пак за тези миялни машини

  • 4 644
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Извинете за тъпия въпрос, ама имам миялна, която още не съм ползвала. Тя е Електролукс и има дисплей, който показва оставащото време. как се вижда тоси дисплей, като се затвори врата /той не е на челния панел, а точно на ръба/, не мога да си обясня, помагайте

# 1
  • София
  • Мнения: 375
как така не се вижда, моята е също с дисплей само че си е в горната част на миялната машина и като затвориш вратата се вижда има и индикатори за сол програма температура които са до дисплея и също се виждат без проблеми

# 2
  • Мнения: 204
как така не се вижда, моята е също с дисплей само че си е в горната част на миялната машина и като затвориш вратата се вижда има и индикатори за сол програма температура които са до дисплея и също се виждат без проблеми
сигурно не съм обяснила като хората, може и да греша, тя е монтирана, но още не живеем там и не е ползвана, миялната е вградена, дисплея е на горния ръб, а като се затвори за да работи........, не за цепвам как ще го видя, твоята каква е

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ами не се вижда, мойта е AEG и е подобна. Още не е монтирана. Като работи трябва да има червен лъч, който излиза от долната страна на вратата и свети на пода, поне така ми обясниха и мернах нещо в упътването. Не съм го чела още цялото.

# 4
  • Мнения: 1 313
Моята е на Електролукс и също е напълно вградена. mentolka ти е отговорила - не се вижда, тоест тази функция не можеш да я ползваш реално.  Докато миялната работи свети един червен лъч и се вижда червена точка на пода. Аз бях пуснала миялната няколко пъти преди да поставят плота отгоре и така видях колко време мие на различните програми, но не помня вече.
Машината е много тиха и я нагласям да се пусне към 5 сутринта - не ни буди, въпреки че е точно до главите ни, но от другата страна на стената. До 7 часа е измила Simple Smile

# 5
  • Мнения: 204
благодаря ви момичета, вече мислех, че само аз нещо не ги схващам тези умни машини, я да питам и друго като съм се сетила, изчетох всичко в този форум, но като не ползваш нещо, не си правиш труда да запомниш- та разбрах за солта и блясъка, но препарата на всяко миене ли се поставя или и той на веднъж и сам се дозира

# 6
  • Мнения: 1 313
Препарата се поставя на всяко миене - под капачето на на врата. Събира една доза и по време на миене се отваря.

# 7
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
И аз имам такава миялна. 1 месец я ползвах полу вградена- мъжът ми все нямаше време да сложи вратата и я ползвах така леко дръпната напред. Беше много хубаво или по точно свикнах  да виждам минутите и т.н.  В момента в  който я вградихме се почуствах много разочарована. Не виждам какъв е смисъла да свети дисплея, като не го виждаш. Ако знаех щях да избера друг модел с бутони отпред на вратата. И друго - пише да не се отваря веднага след завършване на програмата - а начина да я изключа е като отворя вратата. Нещо ми се струва недомислено, но не можеш да предвидиш всичко.
И като огасне червената точка  няма какво да те подсети да я изключиш и може да си стои включена докато се върнеш от почивка.
Никъде не е описана продължителността на отделните програми и като ползваш отложен старт не знаеш колко време ще работи.  Докато беше издърпана напред и докато и се радвах като пробвах всички програми добре че си записах колко продължават.
И последно и на мен ми я препоръчака като безшумна, но аз я чувам през ноща и понякога ме дразни. Спя много леко, но това не е по темата.
Пожелавам ти безпроблемно да си я ползваш.

# 8
  • Мнения: 1 313
Моята има и звуков сигнал, който показва, че е спряла, но е еднократно и може да се пропусне. Аз исках такава с дисплей отпред - не обичам напълно вградени уреди, но когато отидохме да купуваме се оказа, че в Техномаркет имат 3 бройки - 2 с дефекти и една изложена, които разбира се се продават на стандартната цена Close Затова взехме тази. Според мен не е голям проблем, че не знаеш кога ще свърши - аз ползвам основно една програма и знам колко продължава. Освен това тази миялна позволява да се отвори докато работи (въпреки че не се препоръчва да се прави, но ако например няколко минути след като е почнала видиш, че си забравила да сложиш чаша можеш да я отвориш, за да поставиш и тази чаша). Така че ако те интересува, можеш така да провериш колко са дълги програмите и да си запишеш.

# 9
  • Мнения: 1 220
 Момичета аз имам друг въпрос, от няколко седмици миялната не разтваря таблетката, работи 2 часа за да установя накрая, че не са измити съдовете! Да имате идея къде може да е проблема? А, майстор викнах, както може да се досетите платих и след 2рото пускане пак същтата история. Да, сега ще му звънна пак, но искам да съм информирана за да знам какво да питам.

# 10
  • Мнения: 1 313
На мен ми се случи на 2 пъти да не се е разтворил целия прах - измити бяха съдовете, но част от праха беше като залепнал. Стреснах се, че и има нещо на машината, но след тези два пъти не се е случвало отново, а бяха по Коледа. Не знам от какво е. Мисля, че може да се получи ако не се загрява достатъчно водата. newsm78

# 11
  • Мнения: 1 554
и мойта е на електролукс но нее за вграждане аз ползвам само хап4ета с програмата 3 в 1 и съм много доволна неслагам никакви други препарати

# 12
  • София
  • Мнения: 430
Франи, поне сол трябва да сложиш  Heart Eyes
В упътването, дами, има указание всяка програма колко време продължава, а и като ползваш миялната известно време - я наизустяваш  Peace  Е, с изключение на авто-програмата..тя все пак е различна всеки път.
Иначе четох, че хапчетата не били за препоръчване, не винаги се разтваряли като хората и в моето опътване пише, че за препоръчване са си препарат отделно, блясък отделно.

# 13
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Е в моето упътване няма. Все пак мога да чета. Не може да се правявт обобщение просто така.
Също когато ти трябва да измиеш нещо спешно или да излезеш не е лошо да знаеш кога ще свърши програмата.
Но мисълта ми беше по-скоро , че нещата не са дообмислени от производителя.

# 14
  • Мнения: 544
Аз също искам да питам нещо за моята миялна.Тя е Ariston L68A. Купих я от магазина за транспортни дефекти и за това нямам упътване на български. Има 3 копчета- едното като програматора на пералнята, другото за вкл.изкл и едно копче за отложен старт и 4 лампички, които светят в зависимимост от това какво прави миялнята-мие, плакне, суши и т.н.Не мога за разбера защо като я включа и не започва веднага цикъла, а трябва да завъртя копчето на програматора на предмиене и да го върна на желаната програма Rolling Eyesи след това да натисна копчето за отложен старт докато светне миене и така да започне.Ох, май много объркано обясних, дано някой е разбрал. Имам чувството че не я пускам както трябва. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт