Отговори
  • Мнения: 88
Днес бяхме с малкият в болницата,на контролен преглед.Докторът закъсня и си отчакахме.Заговорихме се с една мила дама,на видима възраст около 40 години.Да ,ама не!!Жената беше на моите години-28.От дума на дума ми разказа своята житейска история.Омъжила се по любов,голяма сватба,богат мъж,абе приказка.След година обаче,разбрала че мъжът и,си има любовница.Попитала го дали е вярно,но вместо отговор той взел че се изнесъл от къщи.Жената била бременна в седми месец,и от притеснение абортирала,като след аборта и казали че е невъзможно да има деца повече.Дълго време след това лежала по болниците....и никой освен нейната майка не е бил до нея. Не била виждала съпругът си,в последствие научила че той ще има дете от любовницата си.Гадно нали?!Хората казват обаче, че господ гледа и наказва.Детето се родило живо и здраво,но майката починала(не каза причина).И тази жена не знам от къде е намерила сили,но припознала детето за свое,и в момента го гледа като свое дете.И наистина с нея имаше едно красиво момиченце,на 4 годинки и детето и казваше мамо!Сега съпругът и и сваля звездите и я обгражда с внимание ,но какъв е смисъла?!Та като си тръгвах се позамислих аз дали щях да отгледам чуждото дете като свое?И дали въобще щях да имам сили да продължа напред с този същият човек?

# 1
  • Мнения: 4 324
Първо ми се струва наистина странно да разкажеш подобна история на съвсем непозната. И донякъде това ме кара да се съмнявам в достоверността на разказа и. Но хора всякакви, възможно е да е истина, нека го допуснем!

Обичали са се много или поне тя го е обичала много и явно много е държала на него. Последвала е загуба на бебе, което само по себе си е ужасно, а комбинирано с това, че не може да има повече деца (тук ми е интересно да разбера какво се е случило, че са и поставили тази диагноза) е просто убийственно и много боли Sad Самият факт, че е обожавала мъжа си и не може да има деца явно я е накарал да се върне при него и да има дете, макар и не от нея.

Не, лично аз няма да мога да се върна при подобен човек! Но както казах, хора всякакви ...

# 2
  • Мнения: 1 425
Истории всякакви.  А детето не е виновно за глупостите, които са правили баща му и родната му майка. И щом е останало полусираче - защо да не го припознае жената? Още повече ако наистина не може да има деца, това е най-лесния и бързия начин за осиновяване. А детето щом е на мъжа й, той така или иначе трябва да го гледа. Все едно да си вземе самотен татко с дете - няма да изгони детето я. Но в случая просто мъжа и се е върнал при нея. Моето мнение е че жените като цяло са по-склонни на такива благородни дела. Такива хора имат моите искренни уважения.

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вярно, че ситуацията е представена едностранчиво, но всичко е възможно. Ако жената не може да има деца, обича (странно защо ) този мъж и иска да има дете, а то и от части е негово. Може, защо не. Всяка жена може да обича едно дете, независимо от това дали го е родила тя или не.

# 4
  • Мнения: 1 425
...Ако жената не може да има деца, обича (странно защо ) този мъж и иска да има дете, а то и от части е негово...
Детето май си е изцяло негово Wink От това "по-негово" няма накъде. Simple Smile

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
...Ако жената не може да има деца, обича (странно защо ) този мъж и иска да има дете, а то и от части е негово...
Детето май си е изцяло негово Wink От това "по-негово" няма накъде. Simple Smile

Другата част очевидно е на любовницата! Аз не бих могла да живея с такъв мъж, но както казах хора всякакви, не можем да коментираме мотивите и.

# 6
  • Мнения: 263
Е шапка и свалям на тази жена! Много е трудно да преживееш подобна болка, да простиш, че и да дадеш шанс на дете, което е чуждо за теб. Дано сме повече хора като тази жена! И дано компромиса, който е направила и донесе щастие, а не болка и мъкка!
Не зная дали аз бих имала сили да постъпя така.

# 7
  • Мнения: 619
Странно, но явно факт!
Немога да бъда като тази жена, и не заради припознаването на чуждото дете, а да се върна при този мъж...
Едва ли

# 8
  • Мнения: 2 336
Не знам какъв ЧОВЕК  трябва да си, за да постъпиш така.  smile3501
Просто се възхищавам. Аз едва ли бих намерила сила да постъпя по подобен начин.

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
евала за духовната сила на такъв жест, едно дете се оби4а само защото е дете, сира4етата на какъв принцип се осиновяват, пак от оби4 и сърце трябва и отговорност!съдбата й е странна, но какво ли няма по тази земя, та ние не можем да знаем какво е било и защо е станало! и си има всеки мисия и съдба!

# 10
  • Мнения: 1 587
Възхищавам се на хора,които отглеждат други деца!
А за мъжа -нямам думи.

# 11
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
това, че се е върнала при него, въобще не ме учудва Simple Smile
колко жени има, които са тормозени цял живот от мъжете си и пак стоят при тях( по различни причини).
ако е намерила смисъл да почне нов живот , па макар и с него- защо не....

# 12
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Много е трудно да преживееш подобна болка, да простиш, че и да дадеш шанс на дете, което е чуждо за теб.

И  според мен е така, трябва да си безкрайно силен човек за да го направиш

# 13
  • София
  • Мнения: 221
Браво на първата съпруга-светица. Любовниците да внимават, че само смърт ги дебне. Не ги е срам ще крадат на жените , мъжете. Laughing

# 14
  • Мнения: 1 273
Браво на първата съпруга-светица. Любовниците да внимават, че само смърт ги дебне. Не ги е срам ще крадат на жените , мъжете. Laughing

Ох, това и дори с еметиконите, които си сложила ми звучи ужасно. ooooh!

Аз честно казано, не съм учудена от поведението на жената. В много случаи жените приемат обратно сгрешилите мъже. А сега, когато не може и да има деца--пък той е с дете, шансът се увеличава. 
Според мен страхът да остане сама (това с оглед на онази тема, дето мъжете напускали жените си, ако не могат да имат деца от тях), е бил по голям от болката, която и е нанесъл този мъж.

Общи условия

Активация на акаунт