Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Моето бебче е на 3 месеца. Трябва да се върна на работа на 20 Август. Tогава синът ми ще бъде почти на 5 месеца. В момента се чудим със съпруга ми дали да наемем детегледачка или да ползваме Day Care. Засега везните натежават в полза на детегледачката, защото сме на мнение, че детето е много малко за да го даваме на Day Care. А и чуваме, че децата които ходят на ясла доста боледуват. Проблема е, че искаме да наемем българка, за да му говори на родния език, а не познаваме такива хора.
Живеем в Middletown, NJ, което е на около 1 час от Manhattan.
Ще бъда много благодарна ако някой може да ме посъветва как да си потърсим детегледачка или директно да ни препоръча човек.

Цитирай

на кея до телевизионната кула

Сьгласна сьм с теб, че бавачка е по добьр вариант за твоето бебче. Права си че доста боледуват в детската градина; сьщо бавачката може да го води на разни мероприятия за бебета (поне тук в Канада има доста) и така ще компенсира липсата на други деца. Що се отнася за бавачката, аз по скоро бих взела жена, на която да се доверя и да ми харесва подхода и, отколкото да предпочета бьлгароговоряща нани. Може би, това сьм аз, но определено бих минала през агенция, кьдето и правят полицейска проверка. Разбира се гаранция няма, но поне ще се чустваш по спокойна. Детенцето ти е сьвсам малко и нищо не може да ти каже за бавачката. Имаше един случей, когато бях по майчинство и ходих на едни сбирки за майки с бебета. Една от жените, беше бавачка и винаги идваше, изглеждаше свестна жена. Обаче един ден бащата на дететто среща бавачката сама и я пита кьде е детенцето ( тогава момченцето беше на около 12-14 месеца) и тя му казала, че оставила детето в комюните центьр ( мястото кьдето се сьбирахме) и се вьрнала за да си намери загубената обица. Случката се развива в сряда, деня в който винаги ходихме там и бащата не се осьмнява. След 1-2 седмици, майката на момченцето идва да види детенцето в центьра и от приказка на приказка се разбира че точно тази сряда ценрьра е бил затворен. Майката направо подскочила. За сьжеление не знам как се е развила тази история и се надявам че има някакво добро обяснение и е било нещо невинно ( вьпреки че е адски нередно).
Разказах тази история, защото ние като родители трябва да сме страшно внимателни. Има страхотни бавачки и много хора така си отглеждат децата, но трябва внимателно да се подбира. Тук в Канада, филипинските бавачки са доста популярни и имат много добра репутация.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.