Роди се първото "ледено" бебе в България

  • 1 859
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 116
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1065392

Моя коментар е браво на всички лекари участвали в целия процес  Hug
Този метод сигурно ще помогне на много двойки, които се борят с проблема безплодие  Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 453
Бравос на родителите за търпението!

# 3
  • Мнения: 3 405
Чакам подробностите.
Браво, да е живо и здраво  Hug

# 4
# 5
  • Мнения: 47 973
да е живо и здраво  bouquet

# 6
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
'Ледени' бебета в България има доста родени, но уникалното в случая е дългия срок, който е бил съхраняван ембриона, преди да се размрази - 6 години. В света има случаи и на родени деца след 13 години, съхранявани в течен азот  Grinning http://dnes.dir.bg/2007/06/28/news1831581.html

# 7
  • Мнения: 25 589
Гледах репортажа по новините. И нещо ми загорча тази всенародна радост...
Много моля, ако някой е по-добре запознат с проблема, да разкаже с думи прости какво и защо се случи?  Praynig
Мен ме шокираха обясненията, че:
1. Семейството сума ти години няма деца
2. Зародишът е бил на 2 месеца (седмици?), когато е бил замразен преди 6 години
3. Семейството е минало през какви ли не мъки, за да се сдобие с деца
4. Сега се е сбъднала мечтата им

Може ли някой да ми обясни, защо 2-месечен (седмичен) зародиш е бил замразен изобщо и защо не е бил имплантиран по-рано, а са чакали досега???

И още много ме притесниха думите, че
5. Намси колко замразени ембриона чакат майките им да решат да ги родят...
 А ако не решат? Какво става с тях тогава? Къде са противниците на абортите в този случай? Как може да живееш с мисълта, че във фризера чакат твоите деца, които може да благоволиш, но може и да не благоволиш да родиш?  newsm78
Много такива въпроси напират в мен...  Thinking

# 8
  • Мнения: 356

Може ли някой да ми обясни, защо 2-месечен (седмичен) зародиш е бил замразен изобщо и защо не е бил имплантиран по-рано, а са чакали досега???


и на мен ми е чудно, но все пак - да им е живо и здраво детенцето

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Докато гледах репортажа по ТВ и мен ме налегнаха въпросите, които е написала Кака Сийка Confused

# 11
  • Мнения: 1 187
Аз до колкото разбрах майката е претърпяла едно инвитро, после аборт... травмирала се е и затова чак след толкова години са се решили отново за инвитро със замразения преди години ембрион.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз до колкото разбрах майката е претърпяла едно инвитро, после аборт... травмирала се е и затова чак след толкова години са се решили отново за инвитро със замразения преди години ембрион.

Точно така  Peace

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 21:41 от Diana_T

# 13
  • Мнения: 25 589

Добре де, а какво се случва с ембрионите, които не се имплантират?  newsm78

# 14
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
...
2. Зародишът е бил на 2 месеца (седмици?), когато е бил замразен преди 6 години



Не знам къде го прочетохте това, но е абсолютно невъзможно. Ембрионите, които се замразяват са на възраст 3-5 дни. Тия 2 месеца(седмици) са научна фантастика. Peace

# 15
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265

Добре де, а какво се случва с ембрионите, които не се имплантират?  newsm78

Ембрионите, които не се имплантират, умират и се изхвърлят от матката по време на менструацията.

# 16
  • Мнения: 25 589
Не съм сигурна дали казаха 2 месеца или 2 седмици. Затова написах и двата варианта.  Peace

Под ембриони, които не са имплантирани, имам предвид тези, с които изобщо не са правени опити за имплантация. Просто са излишни! За тях питам аз. Какво ги правят? На боклука?  Sick

# 17
  • Мнения: 650
Браво! Голямо щастие за родителите  bouquet
Аз също бях учудена миналата година прочетох за тук беше се родило бебе от 10 години замразен ембрион. И семейството беше един вид осиновило ембриона, които е щял да бъде хвърлен.

http://archives.seattletimes.nwsource.com/cgi-bin/texis.cgi/web/ … y=in+vitro+frozen

# 18
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Не съм сигурна дали казаха 2 месеца или 2 седмици. Затова написах и двата варианта.  Peace

Под ембриони, които не са имплантирани, имам предвид тези, с които изобщо не са правени опити за имплантация. Просто са излишни! За тях питам аз. Какво ги правят? На боклука?  Sick

Обикновено се замразяват ембриони, само когато при стимулацията жената е образувала повече яйцеклетки и повечето от тях са били оплодени. На жената се връщат 2-3 ембриона, другите се замразяват. Така при следващ опит се избягва стимулацията. При размразяването обикновено около половината ембриони не оцеляват. Много рядко има двойки, които се отказват от ембрионите си, аз поне не съм чула за такива. Шанса при ин витро не е голям и никой не би си позволил да изхвърля ембриони, които потенциално могат да доведат до бременност.
Ако все пак двойката по някаква причина се откаже да използва ембионите си, те се изхвърлят. Но не мисля, че би могло да се сравнява с аборта. Както вече писах става въпрос за ембриони на 3-5 дни, а при аборт се маха плод на няколко седмици, който вече се е инплантирал и има връзка с майката.

# 19
  • Мнения: 2 022
2 месеца, 2 седмици, бла,  тези журналисти. Най-вероятно става дума за ембрион на 2 дни. Замразяват се на  2, 3, 4 или максиумум 5 ден във фаза бластоцист, защото след 6 ден вече се разкъсва зона пелусида и следва имплантацията. Така че това е пак някакъв развален телефон, което не ме изненадва де Simple Smile
Да е живо и здраво бебчето и много да радва родителите си!

# 20
  • Мнения: 2 353
  Да им е живо и здраво!

# 21
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Цитат
Под ембриони, които не са имплантирани, имам предвид тези, с които изобщо не са правени опити за имплантация. Просто са излишни! За тях питам аз. Какво ги правят? На боклука?

 Ембрионите се замразяват най-много до 5ти - 6ти ден от оплождането, въпреки напредналите технологии обаче, голяма част от тях не преживяват това замразяване. По принцип малка част от всички получени ембриони имат генетичния потенциал да се имплантират и да дадат началото на нов живот. Когато са налице по-голям брой оплодени яйцеклетки, се избират тези, които се развиват най-добре и те се връщат обратно в матката. Останалите, за които се прецени, че има шанс да преживеят, се замразяват, а тези, които остават, са спрели развитието си на някакъв етап и за тях няма никакъв шанс за имплантация - това са стационирали клетки (обикновено 2, 3, 4)

Общи условия

Активация на акаунт