От колко големи децата ви се бършат сами

  • 9 036
  • 124
  •   1
Отговори

Анкета

От кога децата ви се бършат сами

Опции:

  • София
  • Мнения: 7 242
Имам предвид сами се бършат/мият в толетната без ваш надзор. При децата на познатите ми тази възраст широко варира - от 3, та до 7 г. и повече и ми стана интересно.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Каката - от 3 годишна. Баба и се беше погрижила преди да тръгне на градина, да има изградени хигиенни навици.
На малката все още и напомням. Странно, госпожите казват, че се грижи за по-малките в групата - води ги до тоалетна и после им мие ръцете. А у нас забравя. Все трябва да питам. През октомври ще стане на 4.

# 2
  • Мнения: 4 965
Моите от 2,6 г. - доста рано започнах да ги уча да се справят сами, защото ми е трудно да ги обгрижвам и двете, а и в градината ги научиха на по-голяма самостоятелност (оттам знаят, че след тоалетна е добре да си измият и дупето, и ръцете - справят се; е, понякога след пишкане забравят и се оправдават, че само пико били правили и нямало нужда, ама с напомняне заминават обратно към банята  Laughing).

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Има някой, гласувал за 7 и повече. Ще ми е интересно да си обясни мотивите Grinning

# 4
  • Мнения: 6 206
По малка нужда ходи съвсем сам.
За другото ще трябва още малко хляб да изяде, но смятам докъм четиригодишен да се оправя напълно сам...

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами не поВня  Crazy
Ама сигурно ще да е било към 5-6годишна.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 За щерката не помня, но беше доста рано. На ясла като отиде се обслужваше съвсем сама във всяко отношение.
 Синчето (4 г)някой път се обслужва сам, някой път се глези и вика от тоалетната някой да му помага.
 В детската казва, че госпожата им триела дупетата - явно не ги оставят все още да се трият сами(т.е.омазват hahaha).
 

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
МОето е на 2г.10м., с памперс е и все още аз го мия.

# 8
  • Мнения: 4 841
Ами не мога да отговоря, защото всъщност се мие и бърше сам, но не е съвсем без надзор - обикновено съм в коридора или до вратата. Помагам да се качи на стола и после да слезе - страх ме е да не се подхлъзне, пък и трябва да давам зор - "Хайде, свърши ли, побързай" - особено сутрин, ако трябва да стои в банята колкото иска, трябва да ставаме два часа по-рано  Confused

Това положение е от 3 годишна възраст. Честно казано, мисля да го оставя съвсем без надзор когато не е нужно да се качва на нещо, за да стигне до мивката. Т.е. - към 5-6 години.

# 9
  • Мнения: 37
След 4 годишен. Малкия още аз го мия.

# 10
  • Мнения: 7 263
На около 4 години и двамата почнаха да се бършат, но това не значи че винаги успяват  Crazy Crazy Crazy
Малкия в къщи понякога още ме вика, ама е по-скоро от глезотия.

# 11
  • Мнения: 2 051
Нямат още три, отскоро започнаха, но е голяма красота след това Mr. Green
Също наскоро започнаха сами да се опитват да си мият дупенцата.
 
Нищо че не е идеално, важното е желанието да си чист и самостоятелен!

# 12
  • Мнения: 2 700
Ами, няма да гласувам, защото първо не помня точно и второ отговорите ми са два. За самото бърсане съм сигурна, че още в детската градина се справяше сама (при това още в малките групи). За миенето на дупето, обаче, срокът се удължи, донякъде по моя вина - твърдеше, че я е гнус и аз услужливо я обслужвах  Embarassed По памет ще да е било до към 6 - 6 и нещо.

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Има някой, гласувал за 7 и повече. Ще ми е интересно да си обясни мотивите Grinning

Аз ще ти обясня, защото не може да се избърше идеално, а мрази да ходи полуизбърсан и да има зацапване на гащичките...аз просто му помагам. Когато беше в градината учителката казваше, че хабил по 1/3 тоал. хартия, иначе се бърше от 4 годишен. Ръце мие редовно

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз гласувах след 7 г.До скоро го забърсвах,че и още се случва. LaughingИначе отива 1 руло хартия за 1 ден и после го сърби дупето.
За миенето може и сам,но обикновено двамата заедно ги къпя и мия във ваната та му помагам и на големия.
Не виждам нищо лошо и нередно в това,все пак няма до 18 г.да го правя .В други неща е самостоятелен. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт