Слагате ли губери и покривки на диваните и леглата си?

  • 26 255
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 957
amber нека бъдем по учтиви и да приемем различното мнение, всеки има право на свой вкус, независимо от това дали ни харесва или не. Различни хора, различни идеали, все пак.  Peace[/b][/color]

Обидила ли съм някой? Извинявам се на тези с губерите Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 12:20 от amber

# 31
  • Мнения: 4 965
SV, знам какво представляват - гледах ги вече няколко пъти и все се отказвах да купя, но пак са за предпочитане пред китеника (зимата ми е добре с него, че топли, ама лятото...). А и не знам кога изобщо ще насмогнем да сменим мебелите в хола - като дооправим детската, имаме да избиваме стена в кухнята (ако не се забавим във времето и не остане за пролетта), а на вилата имаме да си довършваме една стая на 2-рия етаж + "механа" - т.е. не виждам как ще отделим 4-5 000 за пълна промяна на хола. Сигурно и той ще чака до другата година. А аз точно тези от 80 лв. ще взема - да ги изхвърля другата година с кеф  Party.

Рокси, аз ги гледах на Илиянци - бивша колежка на майка ми се захвана с такъв бизнес (прави облекла за мебели и шалтета) - в самата база вътре си има фирмен магазин (не помня името). Мисля другата седмица да отида до там и да видя какво има. Наистина, трудно се намира нещо наистина добро, но ще рискувам. Има и вариант (така направихме диваните на баба ми преди известно време) да ги заковеш - т.е. взехме такива готови облекла, изпънахме ги и после ги наковахме по рамката с пирончета - не са мръднали, а бабчето много им се радва.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 866
Малена, ще покажеш ли снимки?

Имаме шалтета върху леглата в стаята за гости - все пак не стоят постоянно приготвени за спане, а и Габа си играе често в стаята.  В спалните просто изпъваме завивките, там влизаме само ние и използваме леглата единствено по предназначение; децата у дома са с дрехи, с които не са били навън, така че няма да си изцапат чаршафите.
В хола понякога покриваме диваните с чаршафи, но това е само преди да се изтегнем върху тях без дрехи - друго си е в жегата да полегнеш пред телевизора върху хладен чаршаф, дори и когато климатикът работи. За зимата си имаме поларени одеялца, които стоят в ратанов сандък до дивана.
Мушама не ползваме. Храним се върху покривка или подложки за хранене - прането и гладенето не ми пречат.

# 33
  • Мнения: 2 591
на мен холовата гарнитура ми е завита с губери! красиви са - бяло, напръскано с червено - пасват идеално на килима! удобни са! трябва да призная обаче, че снощи махнах китеника от дивана и го застлах с чаршаф, защото е много топло през лятото с него  Blush

в плановете ни за малко по-далечното бъдеще обаче влиза смяната на тази гарнитура и тогава ще преценя как ще процедирам, но ако гарнитурата е светла, се цапа страшно бързо и не е практично да стои непокрита, а и е отвратително да е цялата в петна  Sick виждала съм такива  Sick

в спалнята пък имам покривка на една кука  Rolling Eyes, изплетена от любимата ми баба! стои много красиво и не бих я заменила с друга!

мразя мушами и се храним върху дървена маса!

# 34
  • Мнения: 1 152
И аз така мисля, колкото по практично и лесно за поддържане толкова по добре. Но мушамите и аз ги ползвам за кухненската маса, :: иначе след всяко хранене пера покривка. Ами не е супер луксозно и красиво, но пък е практично. След храна може да се махне и да се смени с хубава покривка примерно.
А аз никога не съм се хранила на мушама и ми адски гнусно като видя мушама. Така съм научена и ползвам само покривки от естествени материи. Сега има препарати, перални, само сменяш покривката щом трябва и при всяко хранене.

# 35
  • Мнения: 1 172
и тогава ще преценя как ще процедирам, но ако гарнитурата е светла, се цапа страшно бързо и не е практично да стои непокрита, а и е отвратително да е цялата в петна  Sick виждала съм такива  Sick


Малко офф: Нашата е жълта, много й личи като е замърсена или лекедосана. Но калъфите (т.е. дамаската й) се свалят и могат да се перат в пералнята. За година и няколко месеца е прана поне 3-4 пъти. Иначе няма спасение с малкия разбойник у нас. Можеш да разгледаш и за такава опция - свалящи се калъфи Wink

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
... иначе след всяко хранене пера покривка.
Shocked
Аз пера 1 път седмично. Ако има верятност децата да я изцапат им слагам подложки (пластмасови с Барби) само на тях... Но ние през седмицата само вечеряме вкъщи де.

# 37
  • Мнения: 2 591
А аз никога не съм се хранила на мушама и ми адски гнусно като видя мушама. Така съм научена и ползвам само покривки от естествени материи. Сега има препарати, перални, само сменяш покривката щом трябва и при всяко хранене.

и аз такива изполвам (когато имаме гости)! но имахме един гостенин (приятел на моя приятелка), когото никога повече няма да поканя вкъщи  #2gunfire яде като прасе и ми направи една покривка на лайно (извинявам се за цинизма)  Sick от тогава си набавих по-тъмнички покривки  Mr. Green

*SV* , ние всъщност искаме да си купим голям диван не защото този не ни харесва (е, малко е остарял наистина), а защото не можем да се излягаме двамата с мъжа ми да гледаме ТВ (много е тесен)  hahaha

# 38
  • Мнения: 4 965
И аз искам такъв диван, на който калъфите да се свалят и да се перат.

А за мушамите - мисля като повечето момичета - дразнят ме (особено тези шарените с разни пилци и плодове по тях).
Ние се храним на гумирани подложки, а за гости имам страхотни гумирани поктивки - имитират дантела и после само се забърсват и се прибират - тук има подобни, но са по-груби, а моите накарах леля ми да ми ги донесе от Гърция (тамошно производство са) и съм доволна.
На масите слагам, когато не ги ползваме памучни покривки в тон с мебелите (а за Коледа и за Великден - такива със съответните шарки).

# 39
  • Мнения: 4 965
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=25&pid=22260
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=25&pid=22298
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=25&pid=29764

Аз засега съм си харесала тези модели за диван - някой има ли ги и дали се "събличат"?
За останалите мебели (секция, трапезна маса и т.н. още не съм гледала).

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз искам такъв диван, на който калъфите да се свалят и да се перат.

а за гости имам страхотни гумирани поктивки - имитират дантела и после само се забърсват и се прибират

Можеш ли да покажеш снимки да ги видим?

# 41
  • Мнения: 4 965
 Joy

Досега покривки не ми беше хрумвало да снимам, ама може и да се пробвам. Whistling

# 42
  • Мнения: 2 591
давай, и мен ме заинтригува  Blush

# 43
  • Мнения: 678
В къщи има покривала и на спалнята и в хола, но пък ние още живеем в къщата на свекърва ми и така беше, като се оженихме  Joy Joy Joy Холната гарнитура е стара, с плюшена дамаска, така че покривалата са необходими. За спалнята някак не мога да възприема да е без покривало, макар че си мисля, когато се нанесем в нашата си къща на новата спалня да и сложа един от чаршафите, които са с ластик и плътно обгръщат матрака и тай да си стои като постоянно покривало, а чаршафът на който спиме да се прибира сутрин.
Губерите съм ги намразила от малка да стоят по леглата и диваните - толковаа бяха тежки за застилане  #Cussing out Мисля, че би ми харесал губер, единствено на вилата, на пода пред камината зимно време. Навежда на едни мисли  Embarassed

# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
слагам цветни чаршафи, които сменям всяка седмица.... иначе е много мръсно ....и леглата искам да покривам, но все не смогвам, да ги оправя  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт