,който имаме у нас,синтетика от Carpetmax.

# 99
  • София
  • Мнения: 311
Вчера минах съвсем набързо през Айко и видях, че има много хубави килими там, но не видях на коя марка са. Наистина бяха красиви.
bibi, а твоите търкалца откъде си ги купила и колко струват?

# 100
  • Мнения: 4 970
Скоро купувах 3  килима  за яслата  на малката от Биокарпет.С мотиви на Дисни-много ги харесаха всички.Има и доста дебели вълнени, но са  на едни други цени... Whistling

# 101
  • Мнения: 6 039
Вчера минах съвсем набързо през Айко и видях, че има много хубави килими там, но не видях на коя марка са. Наистина бяха красиви.
bibi, а твоите търкалца откъде си ги купила и колко струват?

Продават ги в Практикер, мисля че имаше 2 размера, цената около 8-9 лв май. Това е мокет, обкантен във формата на кръг.
инфо от преди 1година

# 102
  • София
  • Мнения: 311
Благодаря ти, Malenna , наистина ги има в Практикер, тази вечер ги видях. Има и по-големи и по-малки, съответно 8 и 4 лв.  Hug

# 103
  • Мнения: 6 039
Благодаря ти, Malenna , наистина ги има в Практикер, тази вечер ги видях. Има и по-големи и по-малки, съответно 8 и 4 лв.  Hug

радвам се, че не съм те  заблудила

# 104
  • Мнения: 6 039
да добавя към предните си постове, такива мокетни кръгчета има и в Бриколаж, в 3 размера. видях ги преди 2 дни.

# 105
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Моля, за мнението ви относно едни килими,които гледах в последния каталог на Como.
Колебая  се между следните три варианти:
-ръчно връзван 100% вълна
-ръчно връзван 50% памук и 50% вискоза
-ръчно врузван 100% акрил
Ще ви бъда благодарна, ако ми посочите плюсове и минуси за съответния състав. Hug

# 106
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Леко да си побутна питането. Mr. Green

# 107
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Скоро купувах 3  килима  за яслата  на малката от Биокарпет.С мотиви на Дисни-много ги харесаха всички.Има и доста дебели вълнени, но са  на едни други цени... Whistling
Е да, ама са на Биокарпет, нали?  Wink

# 108
Здравейте,
ние искаме да вземем килим за детската стая, за бебе, но в магазините ни препоръчват ту изкуствена матария, ту вълна. Това което четох във форумите също не ме ориентира никак.
Вълнените уж са естествена материя, които горещо се препоръчват, но пък се скубят, четох, че събират много прах. Изкуствените пък предизвиквали алергии.
Много ми се иска да избера най-добрия вариант, все пак бебето ще се търкаля доста по килима.
А иначе в цялото жилище нямаме килими и нямам никакъв опит.
Объркана съм и моля за съвет.
какъв килим да избера за малко дете.
благодаря

# 109
  • Мнения: 6 039
не си прочела много внимателно
алергии предизвикват, или могт да предизвикат вълнените килими
повечето изкуствените ,не придизвикват алергии, някои от тях обаче създават статично електричество

вълнените килими не се препоръчвт за бебета и деца, още повече че са доста бодливи и не си представям лицето не детето ми да се търка в такава материя

# 110
да, благодаря, може би ще вземем изкуствена материя. Видях в магазина как се скубят вълнените килими. Препоръчаха ми някаква изкуствена материя B-tron.
някой знае ли нещо за нея?

Общи условия

Активация на акаунт