Роди се първото "ледено" бебе в България

  • 1 851
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1065392

Моя коментар е браво на всички лекари участвали в целия процес  Hug
Този метод сигурно ще помогне на много двойки, които се борят с проблема безплодие  Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 453
Бравос на родителите за търпението!

# 3
  • Мнения: 3 405
Чакам подробностите.
Браво, да е живо и здраво  Hug

# 4
# 5
  • Мнения: 47 898
да е живо и здраво  bouquet

# 6
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
'Ледени' бебета в България има доста родени, но уникалното в случая е дългия срок, който е бил съхраняван ембриона, преди да се размрази - 6 години. В света има случаи и на родени деца след 13 години, съхранявани в течен азот  Grinning http://dnes.dir.bg/2007/06/28/news1831581.html

# 7
  • Мнения: 25 447
Гледах репортажа по новините. И нещо ми загорча тази всенародна радост...
Много моля, ако някой е по-добре запознат с проблема, да разкаже с думи прости какво и защо се случи?  Praynig
Мен ме шокираха обясненията, че:
1. Семейството сума ти години няма деца
2. Зародишът е бил на 2 месеца (седмици?), когато е бил замразен преди 6 години
3. Семейството е минало през какви ли не мъки, за да се сдобие с деца
4. Сега се е сбъднала мечтата им

Може ли някой да ми обясни, защо 2-месечен (седмичен) зародиш е бил замразен изобщо и защо не е бил имплантиран по-рано, а са чакали досега???

И още много ме притесниха думите, че
5. Намси колко замразени ембриона чакат майките им да решат да ги родят...
 А ако не решат? Какво става с тях тогава? Къде са противниците на абортите в този случай? Как може да живееш с мисълта, че във фризера чакат твоите деца, които може да благоволиш, но може и да не благоволиш да родиш?  newsm78
Много такива въпроси напират в мен...  Thinking

# 8
  • Мнения: 356

Може ли някой да ми обясни, защо 2-месечен (седмичен) зародиш е бил замразен изобщо и защо не е бил имплантиран по-рано, а са чакали досега???


и на мен ми е чудно, но все пак - да им е живо и здраво детенцето

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Докато гледах репортажа по ТВ и мен ме налегнаха въпросите, които е написала Кака Сийка Confused

# 11
  • Мнения: 1 187
Аз до колкото разбрах майката е претърпяла едно инвитро, после аборт... травмирала се е и затова чак след толкова години са се решили отново за инвитро със замразения преди години ембрион.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз до колкото разбрах майката е претърпяла едно инвитро, после аборт... травмирала се е и затова чак след толкова години са се решили отново за инвитро със замразения преди години ембрион.

Точно така  Peace

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 21:41 от Diana_T

# 13
  • Мнения: 25 447

Добре де, а какво се случва с ембрионите, които не се имплантират?  newsm78

# 14
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
...
2. Зародишът е бил на 2 месеца (седмици?), когато е бил замразен преди 6 години



Не знам къде го прочетохте това, но е абсолютно невъзможно. Ембрионите, които се замразяват са на възраст 3-5 дни. Тия 2 месеца(седмици) са научна фантастика. Peace

Общи условия

Активация на акаунт