Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 50 отговора

София

Знаете ли за извършена православна венчавка или кръщене без кумовете или съответно кръстниците да имат кръщелни свидетелства, издадени от православната църква? Доколко различните християнски деноминации се признават взаимно?
Цитирай

Варна

Моята венчавка е извършена в православна църква, като аз самата съм кръстена в протестантска.
Цитирай

Доколко различните християнски деноминации се признават взаимно?
Моята венчавка е извършена в православна църква, като аз самата съм кръстена в протестантска.
Това е нарушение!!! Доколкото знам,
православната църква не смята протестантите
за православни и не разрешава венчавка между
православен християнин и протестант. Минали сте метър.

Познавам православна християнка,
венчана в католическа църква за католик.
Цитирай

Пловдив

Напоследък в повечето църкви взимат парите и не ги интересува кой какъв.  Confused
Знам за 2 сватби, на които единият от кумовете не беше кръстен. Преди 2 месеца кръщавахме и племенника ми и кръстникът се беше притеснил, че не може да си намери кръщелното свидетелство. В крайна сметка не го поискаха, че дори не попитах православен ли е или не.  ooooh!
Цитирай

При хората, които обичам

Аз бях кръстница, без да съм кръстена. Никой не ме попита.
Цитирай

Süd

Не, не се извършва кумовете трябва да бъдат православно кръстени, може някой да мине метър, но за мен да ходиш да лъжеш или да премълчаваш в църква за единия калабалък е чиста селяния.
Цитирай

Аз бях кръстница, без да съм кръстена. Никой не ме попита.
Е, добре, защо тогава го направихте?
Заради панаира ли?
И как така езичник може да бъде кръстник на християнин?
Цитирай

При хората, които обичам

Не знаех бе, човек. Наистина.
Цитирай

София

А не бъркате ли кумуване и кръщене?
При кумуванете, кумовете са свидетели, а при кръщенето - кръстникът въвежда във вярата.
Доколкото знам при брак се изисква само младоженците да са кръстени.
Цитирай

Брак между католик и православен е възможен. Ако не се лъжа, от Православната църква искат да се подпише декларация, че децата ще се възпитават в православна вяра. За католиците, ако си кръстен "в името на Отца, Сина и Светият дух", няма проблем, поне така помня.
Цитирай

Süd

Доколкото знам при брак се изисква само младоженците да са кръстени.

Кумовете също и то православно кръстени, защото те поемат ролята на наставници на семейството. 100% сигур пишеше го в сайта на Българската епархия или нещо подобно-ще пробвам да ги открия пак тези неща Peace

Мъжът ми е католик, венчавката ни е в православна църква, не са ни карали да подписваме декларация за нищо, детето ни е кръстено в католическа черква както баща си. Peace
Цитирай

При хората, които обичам

Аз бях кръстница. Мъжът ми трябваше да кръсти детето на негов приятел. Просто детето не желаеше да е гушнато от мъжа ми и орева църквата. Тогава го гушнах аз и попът вписа моето име. Не съм предполагала, че не е редно. Едва след ритуала се обадих на мама да я питам дали съм кръстена. Не съм била. Говоря за 1991г.
Цитирай

София

Сърфлайн, права си. Тук пише, че се искат 4 броя кръщелни, т.е. и на кумовете
Цитирай

САЩ

Миналата година кумувах заедно с католик на православна сватба. Бяхме питали преди това в църквата дали може и на самата сватба попа само ни попита какъв е кума. Не знам дали е редно, но е факт, че го правят.
Цитирай

ДЕ ВАнюш, при теб е станало наистина случайно.
Ма и тия попове буквално са приели всичко. Щом
ти си гушнала мушморочето, значи ти си кръстница...

Впрочем, преди време четох в темата на мамите в
Германия, че ако православен иска да се венчае за
протестнант, можело да се направи някакво изключение,
но само на територията на Германия. Смътно си спомням.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 50 отговора