Сливици - да ги махнем или не

  • 6 998
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 150
Както ве4е каzах,има причини, zа да се вьzпаляват сливиците толкова често.Инфекта рецидивира вьпреки АБ,което покаzва,че причината zа инфекта не са бактериите,zаЩото,ако бяха те,Щяха да бьдат иzбити с АБ и да си отидат zавинаги.Уви не е така и zатова лечението с АБ не винаги е адекватно zа всички гнойни ангини.
Не може да се режат органи,които се вьzпаляват и които са "преценени",че може и беz тях.човек може да живее и беz очи,беz рьце,гьрди,крака и тн...Има причина и трябва да се тьрси,zа да се прекратят рецидивите.

Лорка Барборка,Вьzможно ли е градината да има лелка,която да креЩи на детето ти или да е тормоzила детето ти?Помисли.Или друго дете от градината да е тормоzило твоето.

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 15:33 от Vache

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Съжалявам че споменах хомеопатията като алтернативен метод.
 
Но другото което написах и с което подкрепих лекуващата и лекарка, беше продиктувано от позициите на традиционната Медицина, която съм изучавал 2 години, за което имам Сертификат от СА - София.
  Там д-р Ронгачев д.м. ни е учил, че например гнойта от гнойните тапи не трябва да се маха, понеже от нея Т-хелпер левкоцитите, вземат генетичен материал, необходим за изработването на Специфичния Имунен отговор.
 
Още веднъж, сори за оффа!  Peace

# 17
  • Мнения: 3 456


Лорка Барборка,Вьzможно ли е градината да има лелка,която да креЩи на детето ти или да е тормоzила детето ти?Помисли.Или друго дете от градината да е тормоzило твоето.


Не, не мисля, т.е сигурна съм , че няма. Лорена ходи с голямо удоволствие на детска. Винаги, когато е болна и не може да ходи реве и се моли да я заведем поне за малко да си види приятелките. Сега дори сме й казали, че градината е във ваканция и тя милата чака ваканцията да свърши.
За рождения ден групата й изпратиха подарък, защото пак не беше на градина...

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107


Лорка Барборка,Вьzможно ли е градината да има лелка,която да креЩи на детето ти или да е тормоzила детето ти?Помисли.Или друго дете от градината да е тормоzило твоето.


Не, не мисля, т.е сигурна съм , че няма. Лорена ходи с голямо удоволствие на детска. Винаги, когато е болна и не може да ходи реве и се моли да я заведем поне за малко да си види приятелките. Сега дори сме й казали, че градината е във ваканция и тя милата чака ваканцията да свърши.
За рождения ден групата й изпратиха подарък, защото пак не беше на градина...

  Christian не е от емоционалното състояние, а от унаследена предразположеност.
Цитат
На малката сливиците са и уголемени като на баща и, и постоянно я удрят настинките.

# 19
  • Мнения: 3 456


Лорка Барборка,Вьzможно ли е градината да има лелка,която да креЩи на детето ти или да е тормоzила детето ти?Помисли.Или друго дете от градината да е тормоzило твоето.


Не, не мисля, т.е сигурна съм , че няма. Лорена ходи с голямо удоволствие на детска. Винаги, когато е болна и не може да ходи реве и се моли да я заведем поне за малко да си види приятелките. Сега дори сме й казали, че градината е във ваканция и тя милата чака ваканцията да свърши.
За рождения ден групата й изпратиха подарък, защото пак не беше на градина...

  Christian не е от емоционалното състояние, а от унаследена предразположеност.
[quote]На малката сливиците са и уголемени като на баща и, и постоянно я удрят настинките.
[/b]

Това не са мои думи. Баща й за щастие няма никакви проблеми със сливиците...

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лорка, няма никакво значение, бре... Нищо няма значение, нито вида на сливицата, нито състоянието й, нито фамилната обремененост, нищо.
Важното е да си е там, на място и да се ОПИТВА да спира всичко ще иска да влезе в организма Wink

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 15:38 от Vache

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lorka barborka
Цитат
Това не са мои думи.

- Това беше цитат от авторката на темата - Лорейн

# 22
  • Мнения: 3 456

  Там д-р Ронгачев д.м. ни е учил, че например гнойта от гнойните тапи не трябва да се маха, понеже от нея Т-хелпер левкоцитите, вземат генетичен материал, необходим за изработването на Специфичния Имунен отговор.
 

Никой не го оспорва, но това важи за здрави сливици, които функционират, които си изпълняват функцията на "бариера", "щит", "лаборатория". Когато не са в състояние да правят това( по установени или неустановени причини) нямам намерие да оставям стрептококите да изваждат "извън строя " и други органи на детето ми. Просто ги уволнявам.
Никой тук не твърди, че сливиците са ненужен орган и децата ни като се родят им запазваме час да ги режем. Нито че го правим след първата, втората, третата... гнойна ангина и не даваме възможност на Т-хелпер левкоцитите да вземат генетичен материал и да отреагират. Но като не се справят- писах вече...

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

  Там д-р Ронгачев д.м. ни е учил, че например гнойта от гнойните тапи не трябва да се маха, понеже от нея Т-хелпер левкоцитите, вземат генетичен материал, необходим за изработването на Специфичния Имунен отговор.
 

Никой не го оспорва, но това важи за здрави сливици, които функционират, които си изпълняват функцията на "бариера", "щит", "лаборатория". Когато не са в състояние да правят това( по установени или неустановени причини) нямам намерие да оставям стрептококите да изваждат "извън строя " и други органи на детето ми. Просто ги уволнявам.
Никой тук не твърди, че сливиците са ненужен орган и децата ни като се родят им запазваме час да ги режем. Нито че го правим след първата, втората, третата... гнойна ангина и не даваме възможност на Т-хелпер левкоцитите да вземат генетичен материал и да отреагират. Но като не се справят- писах вече...

 ОК, съгласен съм с аргументите ти.
При такова положение на сливиците - спор няма! Peace

# 24
  • Мнения: 4 150

Алекс,
Мисля,че е моционалното сьстояние играе огромна роля. Peace

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 15:42 от Vache

# 25
  • Мнения: 545
ами още не сме опряли до това, колкото до 'модата' - не съм я забелязал, подминала ме е явно Simple Smile

Цитат
Аз доверени лекари си имам и да чукна на дърво, дано не ми се налага да ги ползвам.
  Не е лошо, за статистика, да провериш дали и колко лекари, са позволили да оперират сливиците на собствените си деца.
 При комунизма, масовата докторска мода, беше да препоръчват рязане на сливиците,
  Stop докато на собствените си деца не ги махаха. Stop

 Дали и сега е така?

# 26
  • Мнения: 3 461
Вчера извадихме сливиците+третата+тръбички в ушите. След поредица от тежки отити, някои с изтичане на гной и кръв от ухото, хипертрофирали сливици, една върху друга, апнея, огромна трета, която в момента на изваждане е била гнойна, а в ушите е имало гной и вода.Не ми се мисли какво щеше да се случва с постоянно гнойно огнище като това.
За протокола, дете на лекари+чичо УНГ, на брат ми и на мен са извадени в годините на социализма поради същите причини, а не преобладаваща мода, ако е имало такава. След това изобщо не сме имали проблеми. Peace

# 27
  • Мнения: 525
Благодаря на всички

Общи условия

Активация на акаунт