Да се чувствам ли виновна, че не кърмя

  • 15 686
  • 191
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 402
 ЗДравейте, тази тема ми е ного присърце, защото аз изживях голяма драма около това кърмене. така виновна че не мога да дам пълноценна храна на бебчето си не съм чувствала никога до сега. Много ми беше трудно да се отърся от това чувство. Плачех почти цял месец. А истината е че аз също възприемам репликите и най-вече съветите на кърмещите майки за много досадни и изнервящи. Всичко ми е ясно на теория: как се поддържа лактация, как се кърми правилно, но като няма мляко какво да се направи. така че аз също по едно време почнах да се нервя на този въпрос и на всички съпровождащи го съвети. А честно казано всички кърмачки ми се струват вманиачени на тази тема и това допълнително ме изнервя. Една позната която е кърмила с дохранване едва до 3 месец си позволяваще да ми дава напътствия да продължавам с кърмата щото виждаш ли едва ли не нейния син зарди кърменето бил много здрав. ами то добре ама може ли да не спя и да не ям само защото бебето ми трябвало да седи нон-стоп на гърдата ми за да се поддържа лактацията.
А да не ви говоря какво изживях като прочетох една статия "101 предимства на кърменто". От нея наистина може тръпки да те побият и да ти се внуши такава вина че не кърмиш, че може да се гръмнеш. Ужасно се почувствах, но леко полеко започнах да се отърсвам от това, като един от начините е да избягваш общуване с други майки, особено такива които знаеш че кърмят. те хич не са толерантни към нас, които по една или друга причина не правим това.
Кураж и само напред. Вярвай че каквото и  да правиш то е добро за твоето бебече, защото го правиш с любов.
 А сега се сещам и за друго, което също ми дава кураж. Аз въпреки всичко продължавам да се изцеждам по 2-3 на ден. Има там по 100мл на по 6-8 часа. Но малката като ги изпие плаче за още ядене. така че каква файда да кърмя ако бебето няма да е наядено добре. А като си давам АМ знаеш ли как си расте и надава бебчето. Първия месец качи 900гр. А напоследък ми се струва че доста понатежа също.  Hug. А се замисли и за нас. Аз съм била от 2 месец на кисело  мляко. Мъжа ми също. А сме здрави,прави и корави  Mr. Green.

# 61
  • Мнения: 402
Аз пък се дразня като почнат да ми обясняват как да си увелича кърмата хора дето никога не са имали проблем с количеството...... Все едно не съм изчела и изпробвала вече всички глупости по форума и из нет-а  smile3511. А-а ма ха  #Silly То ако ставаше така... нямаше да ги има адаптираните млека.
И аз си мисля, че от насърчаване на кърменето се превърна цялата история в насаждане и натрапване на кърменето и цялото удоволствие се изгуби някъде по пътя, ама както и да е.
При мен всичко се превърна в един омагьосан кръг от отчаяни и не особено резултатни опити да увелича нещо, дето не ще да се увеличи; борба с бебето да суче и след 3-тата минута, когато потокът на млякото намалее и е по-лесно от шишето; опити да храня заспиващо бебе с лъжичка, докато то хем се унася, хем се съдира от рев като се пробвам да го храня. И да си призная не знам колко ще издържа. Превърнах се в една ходеща лейка, която се налива с по няколко литра течности дневно. И лактогонният чай ми е противен. Да не говорим за семената от копър.  Sick
Тя темата беше малко по-различна, но имах нужда да си го напиша ей така.  spoko
А как ми звучи познато всичко това... Close

# 62
  • Мнения: 1 951
Не съм кърмила, не се чувствам виновна ни най-малко.
Замислих се ако темата беше пусната в "Кърмаческия" какво щеше да стане  Joy

# 63
  • Мнения: 3 205
Каквото стана при последната такава - цаца, бира, цаца, бира, тук таме пържени картофи.

По темата - никога не коментирам лични решения (начинът на захранване и хранене са си точно лични решения), защото мразя да коментират моите собствени. Поради това никога не питам "кърмиш ли?". Не ме интересува просто.

# 64
  • Мнения: 867
Ужасно се почувствах, но леко полеко започнах да се отърсвам от това, като един от начините е да избягваш общуване с други майки, особено такива които знаеш че кърмят. те хич не са толерантни към нас, които по една или друга причина не правим това. 


Ииии, как да не сме толерантни, бе!! Даже за мен стана тема табу по градинките да споменавам всекакви кърмения и захранвания там, че много пиперлива тема се оказа. А ма оня ден какво ми се случи. Една непзната майка сяда до мен и нещо ме пита за яденето колко давам, че нейния не яде. Казвам аз и как споменах че суче също. А тя: "Ауууу е защо я кърмиш още бе жена?"

Е как да коментирам това сега?

Така че и от двете страни все някой се засяга, като щипани госпожици. Мен пъ кми е смешно. Никога не търся одобрението на другите и съм сигурна че правя най-доброто за детето си.

п.с. Не е вярно че масово се пропагандира кърменето. Напротив. В нашият квартал 99.9% от майките от 3, 4мес. дават АМ. Та по-скоро аз не споменавам че кърмя, щото ме гледат малко странно.

# 65
  • Мнения: 402
Ужасно се почувствах, но леко полеко започнах да се отърсвам от това, като един от начините е да избягваш общуване с други майки, особено такива които знаеш че кърмят. те хич не са толерантни към нас, които по една или друга причина не правим това. 


Ииии, как да не сме толерантни, бе!! Даже за мен стана тема табу по градинките да споменавам всекакви кърмения и захранвания там, че много пиперлива тема се оказа. А ма оня ден какво ми се случи. Една непзната майка сяда до мен и нещо ме пита за яденето колко давам, че нейния не яде. Казвам аз и как споменах че суче също. А тя: "Ауууу е защо я кърмиш още бе жена?"

Е как да коментирам това сега?

Така че и от двете страни все някой се засяга, като щипани госпожици. Мен пъ кми е смешно. Никога не търся одобрението на другите и съм сигурна че правя най-доброто за детето си.

п.с. Не е вярно че масово се пропагандира кърменето. Напротив. В нашият квартал 99.9% от майките от 3, 4мес. дават АМ. Та по-скоро аз не споменавам че кърмя, щото ме гледат малко странно.
Е, може малко крайно да съм прозвучала, извинявам се. Истината е че аз се възхищавам на всичкикоито кърмят, защото това е най-прекрасното, поне за мен, а и наистина е лесно когато имаш кърма. Аз се дразня на онези които парадират с това че кърмят, поне аз познавам таки9ва. А към онези майки които го правят просто защото е най-естественото нещо за една майка, нямам нищо против.  bowuu

# 66
  • Мнения: 402
  А тя: "Ауууу е защо я кърмиш още бе жена?"

Е как да коментирам това сега?

Така че и от двете страни все някой се засяга, като щипани госпожици. Мен пъ кми е смешно. Никога не търся одобрението на другите и съм сигурна че правя най-доброто за детето си.

п.с. Не е вярно че масово се пропагандира кърменето. Напротив. В нашият квартал 99.9% от майките от 3, 4мес. дават АМ. Та по-скоро аз не споменавам че кърмя, щото ме гледат малко странно.
[/quote
Е, на такова изказване и аз бих теглила една майна. наистина никой няма право да ти се бърка в начина по който гледаш детето си. Аз пък съм за  Peace. Сестра ми вече 10 месеца кърми и малкия е супер надутичък и сладък, много му се кефя  Mr. Green.
 А кърменто си се пропагандира масово, друг е въпроса кой се хваща на тази пропаганда. а и тази тема е актулана май само между нас, който четем повечко книжки и форумчета. Обиконовените женици си дават АМ или направо киселото мляко и това е.

# 67
  • Мнения: 4 784
Не се "връзвай"на такива коментари.Гледай си детето и толкова.Преди години нас с кисело мляко са ни отгледали, сега с АМ не било хубаво айде де. Twisted Evil
Аз кърмих два месеца,ама от втората седмица дохранвам,защото нищо не беше качила.Пробвах какво ли не, цял ден ми висеше на цицата и все тая.Жълтеницата не минаваше - пратиха ни на един куп изследвания - източиха му кръвчицата на милото и какво ...спрях да упорствам и дадох АМ.Колкото - толкова.Да са живи и здрави само. Hug

Напълно са ми познати всички тези чувства, които изпитваш. В началото и мен ме дразнеха и почвах да обяснявам поради какви причини съм спряла да кърмя , но в един момент престанах и вече не ми пука!

# 68
  • Мнения: 2 309
Има един поздрав за Росен п*****а от 5 ет,който е псуван,че не пуска нета... Joy Mr. Green
Хич не се чувствай виновна... Спи спокойна и не се вживявай на дойките Mr. Green

# 69
  • Мнения: 508
Естествено, че си виновна. Виновна си ако захраниш рано. Или късно? Ако го оставяш да плаче. Ако не го оставяш да  плаче. Виновна си ако няма режим. Ако има. Що мъчиш детето....ТО САМО СИ ЗНАЕ. Ако даваш биба. Ако го приспиваш на ръце. Виновна си , че даваш кухня, не готвиш. Виновна си, че го претопляш, че го охлаждаш. Говориш ли му...пееш ли му.ааа, аа. smile3514 В колко става? В колко ляга?
Кърмих почти 5 м. последня 1.5 смесено. Не ми беше приятно когато кърмата ми спря, но в крайна сметка сме 21 в. Млеката не са Бебе 0 и Бебе 1/ с незнаен състав/. Кърмата е най-добрия стар, но докога ще сме все на старта. smile3503 А след кърмата накъде? Laughing За съжаление моя приятел е енциклопедия от болести, въпреки, че е кърмен до 1 г. Нещо след старта се е объркало. Аз съм дохранвана до 8-ми месец с кисело мляко, но съм доста по-здрава. / дано и занапред е така/.  newsm17
Гледай си бебока по най-правилния за теб начин, а не на майките във форума или по градинките.
Докато си жива, все ще се питаш " Виновна ли съм, че ........, Къде сгреших?" Дано да са по-малко тези моменти.
И гледай след 2 г. да не пуснеш  тема " Да се чувствам ли виновна, че детето ми говори само два чужди езика и японския му куца" smile3532 smile3534 smile3534 smile3534 smile3534 smile3534

# 70
  • Мнения: 451
Да бе да, нали си гледаш детето. Какво по-важно от това.

# 71
  • Мнения: 2 309
ursi ,напраУ мъ скъсА... Joy

Гаранция кърмачките следят темата,та да питам - защо кърмата е толкова полезна,лед като по нея се предава всичко което сме яли,а именно нитрати,емулгатори,стимулатори,консерванти,антибеотици,олово от въздуха,изпаренията от изгорените газове на Москвича пред блока,всъщност коя съставка на кърмата е полезна???Ако се дължи само на физ.връзка между детето и майката,то тя я има и с шишето в ръка! ooooh!

# 72
  • Мнения: 93
Аз съм на 30 години и майка ми е казвала, че не ме е кърмила нито ден,поради здравословни причини.Мога само да ви успокоя,мили мами,че за 30 години никога не съм пила антибиотик,не сам се разболявала даже от обикновен бронхит.Слава на Бога!И на немската хумана от 1977година!!!!!! Grinning

# 73
  • Мнения: 887
Кърмих сина си около 2 месеца и след това мина на АМ поради простата причина, че каквото и да правех кърмата ми драстично намаляваше. Не съм се чувствала виновна нито за миг, че съм заместила кърмата с АМ. И защо да се чувстваш виновна ако детето ти се чувства добре независимо дали е на кърма или на АМ. Проблемът според мен идва от там, че някои хора прекалено много се вманиячават на тема кърмене или АМ, а всичко е много относително.

# 74
  • Мнения: 226
ursi, страшна си! Crazy
момичета, чета ви. междувременно имах срещи с непознати със същия заветен въпрос - този път бях по-спокойна. Благодаря за подкрепата и неподкрепата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт