Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

karlovo

Днес бяхме с малкият в болницата,на контролен преглед.Докторът закъсня и си отчакахме.Заговорихме се с една мила дама,на видима възраст около 40 години.Да ,ама не!!Жената беше на моите години-28.От дума на дума ми разказа своята житейска история.Омъжила се по любов,голяма сватба,богат мъж,абе приказка.След година обаче,разбрала че мъжът и,си има любовница.Попитала го дали е вярно,но вместо отговор той взел че се изнесъл от къщи.Жената била бременна в седми месец,и от притеснение абортирала,като след аборта и казали че е невъзможно да има деца повече.Дълго време след това лежала по болниците....и никой освен нейната майка не е бил до нея. Не била виждала съпругът си,в последствие научила че той ще има дете от любовницата си.Гадно нали?!Хората казват обаче, че господ гледа и наказва.Детето се родило живо и здраво,но майката починала(не каза причина).И тази жена не знам от къде е намерила сили,но припознала детето за свое,и в момента го гледа като свое дете.И наистина с нея имаше едно красиво момиченце,на 4 годинки и детето и казваше мамо!Сега съпругът и и сваля звездите и я обгражда с внимание ,но какъв е смисъла?!Та като си тръгвах се позамислих аз дали щях да отгледам чуждото дете като свое?И дали въобще щях да имам сили да продължа напред с този същият човек?
Цитирай

Първо ми се струва наистина странно да разкажеш подобна история на съвсем непозната. И донякъде това ме кара да се съмнявам в достоверността на разказа и. Но хора всякакви, възможно е да е истина, нека го допуснем!

Обичали са се много или поне тя го е обичала много и явно много е държала на него. Последвала е загуба на бебе, което само по себе си е ужасно, а комбинирано с това, че не може да има повече деца (тук ми е интересно да разбера какво се е случило, че са и поставили тази диагноза) е просто убийственно и много боли Sad Самият факт, че е обожавала мъжа си и не може да има деца явно я е накарал да се върне при него и да има дете, макар и не от нея.

Не, лично аз няма да мога да се върна при подобен човек! Но както казах, хора всякакви ...
Цитирай

Истории всякакви.  А детето не е виновно за глупостите, които са правили баща му и родната му майка. И щом е останало полусираче - защо да не го припознае жената? Още повече ако наистина не може да има деца, това е най-лесния и бързия начин за осиновяване. А детето щом е на мъжа й, той така или иначе трябва да го гледа. Все едно да си вземе самотен татко с дете - няма да изгони детето я. Но в случая просто мъжа и се е върнал при нея. Моето мнение е че жените като цяло са по-склонни на такива благородни дела. Такива хора имат моите искренни уважения.
Цитирай

На небето

Вярно, че ситуацията е представена едностранчиво, но всичко е възможно. Ако жената не може да има деца, обича (странно защо ) този мъж и иска да има дете, а то и от части е негово. Може, защо не. Всяка жена може да обича едно дете, независимо от това дали го е родила тя или не.
Цитирай

...Ако жената не може да има деца, обича (странно защо ) този мъж и иска да има дете, а то и от части е негово...
Детето май си е изцяло негово Wink От това "по-негово" няма накъде. Smile
Цитирай

На небето

...Ако жената не може да има деца, обича (странно защо ) този мъж и иска да има дете, а то и от части е негово...
Детето май си е изцяло негово Wink От това "по-негово" няма накъде. Smile

Другата част очевидно е на любовницата! Аз не бих могла да живея с такъв мъж, но както казах хора всякакви, не можем да коментираме мотивите и.
Цитирай

Е шапка и свалям на тази жена! Много е трудно да преживееш подобна болка, да простиш, че и да дадеш шанс на дете, което е чуждо за теб. Дано сме повече хора като тази жена! И дано компромиса, който е направила и донесе щастие, а не болка и мъкка!
Не зная дали аз бих имала сили да постъпя така.
Цитирай

Странно, но явно факт!
Немога да бъда като тази жена, и не заради припознаването на чуждото дете, а да се върна при този мъж...
Едва ли
Цитирай

гр. Пловдив

Не знам какъв ЧОВЕК  трябва да си, за да постъпиш така.  smile3501
Просто се възхищавам. Аз едва ли бих намерила сила да постъпя по подобен начин.
Цитирай

по пътеката

евала за духовната сила на такъв жест, едно дете се оби4а само защото е дете, сира4етата на какъв принцип се осиновяват, пак от оби4 и сърце трябва и отговорност!съдбата й е странна, но какво ли няма по тази земя, та ние не можем да знаем какво е било и защо е станало! и си има всеки мисия и съдба!
Цитирай

Възхищавам се на хора,които отглеждат други деца!
А за мъжа -нямам думи.
Цитирай

O.A.E./ Пазарджик

това, че се е върнала при него, въобще не ме учудва Smile
колко жени има, които са тормозени цял живот от мъжете си и пак стоят при тях( по различни причини).
ако е намерила смисъл да почне нов живот , па макар и с него- защо не....
Цитирай

Cофия

Много е трудно да преживееш подобна болка, да простиш, че и да дадеш шанс на дете, което е чуждо за теб.

И  според мен е така, трябва да си безкрайно силен човек за да го направиш
Цитирай

София

Браво на първата съпруга-светица. Любовниците да внимават, че само смърт ги дебне. Не ги е срам ще крадат на жените , мъжете. Laughing
Цитирай

София

Браво на първата съпруга-светица. Любовниците да внимават, че само смърт ги дебне. Не ги е срам ще крадат на жените , мъжете. Laughing

Ох, това и дори с еметиконите, които си сложила ми звучи ужасно. ooooh!

Аз честно казано, не съм учудена от поведението на жената. В много случаи жените приемат обратно сгрешилите мъже. А сега, когато не може и да има деца--пък той е с дете, шансът се увеличава. 
Според мен страхът да остане сама (това с оглед на онази тема, дето мъжете напускали жените си, ако не могат да имат деца от тях), е бил по голям от болката, която и е нанесъл този мъж.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора