противозачатъчни "Jasmin"

  • 9 810
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 146
от 3 дни ги пия и не се чувствам много добре, замайва ми се главата, а вчера направо ми беше лошо, повръщаше ми се .Имали ли сте такива симптоми? Само да вметна, че за пръв път пия противозачатъчни.

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Не е от първа ръка, но:
моя приятелка миналата година ги пи, заради някакви хормонални проблеми.
Изпадна в жестока депресия, отслабна с около 5 кг за седмица - според нея от тях.
Що не пробваш Диане 35 - ако не бъркам май така беше. За него съм чувала добри неща.

# 2
  • Мнения: 3 146
ДА не би да си мислиш за Janine - защото  Jasmin се внасят отскоро в българия.А да отслабна  - нема лошо Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Не мога да ти помогна с мнение, защото не съм пила и незнам как действат, но искам да попитам нещо.
По принцип до сега с който и лекар да съм се консултирала относно противозачатъчните са ми казвали, че тютюнопушене и противозачатъчни в комбинация не води до нищо добро.
Именно поради тази причина не съм се и захващала да пия, но тези като са нови, дали не могат да се комбинират с цигарки?

# 4
  • Мнения: 3 146
Да ти кажа най-странното е, че изобщо не ми се пуши - сигурно 2-3 цигари за 3 дни и то с отвращение.И кафе не ми се пие - няма от какво друго да е освен от хапчетата.ако постигна и този ефект ще е супер.Гинекологът  ме пита колко пуша - 10 цигари средно и каза, че няма проблем.Аз трябва да пия противозачатъчни, за да подтисна функцията на яйчниците и да не ми се образуват кисти.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Аз имах подобни симптоми когато пих Жанин ( Ясмина го нямаше още, за него нямам наблюдения) - първият месец се чуствах замаена, гадеше ми се, вторият месец бях ОК. За цигари и противозачатъчни също са ме предупреждавали.

# 6
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Ох, мамо кенга, извинявай, за Жанин става въпрос.
Ама и аз съм една   animal085

# 7
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравей
Аз пия Ясмин- вече трета опаковка. В началото и на мен ми ставаше малко лошо, а съм пила противозачатъчни много години. Но после ми мина.  Не пуша, но обожавам кафето и продължавам да си го пийвам. За отслабване - не съм отслабнала, но не съм и дебела / аз поне така си мисля/- 51 кг , а бях 49-50 преди да родя. Но пък кожата ми стана по-хубава.
Поздрави

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 934
И аз пия вече 3та опаковка и в началото не се чувствах добре - бях с ужасно главоболие и замаяна, но сега всичко е ок.

# 9
  • Мнения: 5 500
mama kenga, защо не пробваш със спирала?

# 10
  • Мнения: 3 146
не е подходяща за кистозните ми яйчници, а и ужасно се страхувам.така че нямам голям избор - освен да ползвам аборта като контрацептив Grinning

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: mama kenga
Да ти кажа най-странното е, че изобщо не ми се пуши - сигурно 2-3 цигари за 3 дни и то с отвращение.И кафе не ми се пие - няма от какво друго да е освен от хапчетата.ако постигна и този ефект ще е супер.Гинекологът  ме пита колко пуша - 10 цигари средно и каза, че няма проблем.Аз трябва да пия противозачатъчни, за да подтисна функцията на яйчниците и да не ми се образуват кисти.

Ако наистина имат такива странични ефекти, направо си ги взимам и ги започвам и без това друг начин за отказване от фасовете не виждам. Въпроса ми е лекар ли трябва да ми ги изпише или мога да си ги назнача сама?

# 12
  • Мнения: 3 146
е сигурно трябва да идеш на лекар, имат все пак,  колкото и минимално количество да е, някакви хормони.Специалист може да прецени кое е най-подходящо за теб.Ета аз напринмер разбрах, че спирала не е добре за мен, иначе откъде да зная.

# 13
Аз също пия Ясмин.Нямам оплаквания. А цигари с противозачатъчни става до към 35-36 години.След това има опасност от тромбози. Така ми обясни гинеколога.Аз сега пуша около 10 цигари и се надявам след година да вложа 300 лв в Мирена или как му беше там името.

# 14
  • Мнения: 644
Мамита,искам да ви попитам относно Jasmin - намаля ли ви цикъла като продължителност и като "коли4ество" ?
Слу4вало ли ви се е да имате само леко зацапване и с това да привърши цикъла?
Аз пия хап4етата ве4е 4етвърти месец и цикъла ми се скъси с около 2 дена,а кървенето намаля наполовина?...
Трябваше тези дни да ми дойде,но имах само леко зацапване Shocked,а от утре се пада да по4на нова опаковка???
Нормално ли е ??? 100% не съм бременна

# 15
  • Мнения: 945
По принцип кати пиеш противоzачатъчни цикъла ти е "иzкуствено" предиzвикан и е нормално да не ти е обилна менструацията. Обраzуваната лигавица на матката е в много по малко количество. Особено ако ти е била обилна менструацията преди, при приемането на хапчета раzликата е огромна.

НО... ако ти е било съвсем леко zацапване, zащо не си направиш един тест? Има един нисък процент жени, които и с хапчета могат да zабременеят. Наистина е нисък, ама си го има. А и ти ще си по спокойна...

Аz пия други хапчета, не Ясмин, и на листовката ми пише да се обърна към лекар ако иzобщо не ми дойде... Виж какво пише на твоята листовка.

КОлкото до другия ти въпрос, дали цикъла намалява, то мога да ти кажа, че той става точно 28 дена. Тъй като това е иzкуствен цикъл, то той няма нищо общо с нормалния ти. Първият цикъл след zапочване на приема на хапчеатата е между 21 и 28 дена, посвле става на 28 дена. Но това е само ако пиещ по едно бластерче и правиш 1 седмица почивка... Аz например пия 9 седмици беz прекъсване и после правя 1 седмица пауzа, в която ми идва...

# 16
  • Мнения: 1 983
то е ясно, че лекар трябва да изпише най-подходящите хапчета, но когато аз бях на гинеколог, той също ми спомена за спирала Мирена и ми каза, че от 6 дни цикъла ти става на 1 ден, много ме поблазни тая идея, защото моя е 6 дни и в началото е много обилен и болезнен, НО къде отива тази мръсна кръв?
мен това ме интересува, когато го питах той нещо ми смутолеви newsm78

# 17
  • Мнения: 945
2в1, ако се обраzаува много малко лигавица на матката, то и един ден сигурно и стига да се иzчисти от старата лигавица.... Та zа това кървиш само 1 ден, не 6...

# 18
  • Мнения: 644
нещо подобно беше този път при мен...

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз пия Ясмин и съм много доволна, спрях да пуша заради него, от което разбира се печеля, отслобнах/незнам дали е от него/, въобще действа ми добре  Wink

# 20
  • Мнения: 2 952
Питай  доктора си за  СИЛЕСТ ...на мен ми понасяха  страхотно ....много  добри ...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 440
Аз пия Ясмин и съм много доволна, спрях да пуша заради него, от което разбира се печеля, отслобнах/незнам дали е от него/, въобще действа ми добре  Wink
Ама това сериозно ли ? Ако е така супер !!! Аз съм минимум по кутия на ден  #Cussing out!

# 22
  • Мнения: 1 214
И аз  пия Ясмин вече втори месец,но не съм спряла цигарите.Знам,че по принцип за противозачатъчните се препоръчва да не се пуши,но ако ги пиеш и пушиш какъв проблем може да се появи?Някой знае ли?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 440
Доколкото мие известно сериозно натоварва сърцето , което не ме спира , ама  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт